Закарпаття: Майже двісті представників закарпатської родини Турок зібралися в Хусті (ВІДЕО)

(Мовою оригіналу)
Долгожданная встреча. Почти двести представителей одной закарпатской семьи по фамилии Турок собрались в городе Хуст. Они живут по всей Украине, в России, Чехии, Испании и Канаде. К этому событию готовились долго. А в завершение - пообещали, что такие встречи станут традиционными. За семейным столом побывала и Марина Коваль.

Закарпаття: Майже двісті представників закарпатської родини Турок зібралися в Хусті (ВІДЕО)

Первая встреча за последние сорок лет. В село Золоторево съехались почти двести членов одной семьи. Они встретились у дома, который 150 лет назад построил их общий предок Иван Турок. Именно от него - ведут историю рода. Старое здание - в хорошем состоянии. За ним присматривает праправнук Владимир.

Владимир Турок, праправнук Ивана Турка (Ужгород):

- Приїжджаємо сюди на вихідні, приїжджаємо сюди у відпуски, потихеньку все шось тут робимо, не даємо, як кажуть, нашому гнізду розпастися, доглядаємо, як можемо.

У Ивана Турка было трое сыновей и три дочери. Сегодня семейство насчитывает - триста человек.

Марина Коваль, корреспондент:

- Старый родительский дом уже не может поместить всех потомков Турков. Поэтому отпраздновать встречу решили в большой школьной столовой.

Праправнучка Ивана Турка - Светлана - приехала из Испании. Именно она и стала инициатором семейной встречи всех родственников.

Светлана Гайович, праправнучка Ивана Турка, Испания:

- Я якби домашнє завдання дала всім. Кажу, дивіться, я приїду на цю зустріч, і хочу, щоб цього року було. І сьогодні біля церкви, не памятаю хто сказав, Свєта ми виконали твоє домашнє завдання.

Готовились ко встрече почти полгода. Искали представителей шести веток семьи Турок - по старым фотографиям, письмам, даже по документам в государственном архиве.

Юрий Бучок, праправнук Ивана Турка:

- Звичайно, автентичних Турків по фамілії Турок залишилося мало, тому що глобалізація світу, розїжджаються, дівчата виходять заміж, але все рівно частина крові Турків залишається у кожного з нас.

Большинство потомков живет в Украине - в Закарпатской области. Но есть представители рода Турок - и в России, Чехии, Канаде и Америке.

Иван Буковский, праправнук Ивана Турка (Львов):

- Наші діти, які розсіяні по світам, от сьогодні я нарахував восьме покоління Турків, від того першого Турка, якого поховано в огорожі Золотарівського храму і вони один одного не знають, і ця зустріч в першу чергу для них, щоб вони познайомилися, зустрілися і знали, що це їх рідна кров.

Потомки Ивана Турка даже решили издать книгу об истории своего рода. И дали друг другу торжественную клятву - сделать встречи большой семьи - традицией.

 


 

Марина Коваль, Юрий Ковалев. "Подробности". Телеканал "Интер"
26 серпня 2009р.

Теги: Хуст, Турок, семья, Золотарево

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
23:49
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 5
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
» Всі новини