Закарпатська ДПА: "Податкова надає можливість, а не зобов’язує надсилати звітність у електронному вигляді"

Останнім часом податкові органи активно пропагують подання звітності до органів ДПС в електронному вигляді. У зв’язку з цим нововведенням у деяких підприємців виникли запитання, на які ми попросили відповісти заступника голови ДПА у Закарпатській області Еріку ВАСКОВУ.

Закарпатська ДПА: "Податкова надає можливість, а не зобов’язує надсилати звітність у електронному вигляді"- По-перше, чи обов’язковим для підприємців є впровадження податкової звітності в електронному вигляді?

- Все залежить від бажання і можливостей конкретного підприємства чи підприємця. Звітність у паперовому вигляді не відмінена.. Інша справа, що ті підприємницькі структури, які вже звітують через Інтернет, мали змогу переконатися, що така система економить їхній час, зменшує паперовий документообіг між ними та податковою інспекцією, скорочує накладні витрати. Переваги електронної звітності очевидні. Взяти, хоча б, відшкодування ПДВ. Сама процедура проведення перевірок по відшкодуванню ПДВ вимагає чимало часу на дослідження ланцюгів постачальників продукції, встановлення, наскільки обгрунтовано сформовано податковий кредит. Нерідко це призводить до порушень законодавчо встановлених строків відшкодування, не виправданого втручання в діяльність платника. Автоматизована система дозволить проводити перевірку дистанційно, в короткі терміни. До того ж, це ефективний засіб руйнування схем ухилення від сплати податків у повному обсязі, виявлення так званих віртуальних заявок на відшкодування податку на додану вартість.

- У пресі повідомлялося, що ДПА України розроблено пропозиції щодо подання податковому органу разом з податковою декларацією копій записів у Реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді.

- Для початку було б доцільним, якби платник разом з поданням податкової звітності в електронному вигляді надавав розшифровки податкового кредиту та податкових зобов’язань в розрізі контрагентів. Над програмним забезпеченням для автоматизованої звірки податкових накладних фахівці працюють. До речі, такі системи вже працюють у Молдові, Казахстані. Це надає можливість податковим службам тих країн здійснювати аудит з кабінетів та упереджувати появу фіктивних фірм. Крім того, поінформованість платників про наявність у податківців таких систем стримує платників від спокуси декларувати віртуальне ПДВ або приховувати податкові зобов’язання.

- Якщо підприємець вирішив скористатися цією послугою, що, в першу чергу, йому необхідно зробити?

- - Укласти договір з податковою інспекцією. Отримати програмне забезпечення накладання електронно-цифрового підпису та шифрування. На сьогодні існує два найпоширеніших способи подання звітності. Це -- на магнітних носіях ---дискеті, диску, флеш-карті і мережею Інтернет. Більш конкретно довідатися про умови підключення до системи електронної звітності платники податків можуть із інструкції, що є в договорі, та посібника, який виданий спеціалістами ДПА у Закарпатській області. Його безкоштовно можна отримати у податкових інспекціях області. Крім того на вебсайті ДПА у Закарпатській області www.dpa.uzhgorod.ua та на сайті ДПА України www.sta.gov.ua створено банер, на якому розміщені всі нормативні документи та відповіді на запитання платників з цього питання.

- - Наскільки за таких умов буде збережено конфіденційність підприємницької інформації?

- Існують нормативні документи технічного захисту інформації. За їхніми критеріями оцінки захищеності інформації в комп’ютерних системах від несанкціонованого доступу використання шифрування повідомлень та накладання електронного цифрового підпису є достатніми для забезпечення такої конфіденційності. Фізично захищеного каналу для передачі та збереження такої інформації не потрібно. Введення в електронну базу реєстрів будуть здійснювати оператори, які працюють в органах державної податкової служби районного рівня та забезпечують формування електронної бази податкової звітності. І вони несуть персональну відповідальність за збереження наданої платником податків інформації.

- Чи багато підприємців вже виявили бажання скористатися новою податковою послугою?

- На перше грудня податковими органами Закарпатської області укладено 51 договір із платниками податків. Вже залучено до подання податкової звітності в електронному вигляді 29 платників, від яких в електронному вигляді прийнято 176 декларацій. Враховуючи те, що податкові органи зацікавлені у впровадженні податкової звітності в електронному вигляді, багатьом платникам податків направлено листи-пропозиції про укладення договорів, проводяться на цей предмет зустрічі з керівниками підприємств та підприємцями, які мають технічні можливості для цього. Я впевнена, що число платників, які подаватимуть до ОДПС звітність в електронному вигляді буде з кожним днем зростати.
Розмову вів Іван ЯНОЧКО, ДПА України в Закарпатській області
15 грудня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

16:29
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
/ 1
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 4
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
/ 1
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 2
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 4
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
14:00
"Зелений базар" в Ужгороді з 1 червня працюватиме щоденно
13:50
/ 1
У Мукачеві грошовими преміями нагородять учнів, які стали переможцями олімпіад
13:49
Фахівці центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті допомагають учасникам АТО відстояти їхні права
10:07
Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн
09:35
500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті
00:56
/ 1
Опублікований урядом перспективний план формування територій громад Закарпатської області відрізняється від проекту, що збурив громади (ПЕРЕЛІК ОТГ)
18:10
Інклюзивна кондитерська-школа "Золоті серця Закарпаття" в Ужгороді відновила роботу після карантину
18:06
Чергове засідання щодо облаштування велоінфраструктури в місті відбулося в Ужгороді
16:57
У Закарпатській ОДА запрацювала електронна приймальня
15:08
/ 4
Як медреформа працює на Закарпатті. Історія лікарки-ФОПа з Ізи
14:37
У Мукачеві презентували електронну систему "Моя школа"
14:29
/ 8
На Закарпатті розробили мапу для інвесторів та інвестиційну "няню"
14:17
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-квітні перевезено вантажів на 14,9% менше, ніж за аналогічний період торік
» Всі новини