Новий рік святкуймо без пригод!

Незабаром Закарпаття разом з усією державою порине у вир новорічних та різдвяних свят. Звісно, їх не можна собі уявити без красунь-ялинок, що виблискують вогниками різнобарвних гірлянд, гучних феєрверків та інших святкових “прибамбасів”.

Новий рік святкуймо без пригод!Звісно, щоб вони приносили краянам лише щасливі й радісні миттєвості, а не запам’яталися лихом, спричиненим безконтрольним вогнем, Головне управління МНС України в Закарпатській області закликає всіх дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки, які, до слова, не складні.

Свято може зіпсувати, скажімо, порушення правил улаштування новорічної ялинки. Вистачить невеличкої іскорки, наприклад, від несправної гірлянди, запаленої свічки чи бенгальських вогнів, щоб зелена красуня перетворилася на палаючий смолоскип. Додаткового жару піддадуть легкозаймисті (зроблені з паперу, вати, целулоїду тощо) іграшки, якими часто прикрашають ялинки. Наслідок? У кращому випадку за таку легковажність ви розрахуєтеся знищеним крамом, у гіршому - власним життям. Кілька років тому у новорічну ніч через несправність електрогірлянди у власному помешканні загинула літня ужгородка.

Отож, щоб цього не трапилося, передусім, зелену красуню треба встановлювати на стійку основу. Для освітлення ялинки слід використовувати електричні гірлянди лише промислового виробництва. Підключати їх до мережі варто лише за допомогою штепсельних з`єднань. Також не зайве пам’ятати, що в жодному разі не можна залишати без нагляду ввімкнуту ілюмінацію. До слова, це особливо стосується підприємців. Вони, щоб надати своїм торговим закладам святкового й привабливого вигляду, вітрини та етажерки прикрашають “електричними вогниками”, часто залишаючи їх увімкненими на ніч. А даремно, бо закарпатським вогнеборцям доводилося вже неодноразово рятувати всілякий крам від знищення вогнем саме через не вимкнену ілюмінацію. Погодьтеся, не варто з успішного підприємця перетворитися на простого погорільця через якусь там гірлянду.

Дорослим варто в ці дні взяти дітей під особливу опіку, щоб вони не постраждали, самовільно користуючись бенгальськими вогнями, сигнальними ракетами, хлопавками чи петардами.

До речі, піротехніка вимагає до себе уважного й правильного ставлення і з боку дорослих. Безперечно, феєрія салютів, постріли ракет, вибухи петард, конфетті хлопавок, іскри фонтанів та бенгальських свічок подобається людям, але існує інший бік яскравого видовища, яке дарує піротехніка. Передусім, такі розваги не рідко закінчуються пожежами, на яких чимало людей отримують опіки обличчя, очей, кінцівок та інших частин тіла. Саме таке лихо спіткало рік тому одного з господарів Берегова у переддень Святого Миколая. Його неповнолітній син разом з товаришем на подвір’ї так дозапускалися петард, що одна з них потрапила в середину надвірної споруди та спричинила пожежу. На щастя, обійшлося без травмованих. Випадки, аналогічні даному, трапляються щороку.

Отож, щоб після використання різноманітних піротехнічних виробів з опіками та травмами не потрапити до лікарні й не опинитися серед зими без даху над головою, слід правильно користуватися цією продукцією, а також вона повинна бути якісною. У першому випадку гарантія безпеки – тільки тверезий розум і здоровий глузд людей, простіше – перед тим, як робити піф-паф, варто ретельно вивчити інструкцію й повністю її дотримуватися. У другому, купуючи піротехніку, особливо іноземного виробництва, слід перевіряти їх відповідність державному стандарту безпеки. Коли ж виникають хоча б маленькі сумніви, щодо якості продукції, то її краще не купувати, хоча б якою не була б привабливою ціна.

Отож, як бачимо основні вимоги пожежної безпеки при влаштуванні новорічної ялинки та проведенні святкових заходів не складні й не вимагають особливих матеріальних витрат, але їх дотримання не дозволить затьмарити урочистості всілякими неприємностями, пов’язаними з вогняною стихією та травмуванням людей.
ЦП ГУ МНС України в Закарпатській області
28 грудня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

15:49
/ 1
На Рахівщині біля румунського кордону виявили тіло невідомого чоловіка Фото новина
14:14
У суботу в Ужі та Латориці виявили потопельників
13:16
У Чинадійові через пожежу в надвірній споруді з сіном "підгоріли" два припарковані поруч авто Фото новина
14:06
/ 4
У Великих Лучках на Мукачівщині, влетівши в прибудову магазину на узбіччі, загинув мотоцикліст Фото новина
13:42
У Лавках Мукачівської громади через піч, залишену розпаленою для приготування їжі, згоріла надвірна споруда Фото новина
11:45
У Чопі в озері втопився 65-річний чоловік
11:40
У приужгородському Минаї у пожежі в будинку загинув 40-річний чоловік Фото новина
14:21
Через незагашену свічку у Греблі на Хустщині вигорів будинок Фото новина
13:58
У зіткненні Skoda та Volkswagen біля Середнього травмувалися 7 людей, з яких 3 – діти Фото новина
13:59
У Нанкові Хустської громади в ставку втопився хлопчик
12:50
На Рахівщині внаслідок зіткнення двох автівок одна перекинулася і впала на дах іншої Фото новина
12:00
У Керецьках на Хустщині згоріли житловий будинок, літня кухня та дровітня під спільним дахом Фото новина
16:00
/ 1
На Берегівській-об'їзній у Мукачеві зіткнулися автомобіль "Нової пошти" і трактор, водій якого – в реанімації Відео новина
15:04
У селі Гать на Берегівщині зіткнулися Renault Master, Mercedes-Benz Sprinter і Dacia Logan Фото новина
11:39
Жінку з Бедевлі на Тячівщині судитимуть за те, що передала мотоцикл підлітку
11:32
/ 1
У Жденієві на Мукачівщині згорів УАЗ-3303
11:21
У четвер і п'ятницю у Лалові на Мукачівщині згоріли два причепи з вугіллям
17:22
У Мукачеві горіли два гаражі в гаражному кооперативі Фото новина
17:15
У районі Петроса рятувальники допомогли підлітку, що хворий пішов у похід Фото новина
00:14
/ 1
На місці зруйнованого мосту між Жденієвом і Підполоззям облаштували тимчасову переправу Відео новина
17:35
В Ужгороді внаслідок зіткнення 3-х авто одне, з двома дітками у салоні, перекинулося на дах Фото новина
17:11
/ 3
Через обвал мосту між Підполоззям і Жденієвом на Мукачівщині 2-річного малюка з температурою 40°С і судомами на руках переносили через річку Фото новина
16:34
У приужгородських Оноківцях вогонь з покинутого будинку перекинувся на сусідську оселю Фото новина
01:06
/ 1
У дозволі для руху вантажівок зі щебенем через міст, що обвалився, було відмовлено, а на місці НП аврально споруджують тимчасову переправу Фото новина
22:26
У Перечині разом з навісом згорів легковий Citroen Фото новина
» Всі новини