Освітяни Ужорода назвали лауреатів міської премії "Педагогічне сяйво"

Напередодні професійного свята конкурсна комісія, до складу якої входять члени президії Ужгородського міськкому профспілки працівників освіти, члени методради методичного кабінету, визначила переможців міської освітянської премії "Педагогічне сяйво". А на урочистостях із нагоди Дня вчителя, що відбулися минулого четверга у великому залі обласної філармонії, новоспечені лауреати отримали дипломи, пам'ятні знаки (авторська робота викладача Падіюну Наталії Тесовської) і матеріальну винагороду.

Освітяни Ужорода назвали лауреатів міської премії "Педагогічне сяйво"

Премію для ужгородських освітян 4 роки тому зініціював міський комітет профспілки, аби підвищити престиж педагогічної професії й заохотити творчих учителів. Їхній задум підтримали управління освіти та методичний кабінет. Спільно визначили номінації, в яких обиратимуть кращих, - їхній перелік коригувався з роками. Цьогоріч зупинилися на 7-ми. Проте зрештою, зваживши на те, що подані закладами освіти матеріали були непереконливими, комісія вирішила не визначати переможців у номінації “Педагогічна надія” (в ній представлені молоді вчителі, котрі працюють до 5 років і вже мають вагомі напрацювання). Таким чином, переможцями стали:

у номінації “Педагогічна майстерність” - Ігор Іванович Щерба, вчитель історії ЗОШ № 6 ім. іренджі-Донського. Щороку його учні досягають перемог в олімпіадах, турнірах, конкурсах науково-дослідних робіт всеукраїнського рівня. Він зробив вагомий внесок у методику розкриття історії України та вивчення історії рідного краю, випустив методичні посібники “історичні подорожі Україною”, “По Закарпаттю”, “історія рідного краю”, розробив робочий зошит з історії рідного краю;

у номінації “Педагогічна цілеспрямованість” - Ольга Іванівна Горняк, заступник директора з виховної роботи ЗОШ № 20 - БПЛ “Лідер”. Упродовж становлення ліцею вона докладає значних зусиль до формування і згуртування учнівського колективу, який складається як з обдарованих учнів, тих, хто віддає своє дозвілля спорту, так і дітей з особливими потребами, зуміла мобілізувати педагогів закладу для реалізації завдань зі створення чіткої системи індивідуальної роботи з учнями. Щороку на базі ліцею працює один із кращих таборів літнього відпочинку;

у номінації “Золотий фонд педагогіки” - Ніна Степанівна Русин, учитель історії ЗОШ № 15. Педагогічний стаж Ніни Степанівни - 40 років, понад 10 із них вона очолює шкільне методоб’єднання вчителів історії, є наставником молодих педагогів, багато співпрацює з науковцями УжНУ. Педагогічний колектив номінував її на відзнаку в “Педагогічній майстерності”, проте комісія, узявши до уваги надбання вчительки, віднесла її до “Золотого фонду педагогіки”;

у номінації “Творчий пошук” - Марина Володимирівна Карпинець, учитель початкових класів НВК “Гармонія”, голова профспілкового комітету школи. Марина Володимирівна належить до тієї когорти вчителів, котрі постійно вчаться і перебувають у пошуку. За останні кілька років вона стала вчителем вищої категорії, вчителем-методистом, лауреатом конкурсу “Вчитель року-2004″, призером Всеукраїнського конкурсу “Творчий вчитель ХХІ століття”, відзначена дипломами Міністерства освіти та науки України, інституту інноваційних технологій, отримала кубок МОН 2008 року;

у номінації “Генератор освітянських ідей” - Федір Федорович Брецко, вчитель історії та правознавства Ужгородської гімназії. Це дуже плідний, творчий учитель, очолює секцію вчителів-правників, останнім часом опікується проектом “Правова культура школярів у формуванні їхнього самоврядування”. Багато зробив у формуванні лідерських якостей гімназистів. У галузі права та історії рідного краю має вагомі досягнення та чимало публікацій, один із авторів підручника “Мій Ужгород”;

у номінації “Командна єдність” - педагогічний колектив ЗОШ № 19, який успішно вирішує чимало проблемних питань і домагається спільного вагомого результату. До речі, колектив є лауреатом “Флагману освіти-2008″, бере участь у регіональному науковому експерименті зі втілення інноваційних технологій.

