У Закарпатській обласній раді відбувся День відкритих дверей

Вчора в Закарпатській обласній раді в Ужгороді, у рамках Європейського тижня місцевої демократії, відбувся День відкритих дверей. Як відомо, спільним розпорядженням обласної ради та обласної державної адміністрації був затверджений план основних заходів із проведення в області Європейського тижня місцевої демократії, який уже третій рік поспіль на виконання Указу Президента України від 27.09.2007 № 922 проводиться з 12 по 17 жовтня.

У Закарпатській обласній раді відбувся День відкритих дверей

     У зустрічі із студентами третього курсу юридичного факультету Ужгородського національного університету, яку провів заступник голови обласної ради Василь Брензович, взяли участь також керуючий справами виконавчого апарату облради Віктор Бульчак, начальник управління державної служби головного управління державної служби України в Закарпатській області Василь Попадинець, а також відповідальні працівники виконавчого апарату облради.

     У відвертій розмові з майбутніми юристами Василь Брензович наголосив, що проведення Тижня - один із найяскравіших проявів демократизації нашого суспільства, євроінтеграційного курсу політики незалежної Української держави. Вона покликана утверджувати у повсякденному житті демократичні засади самоврядування, підносити роль територіальних громад у вирішенні питань соціально-економічного розвитку, роз’яснити роль інституцій Європи у процесі зміцнення демократії на місцях. Важливе значення проведення Європейського тижня місцевої демократії полягає і в активізації участі громадськості, зокрема молоді, у законотворчих процесах. І запланована зустріч із студентами - є одним із таких заходів.

     Звичайно, у своїй у своїй роботі обласна рада та інші органи місцевого самоврядування, керуються насамперед Конституцією України та Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні". Однак вони орієнтуються на стандарти щодо організації управління місцевого самоврядування, які містяться в Європейській хартії місцевого самоврядування. Україна ратифікувала Європейську хартію місцевого самоврядування без застережень 15 липня 1997 року. Тим самим, відповідно до статті 9 Конституції України Хартія стала частиною національного законодавства України, а усі її положення у повному обсязі мають обов’язкову юридичну силу для України.

     Далі Василь Іванович підкреслив, що Рада Європи, членом якої є Україна, завжди визнавала особливу значимість демократії на місцевому і регіональному рівнях Органом Ради Європи, на який покладено функції моніторингу, отримання країнами-членами Ради Європи положень Європейської хартії місцевого самоврядування та захисту інтересів місцевого самоврядування є Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи, який є своєрідним парламентом представників місцевого самоврядування 47 країн Європи. Членом української делегації в Конгресі уже впродовж чотирьох років є голова Закарпатської обласної ради Михайло Кічковський. Зараз він бере участь у роботі 17 сесії цього Конгресу.

     Розповів головуючий і про особливості діяльності органів місцевого самоврядування теперішнього скликання, в тому числі обласної ради, депутати якої обрані на пропорційній основі за списками політичних партій та блоків. "Всього до обласної ради V скликання обрано 90 депутатів від 7 політичних партій та блоків, - підкреслив він. - Обрані депутати добре розуміються на економічних та соціально-культурних і духовних проблемах області. 87 депутатів мають вищу освіту, 11 з них мають вчені ступені докторів та кандидатів наук. Депутати представляють різні галузі економіки та соціальної сфери, державних органів. Але сила будь-якого представницького органу - в його зв’язку з населенням територіальної громади.

     Проте сьогодні мусимо визнати, вів далі промовець, що запроваджена в результаті політичної реформи пропорційна система виборів до органів місцевого самоврядування за партійними списками послабила цей зв’язок з виборцями. Депутат повинен бути представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи району, зобов’язаний захищати їх інтереси. Однак в результаті застосування виборів за партійними списками ряд районів в обласній раді як представницькому органі територіальних громад не має жодного свого депутата, а найбільший в Україні - Тячівський – представлений всього одним. Дуже мало представлена молодь – 3 депутатами.

     Діяльність обласної ради широко висвітлюється у друкованих та електронних засобах масової інформації. Важливим засобом інформування виборців про роботу керівництва ради, депутатів, постійних комісій, президії облради став веб-сайт обласної ради. Проведений нещодавно моніторинг засвідчив його популярність, високу професійність і актуальність. Він щодня поповнюється найновішою інформацією. Тобто, діяльність органів місцевого самоврядування стає все більш відкритою, наближеною до європейських стандартів".

     - Цьогорічний Європейський тиждень місцевої демократії в Україні збігся з широким обговоренням проекту змін до Конституції України, запропонованих Главою держави Віктором Ющенком. Щодо самоврядування, то ці зміни враховують положення Європейської хартії місцевого самоврядування, - повів далі мову керуючий справами виконавчого апарату облради Віктор Бульчак. І студенти активно обговорювали ці положення проекту змін до Конституції України.

     У розмові зі студентами взяв також участь начальник управління державної служби головного управління державної служби України в Закарпатській області Василь Попадинець. Він, зокрема, розповів учасникам зустрічі про систему реформування державної служби як невід’ємної частини європейської інтеграції нашої держави. За словами Василя Юрійовича, реформування системи державного управління, насамперед, потребує змін до законодавчої бази.

Надія Сарана, Іван Діус, сайт Закарпатської обласної ради
15 жовтня 2009р.

Теги: Ужгород, обласна рада, День відкритих дверей, студенти

НОВИНИ: Соціо

18:00
На війні з росією поліг Павло Полянчук з Богдана на Рахівщині Фото новина
21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
» Всі новини