– Пане Юрію, чому саме на базі стоматологічного факультету вирішили здійснювати програму?
В Ужгороді немає своєї дитячої стоматологічної служби, тому у місті вже давно назрівало питання про надання профілактичної стоматологічної допомоги дітям. У місті працює близько 100 приватних стоматологів та клінік, де, звичайно, можна пройти лікування, але діти повинні постійно проходити диспансерний огляд у стоматологів, так як дитячий організм потребує постійної корекції факторів, які сприяють розвитку стоматологічних хвороб. У нас нові методи профілактики запроваджуються недостатньо, лікарі мало зацікавлені в постійній профілактичній роботі. Це призводить до епізодичного, безсистемного застосування засобів профілактики, що дискредитує саму ідею профілактики. Фінансове забезпечення програми буде здійснюватися відповідно до законодавства України за рахунок коштів місцевого бюджету, "Клініки дитячої детальної гігієни" на базі стоматологічного факультету УжНУ та інших джерел, не заборонених законодавством.
– Хто саме буде проводити огляд дітей?
Улітку ми на факультеті відкрили кафедру дитячої стоматології, до якої запросили провідних фахівців, серед них – професора Римму Казакову (Чернівці), яка вважається одним із засновників дитячої стоматології в Україні, провідних фахівців-стоматологів міста, які проходитимуть підготовку в аспірантурі, а наразі працюють в Ужгороді як практичні лікарі. Крім того, якщо студенти стоматологічного факультету оглянуть 21 тисячу дітей, це дозволить підготувати їх на новому якісному рівні роботи, а дітям - уникнути стоматологічних захворювань та отримати вчасно допомогу.
– Яким чином буде відбуватися огляд?
Згідно програми це буде безкоштовний огляд на базі центру дитячої дентальної гігієни. До нас будуть привозити 40 діток щодня, їх будуть оглядати, готувати на кожного амбулаторні картки, вносити на магнітні носії, і після цього ми будемо визначатися, давати батькам поради щодо лікування дітей або ж профілактики захворювань ротової порожнини. Кожна дитина обов’язково отримає рекомендації щодо лікування цих захворювань. Окрім того, на базі клініки планується проводити санітарно-просвітницьку роботу з дітьми шляхом демонстрації відеофільмів, навчання практичним навичкам з догляду за порожниною рота тощо.
– Що вдалося покращити та змінити на факультеті останнім часом?
За останні два місяці ми зробили декілька серйозних справ. Нам вдалося реконструювати 1000 кв. м фасаду за спонсорські кошти. За підтримки заступника голови обласної ради Івана Балоги ми змогли поміняти усі вікна та двері на металопластикові, що дасть змогу економити на опаленні. Також завершили ремонт у лекційній залі для студентів на першому поверсі на 120 чоловік.
– Ваші студенти проходять практику у стоматологічних клініках, у провідних спеціалістів?
– Улітку 15 наших студентів пройшли виробничу практику в кращих клініках Кошицького медичного університету ім. Шафарика, у відділені щелепно-лицевої хірургії. У майбутньому ми плануємо посилати наших студентів на практику до Дебрецену, Будапешту, Відня. До слова, маємо домовленості про відкриття на базі нашого факультету навчально-методичного центру імплантології. Це дуже серйозний напрямок, і нинішній рівень стоматології визначається саме рівнем розвитку цієї галузі стоматології. Це буде перший центр імплантології на базі вищого навчального закладу в Україні, вже маємо порозуміння з боку обласної ради, які будуть готувати відповідну програму для відкриття центру. На жаль, іншого шляху фінансування на сьогодні немає. Маємо порозуміння з президентом асоціації стоматологів України та професором Заболоцьким, засновником і власником клініки імплантації у Києві, які беруться безкоштовно готувати наших викладачів для цієї спеціалізації. Адже ми хочемо, щоб саме у нас у майбутньому проходили стажування, навчання, майстер-класи з імплантології. Одним словом, роботи попереду багато.