Славу ужгородської освіти примножують і педагоги, чиї учні стають призерами IV етапу Всеукраїнських олімпіад. Їх уже кілька років поспіль відзначає спеціальними преміями обласне управління освіти і науки під час серпневих нарад. Нинішнього року серед нагороджених було і 8 учителів Ужгорода: 3 представниці лінгвістичної гімназії ім. Т.Г. Шевченка - Марія Михайлівна Радецькі, вчитель англійської мови, Ольга Михайлівна Петюшко та Катерина Євгенівна Маркуш, учителі хімії; 2 вчителі історії ЗОШ № 6 ім. іренджі-Донського - Калина іванівна Данку та ігор іванович Щерба; вчитель англійської мови ЗОШ № 3 Людмила Федорівна Онисько; вчитель історії ЗОШ № 15 Ніна Степанівна Русин і вчитель інформатики Ужгородської гімназії Наталія Вікторівна Мателешка.

Напередодні професійного свята вчителі, котрі підготували переможців олімпіади для учнів 4-х класів, Любов Петрівна Пильник і Тетяна іллівна Зарева з НВК “Престиж” та Світлана Тихонівна Паук із ЗОШ № 19 отримали премію від Анатолія Синишина, голови громадської ради при міському управлінні освіти, голови Громадського альянсу “Рідний Ужгород”.

До 70-річчя Карпатської України управління освіти і науки ОДА заснувало премію імені Августина Волошина. Торік до Дня вчителя з-поміж 21 відзначеного освітянина (по одному від кожного району, а також представники позашкільної, професійно-технічної та вузівської, і-іі рівнів акредитації, ланок) була завідувачка ДНЗ № 39 Олена Миколаївна Фучко. Нинішнього року премії отримали Михайло Михайлович Мегеш, директор лінгвістичної гімназії ім. Т.Г. Шевченка, і Олена Миколаївна Асаул, методист художньо-естетичного виховання Падіюну.

Освіта Ужгорода в цифрах і фактах

У місті працюють 52 освітні установи, з них: 3 ліцеї; 3 гімназії; 10 навчально-виховних комплексів; 20 дошкільних навчальних закладів; 1 позашкільний заклад “Падіюн”.

В Ужгороді виховується 5025 дошкільнят. Якщо по Україні середній показник охоплення дітей дошкільною освітою становить 57%, по Закарпаттю - 42%, то по Ужгороду - 68%. При цьому 5-річок - 94,3% (по Закарпаттю - 75%).

У 2008-2009 н. р. додатково було відкрито 10 дошкільних груп. Цього року ще 10.

Найкращим дошкільним закладом удруге став колектив ДНЗ № 39.

Позитивним досвідом із питань створення мережі закладів “школа - садок” зацікавилися в редакції всеукраїнського журналу “Практика управління закладом освіти”, а у квітні ц.р. на базі НВК “Престиж” та ДНЗ № 39 відбулися спільні семінари керівників навчальних закладів та головного редактора цього видання.

У м. Ужгороді 13 060 учнів навчаються українською, російською, угорською та словацькою мовами.

У 2009 р. школи закінчило понад 1000 випускників. із них 985 учнів узяли участь у зовнішньому незалежному оцінюванні. 74 учні отримали найвищий бал.

102 медалісти підтвердили свої високі знання на зовнішньому незалежному оцінюванні з 123 претендентів на медаль, що є серйозним показником об’єктивності оцінювання в ужгородських школах.

92,1% старшокласників охоплено профільним навчанням.

У місті започаткована олімпіада для учнів 4-х класів з української мови, математики та англійської мови. Переможці зараховуються поза конкурсом у заклади нового типу. Видано 3 збірки олімпіадних та творчих завдань із цих предметів.

У 2009 р. переможцями обласних олімпіад стали 112 наших школярів. 10 із них перемогли на Всеукраїнському рівні, всі вони отримують стипендію міської ради в розмірі 100 грн. щомісяця.

2-є учениць перемогли на Всеукраїнському етапі Малої академії наук.

Успішно пройшли атестацію 22% педагогічних працівників закладів освіти, які були забезпечені різними формами курсової перепідготовки.

Ярослав Юрійович Кирлик, директор ЗОШ № 8, став лауреатом Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2009″ у номінації “Музика”.

Марина Володимирівна Карпинець, учитель НВК “Гармонія”, стала переможцем конкурсу “Школа майбутнього. ХХі століття” в номінації “Початкова школа”.

Лінгвістична гімназія включена до міжнародного проекту “Школи - партнери майбутнього”.

Завершена робота Ужгородської гімназії в проекті “Міжнародне партнерство в Єврорегіоні”.

3500 юних ужгородців займаються в різноманітних гуртках, студіях, центрах Падіюну.

На базі цього закладу проведено понад 30 фестивалів, конкурсів, концертів, до яких було залучено близько 9000 дітей.

Олена Макара, "Ужгород"
07 жовтня 2009р.

Теги: Ужгород, освіта, премія, "Педагогічне сяйво"

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини