Закарпаття: У селі Невицьке відкрили дитячий будинок сімейного типу (ФОТО)

У середу, 14 жовтня, голова облдержадміністрації Олег Гаваші взяв участь у відкритті дитячого будинку сімейного типу в селі Невицьке Ужгородського району.

Закарпаття: У селі Невицьке відкрили дитячий будинок сімейного типу (ФОТО)

Як повідомили "Закарпаття online" в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації, все більше закарпатців долучаються до благородної справи – створення будинків сімейного типу та прийомних сімей.  Вчителі Світлана та Василь Поповичі довго зважувалися на такий крок. Врешті, вирішили зігріти родинним теплом двох обездолених діток – 14-ти річну Еріку та 12-річного Йосипа, які є братом та сестрою. Новий будинок, в який вселилася родина, їм допомагали зводити благодійники – фонд "Дім милосердя" та норвежська благодійна організація Кей-Пі-Кей Україна. У двоповерховому будинку створені всі зручності для нової родини.

– Є багато дітей, які не мають власної сім’ї, тому ми з дружиною й вирішили створити дитячий будинок сімейного типу, – розповідає Василь Попович. – Ми дуже щасливі, що маємо змогу опікуватися Ерікою та Йосипом. Незабаром наша сім’я поповниться їх сестричкою – десятирічною Нікою.

З нагоди новосілля привітати родину прийшло чимало поважних гостей – голова облдержадміністрації Олег Гаваші, заступник голови Ужгородської райдержадміністрації Агатолій Салай, голова фонду Кей-Пі-Кей Україна Івар Лістер.

Керівник краю побажав сім’ї Поповичів родинного затишку, здоров’я, радості, щастя, щоб новостворену велику родину оминали негаразди.

– Символічно, що така важлива подія припала на велике християнське свято – Покрову Пречистої Богородиці, яка, як відомо, є охоронницею сім'ї, – каже Олег Гаваші. – Із сьогоднішнім святом пов'язана ще одна знакова подія – ми відкриваємо ювілейний – тридцятий дитячий будинок сімейного типу. Це не просто цифра. Це 235 дитячих життів, яких волею долі було позбавлено батьківського піклування і які знову пізнали щастя зростати у сім'ї.

Закарпаття: У селі Невицьке відкрили дитячий будинок сімейного типу

Керівник краю відзначив, що в останні роки Закарпаття – серед лідерів у державі щодо створення дитячих будинків сімейного типу. Окрім 30 подібних будинків, в області створено і 40 прийомних сімей. На сьогодні  різними формами сімейного виховання охоплено майже 80 відсотків сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Цьогоріч до дитячих будинків сімейного типу вже влаштовано 39 дітей, створено 2 таких заклади  та 10 прийомних сімей.

Представники норвежського фонду висловили сподівання, що питання опіки над обездоленими дітьми буде і в майбутньому актуальним в українському суспільстві.

–  Світлана і Василь показали приклад справжньої любові до дітей, який заслуговує на велику повагу. Ми гордимося тим, що у вашому краї є такі люди, – відзначив Івар Лістера. –  Я радий, що ми тісно співпрацюємо з владою Закарпаття. Результатом цього і є відкриття в області нових соціальних закладів.

З нагоди відкриття дитячого будинку сімейного типу голова ОДА подарував сім’ї комплект меблів для кухні та побутову техніку – холодильник, духовку, панель для приготування їжі.

14 жовтня 2009р.

Теги: Невицьке, дитячий будинок, діти, сім'я, милосердя

НОВИНИ: Соціо

18:15
На Закарпатті запроваджують обмеження руху великовагового транспорту у спеку Фото новина
16:25
У Мукачеві поховали 31-річного воїна Євгенія Гуранича, який поліг на війні з росією Фото новина
15:26
/ 2
На кордоні з Угорщиною затримали чоловіка з фальшивими документами Фото новина
13:23
/ 2
На Закарпатті помер провідник ОУН та колишній політв’язень Василь Бряник Фото новина
10:19
/ 1
Медикині із Закарпаття пройшли інтенсивне навчання у Варшаві Фото новина
21:00
У четвер у Мукачеві попрощаються з Євгенієм Гураничем, що загинув ще в січні 2025 року Фото новина
18:37
На Закарпатті вручили посмертну нагороду матері прикордонника Фото новина
17:28
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Мироном Стегурою Фото новина
16:37
/ 1
В Ужгороді спіймали нетверезу водійку таксі Фото новина
14:40
Серед картоплі на Закарпатті виявили боєприпас Фото новина
10:05
Мукачівець під наркотиками спричинив ДТП і намагався втекти Фото новина
21:12
/ 5
Свидовець і полонину Красну порізали на лоти для продажу з аукціонів. Усього 800 ділянок на площі понад 8 тисяч гектарів
18:33
/ 14
Мер власних інтересів
14:36
/ 1
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олександром Янчієм Фото новина
13:34
На Закарпатті викрали багі з майстерні Фото новина
11:31
В Ужгороді патрульні виявили водія у стані алкогольного сп’яніння Фото новина
11:00
/ 1
На Закарпатті за добу вигоріло понад 1,3 гектара сухої трави та сміття
18:05
/ 1
На Закарпатті митники вилучили люксові бренди на пів мільйона гривень Фото новина
16:47
В Ужгороді шість квартир передадуть пораненим військовим
14:19
/ 1
У пункті пропуску «Дякове» прикордонники виявили старовинні монети Фото новина
12:54
В Ужгороді проведуть в останню дорогу захисника Віктора Дяківа Фото новина
12:19
На трасі Долина — Хуст викрили нелегального перевізника Фото новина
16:28
/ 3
В Ужгороді вперше провели масштабний чемпіонат зі скандинавської ходьби Фото новина
14:22
/ 1
Закарпатця судили за відео про пересування мобільних груп ТЦК у TikTok
11:27
/ 1
На Закарпатті оголосили високий рівень пожежної небезпеки
» Всі новини