Поблизу Чопа на площі у кількадесят гектарів ПП "Ласточка" (ґаздівство Василя Лакатоша) американський "Джон Діро", вітчизняні "Ниви" та датські "Месеї", загалом вісім машин, вели останню битву за урожай. До речі, щоб вчасно зібрати озимі з і 512 гектарів знадобилася допомога машин із ТзОВ "Карпатиагропродукт" (директор Василь Симчера) та ТзОВ "Агростар" (Йосип Санісло).
Як розповів головний агроном "Ласточки" Віктор Мацков, "американці" щодня здатні впорати до 25 гектарів, інші - до 10 га. Слід зазначити, що чимала заслуга в цьому комбайнерів. За кермом "іноземців" досвідчений Іван Лазарет із сином, теж Іваном. Друга пара - Лайош Варга та Чаба Варга. Водій Василь Гойза протягом дня на "Камазі" робить до 10 рейсів, щораз завантажуючи по дев'ять тонн зерна. Не відстають й трактористи, які теж зайняті на жнивах. Іван Салько, Юлій Легеза, Імре Ба-лог, Кароль Шутка возять урожай у зерносховище в Галочі.
Урожаєм агроном задоволений. Кожен гектар дав понад 30 центнерів. За тиждень у господарстві розпочнуть жати ярі зернові на 92 гектарах, згодом горох (22 га), овес (70 га) та кукурудзу на зерно (227 га).
Наразі, за словами начальника управління агропромислового розвитку райдержадмініст-рації Сергія Гребенюка, озимих зернових у районі зібрано з майже десяти тисяч гектарів. У господарствах основного кола урожайність склала 34 ц/га, середня урожайність по району становить 34,6 ц/га. Населення, зібравши зернові з площ 4295 га, отримало по 35 ц/га. За даними на сьогоднішній день у зерносховищах понад 17 тис. тонн озимих зернових. За тиждень почнуться роботи зі збору ярої пшениці та ячменю. Прогнози аграріїв доволі песимістичні. Якщо врожайність озимих збереглася на рівні минулого року, то саме з ярими культурами навіть минулорічних показників не досягнути. Природа таки внесла свої корективи.
Урожай непоганий, як в цілому по країні, так і в районі. Головне завдання сільгоспвиробників - зберегти зерно, а згодом вигідно продати. Як показує досвід останніх років, Україна має на меті стати повноправним гравцем на світовому ринку зерна. І якщо в бік аграріїв нарешті поглянуть можновладці, можливо, цьогоріч вони таки не залишаться сам на сам із зібраним зерном, як минулого року. А реалізують пшеницю за цінами, які влаштовували б усі зацікавлені сторони.