Закарпаття запрошує на власне Мертве море! (ФОТО)

Солотвино ще називають містом Мертвого моря. Усі, хто там був, в цьому переконалися. Щоправда, морями місцеві озера не назвеш, проте за своїми властивостями солотвинська вода не поступається воді Мертвого моря.

Закарпаття запрошує на власне Мертве море! (ФОТО)

Селище міського типу Солотвино розкинулося в передгір’ї Карпат, неподалік від Румунського кордону. Воно входить в Тячівський район Закарпатської області.

Ще з другої половини XVІІ століття в Солотвіно масово видобували сіль. Коли ресурс закінчувався, солекопи переходили на інші місця, а в залишених шахтах з’являлися озера, площа яких інколи досягала десяти гектарів. Наразі біля цих озер створені курортні бази, де відпочивають не тільки українці, а й гості з-за кордону.

Властивості води

Побувавши на одному із солотвінських озер, можна пересвідчитись, що відпочинок на ньому, майже нічим не відрізняється від відпочинку на морі, а навіть має свої переваги. Більшість відпочивальників намащуються спеціальною глиною, яка є дуже корисною для лікування хвороб, пов’язаних з кістками та шкірою. Відпочивають в Солотвіно переважно з дітьми, адже солона вода повністю тримає тіло на поверхні. Щільність солоної води – 30-32 г/л.

Закарпаття запрошує на власне Мертве море!Діти з радістю хлюпочуться у воді навіть без рятувальних кругів. Щоправда, небажано, аби вона потрапляла в очі, адже тоді вони починають дуже пекти. Дивним є те, що деякі солоні озера досить близько розташовані біля прісних річок. Тож перевага очевидна – кожен, хто скупався в солоній воді, йде сполоснутися в прісну. Для багатьох людей залишиться таємницею, чому підземні русла двох водойм не змішуються. Також в Солотвіно є ще й йодовані озера. Проте купатися там корисно далеко не кожному, тому що радон не всім корисний.

Закарпаття запрошує на власне Мертве море!Шахти

Крім солоних озер, Солотвіно славиться і соляними шахтами, які розташовані на трьохсотметровій глибині. Безліч людей, які хворіють на туберкульоз, астму та алергію приїжджають, аби відчути на собі мікроклімат соляної шахти. Медики переконують, що в шахті повітря має в десять разів менше мікроорганізмів, що дозволяє відчути полегшення особам, які страждають захворюваннями дихальної системи.

"20 хвилин"
04 вересня 2009р.

Теги: Солотвино, Карпати, Мертве море, лікування, здоров'я

НОВИНИ: Соціо

11:48
На Закарпатті викрили двох нелегальних перевізників Фото новина
11:03
Підтверджено загибель 20-річного захисника зі Сваляви, який понад два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
16:21
/ 1
У Барвінку знову горіло сміттєзвалище Фото новина
11:54
/ 2
На Закарпатті обрали найкращі вина 2026 року Фото новина
18:18
/ 15
В Ужгороді відкрили нову мініскульптуру, присвячену легендарному лікарю Андрію Новаку Фото новина
12:46
/ 1
На Тячівщині судитимуть депутата, який не задекларував майно та доходи на понад 6 млн грн Фото новина
11:39
/ 3
Закарпатські прикордонники зірвали контрабанду сигарет із використанням безпілотників Фото новина
11:03
/ 1
Ужгородці показали, як виглядав Полуничний Місяць цієї ночі Фото новина
08:33
/ 2
На Закарпатті 30 червня діятимуть погодинні відключення світла
18:04
У Бедевлі на Тячівщині підтвердили загибель Героя Івана Коларика Фото новина
16:49
/ 1
На Рахівщині 19-річному туристу стало зле під час спуску з Петроса Фото новина
11:28
/ 1
На Закарпатті водій заснув за кермом і з’їхав із дороги Фото новина
10:14
/ 1
Після півтора року пошуків підтверджено загибель захисника з Виноградова Василя Сопка Фото новина
09:56
На Хустщині медики екстреної допомоги прийняли пологи вдома
14:45
У Міжгірській громаді попрощаються з Дмитром Терелею з Верхнього Бистрого, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
10:11
Через поранення, отримані ще в 2023-му, помер Йосип Фріндт з Ясіні на Рахівщині Фото новина
09:48
У понеділок в Ужгороді представлять книжку Олександра Гавроша "Герої Закарпаття"
16:14
/ 1
З російського полону повернулися двоє військових із Закарпаття Фото новина
12:26
На Закарпатті вже з п’ятниці очікують до +35°C
11:21
У Барвінку знову сталося займання на сміттєзвалищі Фото новина
10:02
/ 1
У Виноградові попрощаються із полеглим на війні Героєм Ігорем Коростенським Фото новина
18:10
/ 2
Жителів Ужгорода закликають провести в останню дорогу захисника Сергія Михайленка Фото новина
17:05
/ 1
В Ужгороді попрощалися із 39-річним захисником Валерієм Мадяром Фото новина
15:46
/ 1
У Мукачеві відзначили 100-річчя інтронізації чудотворної ікони Пресвятої Богородиці Фото новина
12:01
В Ужгороді виділили понад мільйон гривень на підтримку родин загиблих Захисників та ветерана Фото новина
» Всі новини