Як повідомили "Закарпаття online" в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації, ознайомившись із ходом реконструкції, голова облдержадміністрації Олег Гаваші високо оцінив якість робіт. Керівник краю також відзначив, що Тячівський район – один із лідерів з вирішення соціальних питань, зокрема в освітній та медичній галузях. Успішно йде підготовка освітніх закладів до нового навчального року. У багатьох школах району уже встановлено та встановлюються сучасні енергозберігаючі склопакети, реконструйовуються котельні.
Відтак голова облдержадміністрації ознайомився з роботою Тячівської районної лікарні №1, оглянув реконструйовані корпуси цього медичного закладу. Голова також поцікавився питаннями, що потребують нагального вирішення, зокрема забезпечення медобладнанням та спеціальними меблями. Там же Олег Гаваші вручив ключі від 43 автомобілів, з яких 20 – високопрохідні УАЗ, 23 – ВАЗ-2107, представникам медичних закладів області.
Того ж дня у Тячеві під головуванням керівника краю відбулася нарада з питань перспектив розвитку галузі охорони здоров’я області.
Відкриваючи нараду, Олег Гаваші подякував керівникам району за розуміння першочергових проблем та їхнє ефективне вирішення. Голова облдержадміністрації зауважив, що Тячівщина може стати прикладом, як раціонально використовувати кошти. Район точно визначив пріоритети й залучив значну частину власних грошей на медицину та освіту. Результати уже помітні.
– Хто буде працювати, тому й допомагатимемо, – наголосив Олег Гаваші.
Як зауважив керівник краю, рівень допомоги із обласного бюджету залежатиме від того, скільки власних коштів на вирішення тих чи інших проблемних питань будуть спрямовувати райони. Потрібно знаходити резерви на місцях. Голова закликав переглянути затверджені програми, визначити пріоритети, на які в першу чергу спрямувати фінансування.
До речі, на охорону здоров’я за рахунок загального фонду з місцевих бюджетів у 2007 році було виділено 454,1 млн. грн., у 2008 р. – 608,2 млн. грн., затверджений план на 2009 рік – 663,8 млн. грн., із яких за 7 місяців використано 359,5 млн. грн., що становить 88 відсотків плану на сім місяців (недофінансування 47 млн. грн.). Всі місцеві бюджети протягом року збільшують видатки на галузь проти контрольного показника Мінфіну. За рахунок власного ресурсу, приміром, виділили кошти Виноградівський район – 0,6 млн. грн., Свалявський – 0,6 млн. грн., Тячівський – 3,2 млн. грн.