Державний реєстр виборців є автоматизованою системою, в якій ведеться облік громадян, що мають право голосу. Відтепер саме відділи ведення Реєстру подаватимуть списки виборців на їх дільниці. Як розповіла начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців у Закарпатській області Ганна Глухова, в області працює 18 відділів ведення Реєстру виборців – 13 при райдержадміністраціях і 5 при міськвиконкомах. Саме у них обробляються і зберігаються наші дані. Їх, в основному, взяли із попередніх виборчих списків станом на 1 лютого 2006 року. Інформація про виборців, зокрема, їх смерть чи виповнення 18-тиріччя, переїзд за новою адресою тощо до Реєстру надходить від міліції, РАЦСів, воєнкоматів тощо.
Загалом, у Закарпатті опрацьовано вже 97% інформації про виборців. На 3 вересня у нашій області кількість виборців у Реєстрі складає 953 839 людей. Уже найближчим часом усім їм має прийти лист із індивідуальними даними, зокрема – іменем, місцем проживання та виборчою дільницею. Зазначимо, що соціальна реклама про Держреєстр виборців говорить, що такі листи люди мали отримати з 1 по 31 серпня. Але на практиці опрацювати дані усіх виборців працівники відділів ведення Реєстру ще не встигли, тож час надсилання окремих листів кожній людині трохи змістився.
"Однак у виборця немає потреби очікувати, поки до нього поштою прийде лист із даними, – наголошує Ганна Василівна. – Людина може уже звернутися у будь-який час у відділ ведення Реєстру і перевірити, чи є вона у списку виборців". Для цього необхідно мати при собі паспорт. Працівники Держреєстру виборців наголошують, що зараз людині прийти до них для уточнення даних навіть краще, оскільки потім, коли людям надійдуть листи для такого уточнення, біля робочих кабінетів можливі черги.
Якщо ж у листі все вірно написано, то йти до місцевих відділів ведення Реєстру немає потреби, хіба що – аби зайвий раз переконатися, що там усе написано правильно. Якщо людину не занесли до Держреєстру, то їй треба у тих же відділах ведення написати заяву з проханням включення до списку. Ті громадяни, котрі такі заяви не напишуть, а також не уточнять свої дані у разі їх недостовірності (наприклад, помилка у прізвищі, адресі тощо), проголосувати на виборах Президента України не зможуть. Особливо увагу на достовірність своїх даних слід звернути людям, котрі змінили свою адресу або ж прізвище.
За народним прислів’ям, про зиму краще подумати влітку. Автор матеріалу витратив всього 10 хвилин, аби перевірити, чи є його ім’я у списку відділу ведення Державного реєстру виборців, що знаходиться у приміщенні Ужгородської міськради. Запевняють, тепер проблем з отриманням бюлетеня на виборах Президента у 2010 році вже не матиму.
P.S. Якщо у вас виникнуть будь-які питання щодо місця знаходження Вашого відділу ведення Держреєстру виборців, порядок оформлення документації для включення у Держреєстр тощо, звертайтеся за тел. в Ужгороді – 61-36-97 або 61-39-30.