У закарпатському Берегові у підвалі 5-поверхівки зробили дитячу кімнату

Жителі 5-поверхівки в місті Берегове Закарпатської області відремонтували закинутий підвал і облаштували в ньому дитячу кімнату.

Діана Кінденко і Зіта Грейта бавляться у відремонтованому їхніми батьками підвальному приміщенні
Діана Кінденко і Зіта Грейта бавляться у відремонтованому їхніми батьками підвальному приміщенні

Будинок на околиці, по вул. Мужайській, 107. Кажуть, то найстаріша багатоповерхівка, 40 років тому з неї почали зводити спальний район. Подвір’я чисте, доріжки заасфальтовані, територія огороджена.

— Тепер у нас тут щодня весело, — каже 45-річний Олексій Калакуцький, відкриваючи металеві двері до підвалу. На них намальовані усміхнені білі привиди. Усередині чисто, на стінах зображені Колобок, барон Мюнхгаузен і Попелюшка.

Приміщення розділене. В одному кутку на підлозі лежить матрац. Це територія малюків, які поки що не ходять. В іншому — столи та стільчики. На них старші діти складають пазли й конструктори. У кімнаті граються в доньки-матері 8-річна Діана Кінденко і Зіта Грейта, 6 років. Діана каже, тут цікавіше, аніж у школі.

Олексій Калакуцький із друзями вичистив і відремонтував підвал за два місяці.

— Задум виник у дружини Надії та сусідки Вікторії Поліщученко, — пояснює. — Одного вечора сиділи на лаві, заговорили, що робитимуть діти й онуки взимку. Подумали, чому не використати один із підвалів для дітей.

— Важко уявити, що було в цьому підвалі! — згадує Олексій. — Фекалій плавало по пояс! Там прописалися стаї комарів, щури жили. Вивезли вісім камазів ґрунту. Потім поставили нову вентиляцію, провели каналізацію, водопровід, зробили заземлення, освітлення. Дитяча кімната розділена на кілька вікових зонОпалюється підвал автономно.

Із керівництвом місцевого жеку конфліктували — ті допомагати не хотіли. Тому жителі створили об’єднання співвласників багатоповерхівки, а керувати ним узявся Олексій Калакуцький. Зареєструвати документи допоміг мер Берегова Іштван Гайдош. На облаштування дитячої кімнати Олексій витратив 30 тисяч грн. Також відновили дім, вклавши в нього 250 тисяч грн. Відремонтували під’їзди, перекрили дах, замінили електропроводку, водяні стояки, облаштували подвір’я.

Грошима допомогли ділові партнери Калакуцького із Німеччини. Каже, розповів їм про плани і попросив допомоги фінансово. Ті підтримали. Він заробляє, доставляючи сільськогосподарську техніку з Німеччини. Має двох синів. Старшому Тарасу 3 роки, молодшому Олексію 6 місяців.

На вулиці Мужайській живе нещодавно. Пригадує, що був шокований, коли потрапив сюди вперше.

— Двері — вибиті! Під’їзд — обгажений! Бомжі! Цигани! П’яті поверхи протікають! Перші — в гавні плавають! Жах! Як можна жити в інфекціях і кричати, що Ющенко їм у цьому винен, — дивується.

Наступного року Калакуцький із жителями хочуть облаштувати дитячий майданчик із тенісними кортами, футбольним полем та ковзанкою взимку. 

Маріанна Шутко, Gazeta.ua
15 грудня 2009р.

Теги: Берегово, підвал, дитяча кімната

НОВИНИ: Соціо

16:29
Львівські лікарі врятували зір юнаку із Закарпаття після важкої травми ока Фото новина
13:15
На Закарпатті мобілізували чоловіка з інвалідністю Фото новина
18:13
В Ужгороді попрощалися із захисником Іваном Ігнацевичем, який два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
12:53
/ 1
У вантажному поїзді до Словаччини на Закарпатті виявили схованку з контрабандними сигаретами Фото новина
10:00
У Ясінях на Рахівщині помер ветеран російсько-української війни Руслан Романюк Фото новина
09:10
До озера Синевир маломобільних туристів доставлятимуть електромобілем
18:08
/ 1
У Виноградові попрощаються із військовим Юрієм Левком, який помер внаслідок хвороби Фото новина
16:01
/ 1
На Мукачівщині електровелосипедист врізався у двох дітей на велосипедах
15:23
На Мукачівщині рятувальники евакуювали травмованого мотоцикліста з лісу Фото новина
10:58
На трасі Київ – Чоп викрили порушення в міжнародному автобусі Фото новина
09:41
На Закарпатті розслідують ймовірну фіктивну мобілізацію чоловіка з інвалідністю Фото новина
09:00
/ 1
На Закарпатті за пів року померло вдвічі більше людей, ніж народилося Фото новина
00:06
Підтверджено загибель у січні 2025-го на Курщині Богдана Зеленька з Ізи Хустської громади Фото новина
21:44
/ 14
Комісія погодила скандальне будівництво на набережній в Ужгороді Фото новина
14:10
/ 2
В Ужгороді з 1 серпня зросте тариф на вивезення побутових відходів
17:15
/ 3
На війні з рф поліг захисник із Ракова на Ужгородщині Сергій Грабар Фото новина
10:11
/ 4
В Ужгороді через аварійні роботи тимчасово призупинять водопостачання в частині міста
09:05
/ 3
Закарпатець Роман Козак повернувся додому із золотом Міжнародної хімічної олімпіади Фото новина
03:05
У середу відбудеться засідання погоджувальної комісії по Ботанічній набережній в Ужгороді
22:42
/ 5
Шуфрича-молодшого мобілізували, але він пішов у відпустку і більше не повернувся
18:57
Підтверджено загибель у жовтні 2025-го Бориса Іванова з Керецьок Хустськоого району Фото новинаВідео новина
18:00
На Закарпатті рятувальники допомогли травмованій у горах жінці Фото новина
16:21
/ 1
На Закарпатті за чотири дні сталося понад десять пожеж в екосистемах
15:25
У Мукачівській громаді безкоштовно вакцинуватимуть домашніх тварин проти сказу
14:33
На Берегівщині виявили родину, де 13 дітей роками жили у жахливих умовах Фото новина
» Всі новини