Відбулася українсько-угорська нарада з питань водного господарства на прикордонних водах

З 8 по 9 жовтня 2009 року на території України проходила ХV нарада Уповноважених Урядів України та Угорської Республіки з виконання Міжурядової українсько-угорської Угоди з питань водного господарства на прикордонних водах, підписаної 11 листопада 1997 року в м. Будапешт.

Відбулася українсько-угорська нарада з питань водного господарства на прикордонних водах

Про це "Закарпаття online" повідомили в Закарпатському облводгоспі.

Українську делегацію на нараді очолював Василь Сташук, голова Держводгоспу України, Уповноважений Уряду України з питань співробітництва на прикордонних водах, угорську делегацію - др. Йожеф Вароді, Генеральний директор головної Дирекції водного господарства з питань водного господарства і охорони навколишнього середовища Угорcької Республіки, Уповноважений Уряду. До складу делегацій також входили Заступники Уповноважених Урядів та експерти Сторін.

Уповноважені Урядів підвели підсумки стану українсько-угорського співробітництва в галузі водного господарства на прикордонних водах за період з березня 2008 до вересня 2009 років і виконання Протоколу XІV та позачергової нарад Уповноважених Урядів України і Угорської Республіки.

ХV нарада Уповноважених Урядів України та Угорської Республіки з виконання Міжурядової українсько-угорської Угоди з питань водного господарства на прикордонних водах

Учасники наради детально розглянули діяльність Сторін в галузі протипаводкового захисту і захисту від внутрішніх вод, з питань гідрометеорології і водних ресурсів та з охорони якості прикордонних вод. Окрім цього також були розглянуті питання поводження твердими побутовими відходами в басейні Верхньої Тиси, хід реалізації спільних проектів транскордонного співробітництва, обговорено можливості подальшої співпраці з розробки нових проектів для отримання грантів Європейської Комісії та ряд інших актуальних питань двостороннього співробітництва на прикордонних водах.

Головна увага учасників наради була зосереджена на виконанні заходів з підвищення надійності захисту населення і спільних прикордонних територій від шкідливої дії вод, здійснення оперативного інформування Сторін про стан гідрологічної і метеорологічної ситуації в регіоні, забезпечення належної якості вод на спільних водотоках двох країн.

ХV нарада Уповноважених Урядів України та Угорської Республіки з виконання Міжурядової українсько-угорської Угоди з питань водного господарства на прикордонних водах

Уповноважені Урядів затвердили "Стратегію розвитку спільної автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи (АІВС - Тиса)" та "Порядок проведення на українсько-угорських прикордонних водах відборів проб, визначень, оцінки якості води та проведення необхідних дій у зв'язку з надзвичайними забрудненнями".

Уповноважені Урядів і експерти Сторін обговорили питання ліквідації наслідків побутових засмічень, які мали місце на р. Тиса останніми роками. Угорська Сторона надала інформацію Українській Стороні про значні зусилля, які щороку докладають водогосподарські організації Угорської Республіки для ліквідації засмічення р. Тиса побутовими відходами, що мають місце після проходження паводків. Обговорюючи цю проблему, Сторони відмітили, що питання поводження з побутовими відходами можливо вирішити в рамках реалізації спільних проектів транскордонного співробітництва і вирішили в 2010 році в Угорщині провести другий Міжнародний круглий стіл з проблематики "Поводження з твердими побутовими відходами та запобігання забрудненню транскордонних водотоків", на якому Сторони прозвітують про виконану протягом року роботу.

Під час проведення наради Угорська Сторона інформувала про стан виконання робіт з впровадження Водної Рамкової Директиви ЄС, залучення й інформування громадськості щодо її виконання, а також розробку Плану управління річковим басейном на території Угорщини.

ХV нарада Уповноважених Урядів України та Угорської Республіки з виконання Міжурядової українсько-угорської Угоди з питань водного господарства на прикордонних водах

За результатами проведення ХV наради Уповноважених Урядів України та Угорської Республіки Сторони підписали відповідний Протокол.

ХV нарада Уповноважених Урядів України та Угорської Республіки з виконання Міжурядової українсько-угорської Угоди з питань водного господарства на прикордонних водах
15 жовтня 2009р.

Теги: Україна, Угорщина, прикордонні води, водне господарство

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

16:57
7 нових випадків коронавірусної інфекції виявлено за минулу добу в Ужгороді
14:01
/ 11
На українсько-угорському кордоні на Закарпатті люди понад добу не можуть потрапити в Україну
12:15
У 4 мешканців Мукачева за добу діагностовано коронавірус
10:57
/ 1
На Хустщині за добу зафіксували одразу 11 випадків COVID-19
09:23
24 випадки COVID-19 зареєстровано на Закарпатті впродовж доби
12:39
В Ужгороді власник пабу поплатися адмінпротоколами за незаконну терасу та будматеріали на зеленій зоні
11:37
На Закарпатті за добу задокументували 15 п'яних водіїв. Один із водіїв на позашляховику зніс паркан і врізався в будинок
11:10
На шляху до Міжгір'я рятувальники витягали водія, якого затиснуло в авто після зіткнення з огорожею
10:44
​4 нові випадки коронавірусної інфекції виявлено за минулу добу в Ужгороді
09:59
На Рахівщині та в Ужгороді горіли легковики
09:22
На Закарпатті за добу хворих на COVID-19 побільшало на 23
16:34
У Порошкові на Перечинщині горіла надвірна споруда
11:39
На ранок 28 травня в Ужгороді підтверджено 369 випадків COVID-19, 143 хворих одужали
11:13
/ 6
Біля Сваляви перекинувся мікроавтобус, що віз дрова на причепі
10:38
В ізольованому через карантин Ворочеві на Перечинщині додалося 4 хворих на COVID-19
09:23
Житловий будинок та 2 надвірні споруди горіли на Закарпатті
09:15
На Закарпатті за добу діагностовано 20 випадків COVID-19, із них 5 – у медпрацівників
00:20
В Ужгороді чоловік викинувся з другого поверху
17:26
Бокс біологічної безпеки для діагностики коронавірусу отримало Закарпаття
17:24
В Ужгороді перевірили 4 супермаркети та 2 магазини на предмет дотримання правил карантину
16:54
У Липчі на Хустщині, де зафіксовано спалах COVID-19, відібрали 14 зразків для ПЛР-тестування і провели дезінфекцію
11:26
В Ужгороді за добу зафіксовано 1 новий випадок COVID-19
10:22
/ 8
9 людей у Липчі на Хустщині відмовилися від ПЛР-тестування, блокпост у селі не встановлюватимуть
09:07
12 випадків COVID-19 підтверджено на Закарпатті впродовж доби
16:25
/ 4
ФОТОФАКТ. На високогір'ї українських Карпат при температурі -2 ще й намело снігу
» Всі новини