Реклама B3

Закарпаття: Освячений і освічений - не може бути українцем?

У статті "Перед Господом нема ні Юдея, ні Елліна... (Несвяткові роздуми про свято Незалежності України)", що була опублікована 27 серпня в одному із закарпатських видань, автор Олег Белей, на думку єпископа Мілана Шашіка, досить несправедливо висловився стосовно того, що Мукачівська греко-католицька єпархія не цінує Дня Незалежності України й керується якимись "расистськими" міркуваннями при прийомі студентів до академії.

Закарпаття: Освячений і освічений - не може бути українцем?

"Богословській академії ім. Теодора Ромжі - 230 років, - каже ректор Тарас Ловска.

- Та це не перешкоджає нам святкувати таку молоду річницю незалежності України - держави, яка вивільнилася з антихристиянських тенет Радянського Союзу, яку ми глибоко шануємо, за яку 23 серпня, напередодні всенародного свята, в усіх наших церквах відбулися урочисті молебні".

Заперечує ректор найстарішої в Україні духовної семінарії і проти звинувачень у "расизмі", бо ж подібні упередження суперечать полінаціональності Закарпаття, а також - принципам порядного викладача, надто духівника. "Хоча призначення кожної семінарії - готувати кадри передовсім для потреб власної єпархії, - пояснює чільник, - у нас навчаються юнаки і з інших областей, а також іноземці - з Росії, Молдовії, Білорусії".

Те ж відбувається і в зворотному порядку: закарпатські семінаристи їдуть на навчання за кордон, а дехто й зостається працювати для діаспори в Іспанії, Канаді, США.

Жодних проблем зі вступом цьогоріч не виникло. Все, що вимагалося від потенційного семінариста - подати документ про одержання середньої освіти та скласти іспит із української мови, написавши твір на одну із 10 запропонованих тем, причім під час оцінювання твору граматика поступалася за важливістю цікавій і переконливій думці, що є дуже важливим для священнослужителів.

Оцінювалися також стан здоров’я юнаків та їхні вокальні здібності. Цього року семінаристів стало 116 - зараховано 13 абітурієнтів із 25, хоча в попередні роки кандидатів було 60-80. На думку керівника закладу, це ніяк не пов’язане з тим, що навчання платне, адже сума становить всього 2 000 гривень за рік (разом із проживанням, харчуванням, деякими освітньо-паломницькими подорожами), а малозабезпечені чи інваліди - частково або повністю звільняються від оплати.

"Справа в тому, що теологічну освіту не визнають на рівні зі світською, - переконаний владика Мілан. - У тій же Братиславі не просто визнають диплом духівника, а й охоче засновують різні теологічні факультети - католицькі, православні, лютеранські. В Україні ж радше визнають професію мага та віщуна..."

Ірина Надворна, газета "НЕДІЛЯ"
29 вересня 2009р.

Теги: Мілан Шашік, Тарас Ловска, Мукачівська греко-католицька єпархія, семінаристи

Реклама B4
Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

18:06
Туристу з Вінниччини стало зле під час походу Свидовецьким хребтом Фото новина
17:14
/ 1
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Сергієм Івановим Фото новина
10:07
На Мукачівщині в ДТП травмувався водій легкового автомобіля Фото новина
09:14
/ 2
Шестеро туристів застрягли під час спуску з Говерли Фото новина
17:11
На війні загинув 33-річний захисник із села Осій на Хустщині Юрій Черничко Фото новина
11:17
На Ужгородщині 1-річна дитина отримала колото-різану рану
16:38
На війні з росією поліг захисник із Жнятина на Мукачівщині Микола Грицу Фото новина
15:46
/ 1
На Закарпатті 23-річна жінка народила п’яту дитину просто вдома Фото новина
12:52
У замку Паланок у Мукачеві зварили «Леквар Перемоги» Фото новина
12:16
В Ужгороді відбулося спецпогашення марок на підтримку військовополонених Фото новина
11:13
/ 1
23-річна жінка на Великоберезнянщині народила четверту дитину до приїзду медиків
10:12
На війні з рф загинув 33-річний захисник із Великих Лазів на Ужгородщині Іван Коваль Фото новина
15:07
/ 11
В Ужгороді висохло головне Чорне озеро Фото новина
09:20
/ 3
БЕБ на Закарпатті перевіряє 190 міжнародних перевізників
13:51
45 екзотичних дерев Ужгорода зібрали в одній книзі Фото новина
09:24
/ 2
У Неліпині на Мукачівщині попрощалися із полеглим на війні захисником Михайлом Бабієм Фото новина
20:17
Недоголосоване рішення про забудову Ботанічної набережної в Ужгороді перенесли на 25 серпня Відео новина
17:08
/ 1
На Закарпатті рятувальники евакуювали з гір 15-річну туристку зі Львова Фото новина
15:26
/ 5
В Ужгороді до Дня Незалежності презентували книжку про захисників та їхні родини "Герої Закарпаття" Фото новина
13:35
На Закарпатті мережа аптек відшкодувала державі понад 4,6 млн грн несплачених податків
11:53
/ 2
Керівник першого відділу Ужгородського РТЦК та СП у Перечині Плиска, що "засвітився" п'яним на службі, написав рапорт на звільнення
10:45
24-річна закарпатка на колісному кріслі піднялася на Говерлу Фото новина
10:16
В Ужгороді сьогодні можливе тимчасове зниження тиску води
14:28
Підтвердили загибель захисника із Богданської громади на Рахівщині Миколи Биндака Фото новина
11:52
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Вадимом Балогом Фото новина
» Всі новини