Закарпаття: З початку року прокурорами на захист прав дітей порушено 51 кримінальну справу

Захист прав та свобод неповнолітніх визначено пріоритетним напрямом прокурорської діяльності. Результати роботи органів прокуратури області протягом І півріччя 2009 року засвідчили, що увагою прокурорів охоплено весь комплекс питань, пов'язаних із захистом прав дітей. Професійна та цілеспрямована організація роботи у цій сфері позитивно позначилась на проведенні актуальних прокурорських перевірок, забезпечено вчасне прокурорське реагування та поновлення прав дітей.

Закарпаття: З початку року прокурорами на захист прав дітей порушено 51 кримінальну справу

За інформацією старшого помічника прокурора області з питань захисту прав і свобод неповнолітніх Наталії КУЗАН, з початку року за результатами перевірок порушено 51 кримінальну справу, внесено 133 приписів і подань, принесено 74 протести. За ініціативи прокурорів до відповідальності притягнуто 202 посадові особи. За втручання прокурорів відшкодовано 347 тис. грн., поновлено права 2872 неповнолітнім.

Проведені актуальні перевірки з питань додержання вимог Закону України „Про охорону дитинства” у інтернатних закладах області. На усунення виявлених порушень прокуратурою області заступнику голови облдержадміністрації внесене подання, за результатами розгляду якого 9 посадових осіб інтернатних закладів притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

Від злочинів у поточному році потерпіло вже 156 дітей. На обліку в відділах кримінальної міліції у справах дітей перебуває 667 неблагополучних сімей, в яких проживає 1112 дітей. Водночас діяльність органів державної системи профілактики щодо виявлення таких сімей та вилучення дітей з негативного оточення залишається недостатньою.
 
У ході перевірок додержання законодавства про охорону дитинства виявлено та припинено злочинні дії батьків, які використовували малолітніх дітей для заняття жебрацтвом чи примушували до жебракування, злісно не виконували обов’язки щодо їх виховання та утримання. Відносно таких батьків порушено 46 кримінальних справ. За сприянням прокурорів із несприятливого оточення вилучено майже 30 дітей.

Однією з передумов вчинення неповнолітніми правопорушень залишається їх незайнятість. У поточному році третина злочинів вчинена підлітками, які ніде не вчились і не працювали. Водночас, внаслідок відсутності належного контролю відповідних органів роботодавцями допускаються численні порушення трудових прав та гарантій неповнолітніх працівників. Всупереч вимогам Кодексу Законів про працю України підлітки нерідко працюють без укладення трудових угод, проведення медичних оглядів, їм не гарантується охорона праці, виплата заробітної плати, передбачені законом умови, режим праці та відпочинку.

З огляду на те, що проблема дитячого травматизму набуває з кожним роком все більш небезпечних обрисів, органами прокуратури проведені перевірки з питань додержання навчальними закладами прав дітей на безпечні та нешкідливі умови для навчання і виховання, забезпечення яких покладається на власника та керівника навчального закладу.

У ході цієї перевірки прокурорами м. Мукачево, Великоберезнянського, Іршавського, Тячівського районів та Берегівським міжрайонним прокурором встановлені факти укриття травмування учнів під час навчального процесу, неналежне ведення обліку таких випадків.

Прокурорами систематично проводяться перевірки з питань захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
 
Так, прокурор Іршавського району порушив кримінальну справу стосовно гр. Р. за ознаками ст.167 КК України (зловживання опікунськими правами),  яка будучи опікуном трьох неповнолітніх дітей, не виконувала покладені на неї обов’язки, а одержані на дітей кошти, витрачала на власні потреби, чим завдала дітям збитків на загальну суму понад 12 тис. грн. Справа знаходиться на розгляді в суді.
 
Продовжують порушуватись права дітей-студентів, на своєчасну та в повному обсязі виплату стипендії. На такі порушення відповідно відреагували прокурори районів, де виявлялися такі випадки.
 
Мали місце в області порушення вимог Закону України „Про охорону дитинства” та Постанови КМУ „Про затвердження порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування після досягнення 18-річного віку”. За документами прокурорського реагування прокурорів Виноградівського та Рахівського районів поновлені права 8-ми дітям, яким виплачено одноразову допомогу на суму понад 12 тис.грн.

Про це "Закарпаття online" повідомили в прес-службі прокуратури Закарпатської області.

05 серпня 2009р.

Теги: прокуратура, права дітей, кримінальний, неповнолітній

НОВИНИ: Кримінал

03:19
Держінспектора митного поста "Тиса" Пловайка відсторонили за "візуальний" хабар в 200 євро - Нефьодов (ВIДЕО)
02:41
В Ужгороді оперативно затримали "щипачку"
01:30
У ПП "Косино" через сигаретну контрабанду в чоловіка вилучили "Тойоту Авенсіс"
01:26
У ПП "Тиса" в буковинця через контрабандні сигарети вилучили мікроавтобус
21:34
/ 2
Ужгородська міськрада назвала "штучним нагнітанням" реакцію журналістів на "запізнення" свого представника на суд по "Короні"
18:18
На Міжгірщині розірвано договір з недобросовісним орендарем комунальної землі
18:09
За смерть 1-річної дівчинки в ліжечку від запаленої свічки на Перечинщині відповідатиме її батько
15:17
/ 3
Ужгородська міськрада не прийшла на суд за своїм же позовом по "Короні"
14:46
/ 1
ВРП відсторонила суддю Рахівського райсуду Тулика від здійснення правосуддя
12:25
/ 2
На березі Тиси на Закарпатті затримали "водолаза", що, вийшовши з річки, кинувся навтіки від прикордонників
11:12
У Виноградові спинили водія "Ниви", що кермував, "маневруючи", у стані наркотичного сп'яніння
10:39
/ 4
На Закарпатті митники вилучили в українця, що повертався зі Словаччини, медичне обладнання
02:34
У Виноградові поблизу школи знайшли труп чоловіка
19:01
/ 7
Суд залишив під вартою звинуваченого у смертельній ДТП Олефіра, хоч депутати Перечинської райради хотіли взяти його на поруки
18:32
/ 1
На Рахівщині через недбалість лісника вирубано 36 дерев на суму 200 тис грн
18:16
На Закарпатті українець хотів завезти з Італії препарати психотропної дії
16:52
На Тячівщині п'яний закарпатець вкрав авто односельця та поїхав на Львівщину до дівчини
16:16
/ 1
Підозрюваного у зґвалтуванні неповнолітньої в Ужгороді триматимуть під вартою без можливості внесення застави
09:42
/ 1
Нелегала з Чехії, котрий ще торік приїхав в Україну, виявили на Закарпатті
03:18
/ 11
Студентку в Ужгороді зґвалтував нацгвардієць – правник
12:40
/ 2
Через 490 пачок контрабандних сигарет на "Тисі" в українця вилучили Volkswagen
11:00
/ 3
Тячівець вкрав мотоцикл зі спецмайданчика відділу поліції і ховав у спальні
02:32
У Львові розглядають апеляцію закарпатського гінеколога, звинуваченого у смерті матері 3 дітей
15:31
/ 5
Ще одна членкиня ДВК з Іршавщини визнала провину в незаконній видачі бюлетенів для голосування
14:36
/ 3
В Ужгороді погоджено підозру у зґвалтуванні нападнику на 17-річну дівчину
» Всі новини