В Ужгороді відбулася обласна нарада про підсумки вступної кампанії до вишів Закарпаття

У середу, 16 вересня, відбулася нарада голови облдержадміністрації Олега Гаваші з ректорами вищих навчальних закладів області. На зустрічі говорили про підсумки цьогорічної вступної кампанії до вишів краю.

В Ужгороді відбулася обласна нарада про підсумки вступної кампанії до вишів Закарпаття

Також ректори мали змогу внести пропозиції з вдосконалення системи вступу до ВНЗ на наступний рік, які після належного опрацювання будуть передані Міністерству освіти і науки України.

Підбиваючи підсумки вступної кампанії, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Михайло Мотильчак повідомив, що цього року прийом на І курс в області здійснювали 14 вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, 6 вищих навчальних закладів ІІІ – IV рівнів акредитації та 24 відокремлені структурні підрозділи вищих навчальних закладів, розташованих за межами області.

На І курс вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації всіх форм власності зараховано 2043 студенти. Із них за кошти державного бюджету навчатимуться 583 студенти (29%), за кошти місцевого бюджету - 370 (18%), за кошти фізичних та юридичних осіб - 1090 студентів (53%). Загалом на місця державного замовлення зараховано 953 студенти (47%).

На І курс вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації всіх форм власності зараховано 4127 студентів. Із них за кошти державного бюджету навчатимуться 1658 студентів (44,2%), за кошти фізичних та юридичних осіб - 2469 студентів (59,8%).

Таким чином, в області студентами вищих навчальних закладів стали 6170 осіб (минулого року було 6348 першокурсників). У відокремлені структурні підрозділи вступило ще близько 1500 краян. Разом в області цьогоріч маємо 7 тис. 850 першокурсників.

Занепокоєння ректорів викликала постанова Кабміну, якою вже в ході вступної кампанії передбачалося скорочення державного замовлення. І хоча уряд відновив обсяги державного замовлення на підготовку спеціалістів та магістрів на рівні минулого року, все ж для молодших спеціалістів та бакалаврів залишено скорочені у порівнянні з минулим роком обсяги.

Державне замовлення для вищих навчальних закладів області цього року зменшено в середньому на 15%. Воно було виконано усіма вищими навчальними закладами.

Суттєво знизився прийом на навчання за контрактом. У середньому вищі навчальні заклади "недобрали" до ліцензійних показників 30% студентів, особливо це відчутно на заочній формі навчання, де недобір на окремі спеціальності становив до 50%. Основні причини – це зменшення кількості випускників ЗОШ області з 14451 чол. у 2008 році до 13919 чол. у цьому році та суттєве підвищення оплати навчання за контрактом.

Разом з тим, цьогоріч в області відкрито нові спеціальності. В Ужгородському національному університеті – це "Безпека інформаційних і комунікаційних систем", а у Закарпатському машинобудівному технікумі – "Будівництво та експлуатація будівельних споруд".

Однією з особливостей вступної кампанії в 2009 році було зарахування на навчання пільговиків. За попередніми даними, у вищі навчальні заклади зараховано на пільгових умовах 136 осіб, що становить 5,2 % від кількості осіб, зарахованих на державне замовлення.

Обласна влада дбає про соціально незахищені верстви населення і забезпечення рівного доступу до освіти. З цією метою в 2008 році було внесено зміни до Програми розвитку регіональної вищої освіти на 2008-2012 роки, якими передбачено надання пільг з оплати за навчання студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах області на контрактній основі, із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства, дітей, батьки яких є інвалідами І та ІІ груп, дітей із числа сімей, які мають 5 і більше неповнолітніх дітей. Вже в 2008/2009 навчальному році пільги з оплати за навчання отримали 30 студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації на понад 90 тис.грн.

В ході наради керівники вишів внесли ряд пропозиції до умов прийому у вищі навчальні заклади та організації вступної кампанії. І головною з них є підвищення ролі загальної освіти в оцінюванні абітурієнтів через врахування середнього балу оцінок в атестаті при проведенні конкурсу щодо зарахування на навчання. Також слід було б обмежити право вступу до ВНЗ випускників шкіл, які в атестаті мають бали навчальних досягнень початкового рівня (1, 2, 3) з будь-якого предмета навчального плану. Було запропоновано скоротити термін приймання документів та збільшити термін для зарахування вступників, продовжити термін дії сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти на 3-5 років тощо.

За підсумками наради всі пропозиції будуть узагальнені та передані Міністерству освіти і науки України для врахування в підготовці вступної кампанії наступного року.

16 вересня 2009р.

Теги: Ужгород, нарада, ректори, вступ у вузи, виші, голова Закарпатської ОДА, Олег Гаваші

Коментарі

k5 16.09.2009 / 20:15:00
А чому на тій зустрічі не було громадськості? "Угорський синдром", мабуть.

НОВИНИ: Соціо

16:56
В Ужгороді попрощалися із захисником Володимиром Тарапатою, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:07
/ 1
Підтвердили загибель на війні захисника із села Плоске на Мукачівщині Петра Дерев’янка Фото новина
11:07
/ 1
Президент вручив «Золоту Зірку» офіцеру 128 Закарпатської бригади Фото новина
10:12
В Ужгороді попрощаються із захисником Павлом Ференсом Фото новина
18:10
/ 4
Закарпатська виноробня «Шато Чизай» стала брендом-візитівкою України на міжнародному конкурсі
17:28
На Закарпатті забудовник відшкодував понад 9,4 млн грн несплачених податків
14:57
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Володимиром Тарапатою Фото новина
14:56
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Володимиром Тарапатою Фото новина
12:35
На Закарпатті через суд повертають 12 га землі під сонячну електростанцію
10:46
/ 1
Медики в Ужгороді врятували чоловіка після зупинки серця Фото новина
18:38
У селищі Кобилецька Поляна на Рахівщині прощатимуться із захисником Олександром Нічіпоруком Фото новина
17:54
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Рожковим, який понад два роки був безвісти зниклим Фото новина
16:50
В Ужгороді відбудеться обласний фестиваль кар’єри «Платформа твоїх можливостей 2026» Фото новина
14:20
У Хусті до бюджету повернули понад 1,2 млн грн пайових внесків
18:21
На війні з рф поліг закарпатець Володимир Гріга, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
17:40
/ 1
У Мукачеві відбудеться прощання з полеглим Героєм Юрієм Шепою Фото новина
16:39
В Ужгороді попрощалися з 40-річним полеглим Героєм Сергієм Захожим Фото новина
16:09
/ 1
Закарпатського прикордонника нагороджено державною відзнакою «За оборону України» Фото новина
13:55
У горах Закарпаття рятувальники двічі допомагали травмованим туристам Фото новина
12:44
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олексієм Рожковим Фото новина
10:16
Трьох нелегальних перевізників викрили на Закарпатті Фото новина
09:04
На Хустщині перевіряють воду через підозру на небезпечну інфекцію Фото новина
15:04
На Закарпатті обмежать рух великогабаритного транспорту через аварійний стан мосту Фото новина
13:09
/ 1
На Мукачівщині відкрили «Стелу пам’яті та надії» Фото новина
11:38
В Ужгороді попрощаються із захисником Сергієм Захожим Фото новина
» Всі новини