В Ужгороді малолітні вандали знищують дитячі майданчики

В Ужгороді малолітні вандали понищили дитячі майданчики біля ЗОШ №12, нові лавочки у кількох мікрорайонах міста, сміттєві контейнери та скульптуру в альпінарії. Підлітки систематично нищать майно міста та залишаються непокараними, - повідомив власкорові ЗІКу сьогодні, 8 серпня, начальник управління муніципальної поліції Ужгородської міської ради Микола Дем'янчук.

В Ужгороді малолітні вандали знищують дитячі майданчики

"Останнім часом у нашому місті випадки варварського ставлення до спільної власності досягли свого піку. Завдяки зусиллям міської влади обличчя Ужгорода суттєво змінюється: оновлюються вулиці, сквери, покращується освітлення, ремонтуються мости. Зусиллями приватних підприємців понад сотня нових контейнерів появилася на Проспекті, по вул. Корзо, пл. Петефі, але контейнерні майданчики нещадно нищаться вандалами. Понівечено дитячі майданчики, нові лавочки, розтрощено скульптуру в альпінарії", – розповів М. Дем’янчук.

Він також зауважив, що вандали залишаються безкарними, а неодноразові звернення до правоохоронних органів про підпал сміттєвих контейнерів завершуються "відписками". Ст. 152 Адміністративного кодексу передбачає штрафи у розмірі від 17 до 51 грн, що є малоефективним. Нищення громадського майна зазвичай здійснюється неповнолітніми, до яких можна застосувати тільки Адмінкодекс, міська прокуратура на такі правопорушення не реагує зовсім, – каже Микола Дем’янчук.

Він також пропонує ввести правило: поламав лавицю – встанови дві, адже збитки від вандалізму становлять мільйони гривень.

Руйнування майна найчастіше відбувається імпульсивно, під впливом ситуації. У 66% випадків акт вандалізму не готується заздалегідь, а підлітки вважають руйнацію своєрідною розвагою і бешкетують там, де самі й живуть. "Руйнівник громадського майна видається нам примітивною істотою з розумовими і психічними вадами, однак в реальності це далеко не завжди так. Опитавши затриманих за вандалізм підлітків, ми з’ясували, що більшістю з них не цікавляться батьки, вони погано навчаються, а їхні друзі також є "важкими підлітками", 96% підлітків-вандалів регулярно вживали алкоголь або різні наркотики", – розповів начальник муніципальної міліції.

Він звернувся до громади Ужгорода з проханням проводити роз’яснювальні бесіди про необхідність збереження громадського майна – у ЖРЕРах, школах, вузах, сім’ях. За виявленими фактами вандалізму слід звертатися до муніципальної поліції за тел. 61-32-45. "Найбільш дієвими засобами запобігання вандалізму є попереджувальні методи, виховна робота. У ході експерименту доведено, що попередня бесіда з групою школярів, якій роз’ясняли правила поведінки в громадських місцях, зменшила число небажаних дій на 88 %", – поінформував Микола Дем’янчук.

ЗІК
10 серпня 2009р.

Теги: Ужгород, юні, малолітні, вандали, дитячі майданчики, лавочки, альпінарій

НОВИНИ: Соціо

21:44
На Закарпатті відремонтований за гроші міжнародних донорів притулок для біженців віддали в оренду пов’язаному з будівництвом вітряків фонду
18:05
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Андрієм Долгушевим Фото новина
15:59
/ 1
Поблизу Драгобрату врятували двох сноубордистів із Волинської області Фото новина
15:07
Підтвердили загибель на війні захисника з Гаті на Берегівщині Дьердь Комовці Фото новина
14:09
На Рахівщині рятувальники знайшли двох юних сноубордисток, які заблукали через туман Фото новина
08:55
Графік погодинного вимкнення електроенергії на Закарпатті 30 січня
18:00
У селі Ключарки на Мукачівщині попрощалися із захисником Павлом Масаловичем Фото новина
08:43
На Закарпатті оприлюднили графік відключення електроенергії 29 січня
18:34
Прокуратура в суді вимагає захистити 10 тис. га регіонального ландшафтного парку "Притисянський"
15:48
Завтра в Ужгороді відбудеться прощання з воїном Андрієм Долгушевим Фото новина
14:35
Підтверджено загибель на війні військовослужбовця з Рахівщини Василя Веклюка Фото новина
12:43
Туристи з Києва та Молдови заблукали на Драгобраті Фото новина
11:43
У селі Ключарки на Мукачівщині відбудеться прощання з Героєм Павлом Масаловичем Фото новина
09:01
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 28 січня
18:15
/ 1
Поліція відкрила провадження через масову бійку підлітків у центрі Мукачева Відео новина
14:35
/ 9
На Закарпатті посадовиці Пенсійного фонду подарували 2 млн грн на новий кросовер
13:50
Аномальна зима порушила сплячку ведмедів у Синевирі Фото новина
10:42
/ 2
На війні з рф поліг захисник з Оноківців на Ужгородщині Андрій Хічій Фото новина
09:01
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 27 січня
16:50
/ 1
У селі Осій на Хустщині проведуть в останню дорогу воїна Ярослава Кобаля Фото новина
15:54
В Ужгороді водій сплатить штраф у понад 60 тис грн за їзду без прав і під "кайфом" Фото новина
11:21
/ 10
В Ужгороді з’явилася міні-скульптура митника з собакою Фото новина
10:31
/ 1
Підтверджено загибель ще в серпні 2024-го Тіберія Паніна з Букового Виноградівської громади Фото новина
10:25
/ 1
На війні з рф поліг захисник із Обави на Мукачівщині Іван Шпаковський Фото новина
08:56
Графік погодинного відключення електроенергії на Закарпатті 26 січня
» Всі новини