З 2008 року в Ужгороді не побудувалося жодного метра квадратного соціального житла. Черга суттєво скоротилася за рахунок сімей, які, десятиліттями мешкаючи у гуртожитках, отримали минулого року можливість приватизувати свої помешкання. Теоретично, понад півтисячі родин отримали шанс на покращення своїх житлових умов шляхом продажу оселі та придбання власної квартири. Зокрема, 572 родини змогли приватизувати кімнати в гуртожитках по вул. вул. Можайського, 9 та 7-а, Лобачевського, 43, Декабристів, 41, Джамбула, 78, Коритнянській, 8, Лаврищева, 16-а/1 та Собранецькій, 147 "з". Цього року ще 32 оселі стали приватними в гуртожитку по вул. Лаврищева, 16 "б", а на черзі приватизація 68 кімнат в гуртожитку по вул. Шумній, 24.
Нещодавно "Закарпаття online" поблікувало матеріал про будівництво соціального житла у Берегові. Наразі 17 тамтешніх родин мають шанс вже наприкінці цього року отримати житло. Будівництво ведеться згідно із затвердженою Кабміном програмою "Недобудоване житло", яка передбачає до кінця 2009 року забезпечити 10 000 родин по всій країні "соціальними метрами квадратними".
На відміну від Берегова, у поточному році Ужгород програмою "Недобудоване житло", на жаль, не скористався. Але, в разі її подальшого фінансування, в наступному році наше місто також має шанс скоротити житлову чергу, у всякому випадку всі необхідні документи та заявки для цього були підготовлені та відправлені до Києва. А наразі таке житло побудоване у с. Минай Ужгородського району.
Довідка: Серед тих, хто перебуває на державному обліку при Ужгородському міськвиконкомі та користується правом першочергового отримання житла семеро учасників ВВв, 49 учасників бойових дій в Афганістані, 104 родини військовослужбовців, звільнених в запас, 184 багатодітні родини, 67 одиноких матерів, 38 мешканців аварійних будинків, 78 осіб потребують покращення житлових умов через стан здоров’я тощо та ще 75 родин належать до інших пільгових категорій. На позачергове отримання житла претендують 366 сімей (в тому числі інваліди ВВв та Афганської війни - 17, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи – 32, переселені з забрудненої зони ЧАЕС – 21 , молоді спеціалісти – 276, судді – 8, держслужбовці – 10 та двоє дітей-сиріт). Ще 1271 родина перебуває у загальній черзі.