Представники Омбудсмана зустрілися з потерпілими й очевидцями конфлікту в селі Драгова між місцевими мешканцями і міліцією, спричиненого 11 червня 2009 року працівниками дорожньо-постової служби Хустського міськрайвідділу міліції, які вимагали хабарів. Це викликало стихійний масовий протест драговців: вони намагалися вивести за межі села міліцейський автомобіль та перекинули його. Невдовзі на місце інциденту з Ужгорода прибули бійці спецпідрозділу "Беркут", які затримали й доправили до Хустського міськрайвідділу міліції понад сорок осіб. Озброєні міліціонери, затримуючи підозрюваних у скоєнні правопорушення, діяли брутальними методами: вривалися у помешкання серед ночі, на очах малолітніх дітей одягали наручники на їхніх батьків. При цьому затриманим було завдано численних тілесних ушкоджень та принижень, а також відмовлено у допуску адвокатів та лікарів.
Справа дійшла до розгляду у Хустському районному суді, який ухвалив низку постанов про притягнення до адміністративної відповідальності деяких мешканців села, які були учасниками конфлікту. Однак Апеляційний суд Закарпатської області скасував зазначені рішення, мотивуючи це недоведеністю звинувачень у непокорі селян працівникам міліції, відсутністю у протоколах пояснень затриманих, прізвищ та адрес свідків і потерпілих.
За дорученням Уповноваженого ВР з прав людини Ніни Карпачової представники Омбудсмана зустрілися з керівниками Хустського району, котрі висловили неабияку стурбованість неадекватними діями працівників міліції. В прокуратурі району повідомили про порушення кримінальної справи за цим інцидентом. А начальник Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області Павло Кононенко поінформував, що викладені вище факти наразі ретельно вивчаються, проводиться службове розслідування, про результати якого буде повідомлено Уповноваженого ВР з прав людини.
Провадження Омбудсмана України щодо контролю за поновленням прав людини, порушених унаслідок конфліктної ситуації у селі Драгова Хустського району Закарпаття, триває.
Правозахисник 05.08.2009 / 00:23:00
На жаль, переконалися в безрезультативності здійснення Уповноваженим з прав людини Верховної Ради України розгляду громадян щодо порушення їх конституційних прав. Так, на перше звернення до Уповноваженого з прав людини про порушення конституційних прав відповідача при розгляді справи 8/197 надійшла відповідь від 06.05.2009 р., що матеріали переслано до Верховного Суду України для долучення до касаційної скарги на постанову Вищого господарського суду України від 26.01.2009 р., тоді як Верховним Судом України цю касаційну скаргу розглянуто ще 19.03.2009. На друге звернення - від служби Уповноваженого надійшла відповідь від 29.05.2009 р., що звернення направлено до Вищого господарського суду України з проханням повідомити про наслідки розгляду, що суперечить вимогам ст. 7 Закону «Про звернення громадян», так як у зверненні оскаржувалися дії та рішення голови та суддів Вищого господарського суду України. На третє звернення від служби Уповноваженого надійшла відповідь від 19.06.2009 р., що повторне звернення направлено за належністю для надання розяснень до Вищого господарського суду України. Але в усіх зверненнях Уповноваженого повідомлялося про порушення конституційних прав відповідача, з наведенням конкретних фактів і просилося про допомогу. Усі відповіді від служби Уповноваженого за підписом завідувача відділу. А жодних відповідей від Вищого господарського суду України по пересланих службою Уповноваженого зверненнях до сьогодні не отримано. Як і в порушення конституційних прав, закріплених статтею 40 Конституції України, до сьогодні не отримано відповідей на звернення до Голови Вищого господарського суду України, вручення яких працівникам суду 30.01.2009 року та 11.02.2009 року підтверджено поштовим повідомленням, не дивлячись, що про це тричі повідомлялося Уповноваженого з прав людини. Невже наділену такими високими конституційними повноваженнями службу деякі чини мають ні за що. А може щось інше.