Їх зрозуміти можна: через пільговиків, яких "автоматом" беруть на бюджетні місця навіть з низькими балами за тестами, випускники з гарними оцінками ризикують залишитися не при справах. Ростислав, до прикладу, набрав аж 395,5 балів з двох предметів, але теж переживав: чи прорветься на факультет журналістики, про що давно мріяв?
- На жаль, з журналістикою не склалося - всі місця були зайняті, - сказав Ростислав, якому ми зателефонували на днях. - Так що буду вчитися в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, але на істфаці.
- А як ваша ініціативна група поживає?
- Ніхто не захотів підписати наше звернення - боялися, що якщо почнуть бунтувати, їх не візьмуть до вузів, - зітхнув Ростислав.
Але хлопець не ображається - адже його вже підтримали молодіжні політичні рухи. І листи з вимогою переглянути правила вступу до вузів вже направлені президенту, прем'єр-міністру та міністру освіти. Поки що, правда, на лист ніхто не відповів. Тому Галелюк вирішив ще трохи почекати і приступати до активних дій: роздавати анкети, проводити опитування, влаштовувати мітинги... А вимоги прості: зараховувати до вузів лише за результатами тестування. Переможці престижних олімпіад і конкурсів науково-дослідних робіт, а також медалісти повинні мати перевагу при вступі, але тільки ті, хто отримав по тестах не менше 190 балів. А ось "чорнобильцям", інвалідам та дітям-сиротам прохідний бал можна знизити до 180.
Ужгородець 2009-08-14 / 15:57:00
Полі.
Любка не на журфаці - він українську філологію закінчив. а придурків хватає всюду, а на журналістиці їх найменше
полі 2009-08-14 / 13:05:00
Придурків на журфаці хватає... став би Любка №2?
сорри 2009-08-14 / 11:20:00
Мабуть, є різниця в рівні освіти між УжНУ і КНУ?.. :)
K5 2009-08-14 / 10:49:00
Якби Галелюк хотів би поступити на журфак УжНУ то він би поступив. Зайдіть на сайт УжНУ... там не добір. А пільговиків не так вже і багато... по одному на напрямок :)