В Ужгороді відбулася прес-конференція "Туризм без кордонів, екологія і мандри"

"Туризм без кордонів, екологія і мандри" - під такою назвою у п'ятницю, 11 вересня 2009 року в Ужгороді пройшла Міжнародна конференція, яку організувало управління з питань європейської інтеграції, зовнішньо-економічних зв'язків та туризму Закарпатської облдержадміністрації.

В Ужгороді відбулася прес-конференція "Туризм без кордонів, екологія і мандри"

Як повідомили "Закарпаття online" в прес-службі Закарпатскої облради, до участі в заході були запрошені заступник Міністра культури і туризму України Юрій Зубко, заступники голови обласної ради та облдержадміністрації Василь Брензович і Володимир Гоблик, голова Загальних Зборів Саболч-Сатмар-Березької області Угорщини Оскар Шестак, голова Повітової ради Сату-Маре (Румунія) Арпад Чехі, а також представники із сусідніх областей – Івано-Франківської, Тернопільської та інші.

Василь Брензович насамперед, привітав від імені обласної ради, всього депутатського корпусу органів місцевого самоврядування усіх учасників конференції та побажав плідної роботи.

"Відрадно, - зазначив Василь Іванович, - що проведення конференції з питань туризму стало уже традиційним у рамках міжнародної виставки-ярмарки "Тур'євроцентр" - Закарпаття", яка з кожним роком набуває все більшої популярності. І це природно. Адже Україна, зокрема, її складова частина - Закарпаття, володіють величезним туристичним потенціалом, унікальною природною та культурною спадщиною.

Органи місцевого самоврядування нашої області у тісній співпраці з виконавчими структурами цілеспрямовано ведуть роботу з розвитку туризму та рекреації. Цей напрямок діяльності став визначальним у Регіональній стратегії розвитку Закарпатської області до 2015 року, у численних галузевих програмах, схвалених депутатами обласної ради. Він домінує і в програмах транскордонного співробітництва, укладених як на двосторонній, так і багатосторонній основі.

Також хотів би наголосити, що розвиток туризму, в тому числі міжнародний та транскордонний, тісно пов'язані з питаннями екології і сталого розвитку Карпат. Без їх вирішення жодний регіон не має туристичної перспективи. Саме тому ці проблеми стали у центрі уваги органів регіональної влади (виконавчої і представницької), як в Україні, так і в інших державах, що знайшло своє відображення у підтримці ініціативи делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи підготовки Резолюції та Рекомендацій щодо сталого розвитку Карпат та інших гірських регіонів Європи. І одне із завдань цих документів - перетворення Карпат у туристично-рекреаційний центр всієї Європи. Василь Іванович висловив сподівання, що розгляд в наступному році в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи питання про сталий розвиток Карпат відкриє нові перспективи для реалізації широкого спектру програм співробітництва країн Карпатського регіону в екологічній, туристично-рекреаційній, соціально-культурній та інших сферах.

Відтак, Юрій Зубко від імені міністерства культури і туризму України також висловив щирі вітання учасникам конференції. Він, зокрема, зазначив, що питання розвитку транскордонного співробітництва та туризму на сьогодні - дуже важливі й актуальні. Конференція з транскордонного співробітництва у контексті сталого розвитку, яка проводиться щороку, стала вже традиційною, і з кожним роком її важливість істотно зростає. Адже з боку держави цьому питанню приділяється значна увага. Як доказ тому - схвалення минулого року Стратегії розвитку туризму і курортів.

Далі начальник управління з питань європейської інтеграції, зовнішньо-економічних зв’язків та туризму облдержадміністрації Ернест Нусер ознайомив присутніх із туристично-рекреаційними можливостям Закарпаття, запропонувавши при цьому перегляд відеофільму про наш багатонаціональний край.

Учасники конференції ознайомилися також із туристично-рекреаційними можливостями Саболч-Сатмар-Березької області Угорщини, про які змістовно розповів Оскар Шестак, а також повіту Сату-Маре (Румунія), який презентував голова Повітової ради Сату-Маре Арпад Чехі.

Проведення таких міжнародних конференцій у контексті транскордонного співробітництва та туризму є дуже важливим, адже на них аналізується зроблене і виробляються плани співпраці на майбутнє.

16 вересня 2009р.

Теги: Ужгород, міжнародний, конференція, туризм

НОВИНИ: Соціо

13:20
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Владиславом Шитіхіним Фото новина
12:16
На Закарпатті судитимуть 49-річного громадянина Туреччини, який зґвалтував 16-річну дівчину Фото новина
11:01
На Закарпатті водій намагався провезти через кордон понад 230 кг одягу без декларації Фото новина
16:53
/ 1
Мукачівець став єдиним українцем на офіцерських курсах у США Фото новина
16:46
/ 1
У Міжгір’ї 17-річний водій спричинив ДТП з шістьма потерпілими Фото новина
15:01
В Ужгороді під час «Сакура фесту» зібрали понад 1,2 млн грн для ЗСУ Фото новина
13:54
На Рахівщині нетверезий чоловік вчинив домашнє насильство та кинувся на поліцію з сокирою Фото новина
12:40
В Ужгороді попрощалися із 30-річним військовим Андрієм Трещаком Фото новина
18:47
В Ужгороді попрощаються із полеглим прикордонником Романом Самолюком Фото новина
15:58
/ 2
У Мукачеві попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Юлієм Калі Фото новина
11:40
На кордоні з Угорщиною вилучили понад 52 тисячі незадекларованих євро Фото новина
10:28
/ 4
Боєць закарпатської 128-ї бригади провів 343 дні на передовій без ротації Фото новина
09:32
/ 2
На Закарпатті 15-річна дівчина загинула через ураження електрострумом
13:42
/ 1
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Андрієм Трещаком Фото новина
15:12
/ 1
Закарпаття представили на Всеукраїнському туристичному саміті у Львові Фото новина
14:17
/ 1
У Мукачеві розквітла унікальна двоколірна сакура Фото новина
12:35
/ 1
У Верхньому Бистрому на Хустщині провели в останню путь воїна Василя Бодню Фото новина
09:03
/ 2
До «Сакура Фест» в Ужгороді підготували безкоштовні екскурсії Фото новина
08:14
Прикордонника із Закарпаття нагородили посмертно орденом «За мужність» Фото новина
19:14
На Тячівщині зіткнулися три автомобілі Фото новина
18:19
/ 1
В Ужгороді на Закарпатській облаштують додаткову смугу Фото новина
17:26
На війні з рф поліг Герой із села Водиця на Ужгородщині Анатолій Фіцай Фото новина
16:19
/ 1
На Закарпатті з початку року вогонь знищив понад 570 гектарів сухостою Фото новина
15:07
/ 1
У пункті пропуску «Тиса» знайшли мікроавтобус у міжнародному розшуку Фото новина
14:34
/ 2
Водій мотоцикла під наркотиками влаштував ДТП і тікав від патрульних Фото новина
» Всі новини