В Ужгороді циганчата вже не випрошують гроші, а вимагають

Ужгород можна назвати містом, де іноземці-подорожуючі охоче залишають свої гроші. Мої друзі з-за кордону не втомлюються повторювати про своє захоплення старовинним Ужгородом, Корзо, липовою алеєю, набережними та Ужем. Та всі ці позитивні враження можна перекреслити одним штрихом - набридливими маленькими ромами. Вони так потребують грошенят на "хлібчик із молочком", що ладні порвати тобі сукню, обплювати, облити пивом. Розмовляють вони лише мовою ультиматуму. Ці наполегливі хлоп'ятка і дівчатка твердо знають чого хочуть і усвідомлюють, що гроші з туристів треба брати не жалістю, а брудними хитрощами.

В Ужгороді циганчата вже не випрошують гроші, а вимагають

Банальний приклад. П’ю каву з канадським товаришем у славнозвісному кафе на Корзо. Терасу оточили чорненькі малюки з пляшками пива в руках. Один сміливець підходить до нашого столика й, нахабно всміхаючись, вимагає дві гривні. Ми його ігноруємо. А малий погрожує, мовляв, пивом обіллє. Ось до чого докотилися — тепер від нас не просто просять, нас ставлять перед фактом: дав або пропав. Украй ошелешена дістаю гроші з гаманця. Прохач відходить, а ми з канадцем починаємо про малого говорити. Ром повертається і починає шкірити зуби, себто, будемо про нього говорити, то тим паче пивом обіллє. Я обурююся, куди ж дивляться офіціанти, чому вони допускають, аби "знедолені" заходили до кафе й тягнули "капусту" з клієнтів закладу.

Ще один типовий приклад. Гуляємо з поляком по Волошина, по Корзо, фотографуємо. Тут налітає мала шпана й починає "жалібно" вимагати "пару копійок". Ми з приятелем прямуємо далі, а дівчиська починають нас проклинати, ба, більше, одна каже, що сукню мені розірве. Мене охоплює злість і я починаю викидати монети з гаманця.

З бешкетниками-про­ха­ча­ми можна здибатися у відомій піцерії, що на проспекті Свободи. Офіціантам цієї "їдальні", здається, начхати як на клієнтів, так і на жебраків, які пхають руки до столиків. Тут тобі й настрій зіпсований, адже лунають погрози на кшталт — не даси копійки, обплюю тебе.

Після кількох таких випадків закрадається думка, що над тобою беруть гору, тобі ставлять ультиматум, ти робишся безсилим. Така собі система "добровільних внесків", проти якої, боюся, і боротися не так то й легко. Це запущений механізм, з яким треба щось вдіяти. Хтось може накричати на малих, а хтось починає ще більше боятися, а що вже казати про туристів. Вони приїжджають до Ужгорода, аби, очевидно, насолодитися красою сакур, лип, Ужа, проте будь-яке позитивне враження можуть зіпсувати настирливі малі прохачі...

Дозволю собі висловити власну думку — так не має бути. Ужгород процвітає як туристичне місто, до нас приїжджають гості з-за кордону, чому їх мають пивом обливати? З подіб­ною проблемою борються у всіх містах, до яких навідуються туристи. У тому самому Лондоні влада виділила десятки мільйонів на відеоспостереження і тепер тут майже припинилися крадіжки на вулицях. У багатьох обласних центрах України також встановлюють камери в історичних центрах. Навіть більше, з настирливими малими та старшими жебраками дають собі раду в Мукачеві. Щоправда, тут їх ганяють міліціонери. Для того, щоб виправити ситуацію в Ужгороді, також було б доцільно встановити кілька відеокамер спостереження, наприклад, на Корзо, Театральній площі та Волошина. Створити невеличкий опорний пункт міліції, куди би були виведені монітори з цих камер, тоді б міліція могла оперативно реагувати на кримінал та бешкетування. Спокійніше було б не лише туристам, а й мешканцям міста. Та й комунальне майно було б цілішим.

Евеліна Гурницька, РІО
31 липня 2009р.

Теги: Ужгород, циганчата, роми, Корзо

Коментарі

вакпн 01.08.2009 / 23:01:00
Вітаю! Досягненння РІО - так не має бути. Коли твій хаязяїн каже, що інші соціально-важливі процеси мають бути висвітлені інакше, то це нормально. А тут глянеш, то й інших проблем нема. Хоча дивно, що РАТА вже наїжджає на свій електорат.

Урзус 31.07.2009 / 21:23:00
Ай-яй-яй, як так можна! Це ж ображає гідність Великого Етносу! Зараз тут має з"явитись або один місцевий пан, або нова пані з "Фонду толєрантності" і зробити авторці та редакції зауваження. Як так - вказувати, представники якої саме народності чіпляються до туристів?! (Авторка забула вказати, що наша держава платить мамашам цих "чіпляльщиків" такі гроші за поповнення генофонду, які іншій дурний українець і на роботі не отримує).



Від себе додам - я таких посилаю за відомою їм адресою, а можу й копнути (руками торкатись - гидко). Але бачив, як на літню терасу однієї з кав"ярень заходили (регулярно) представники не буду казати якого етносу і допивали напої з стаканів. Потім з цих стаканів будемо пити ми, в тому числі й затяті "толєрасти"

НОВИНИ: Соціо

19:08
/ 2
Рятувальники вийшли в рейди проти паліїв сухостою Фото новина
16:28
/ 3
На Закарпатті викрили канал незаконного переправлення чоловіків за кордон Фото новина
15:34
/ 2
На Закарпатті викрили схему ухилення від податків через «тіньові» квитки на міжнародні рейси Фото новина
15:17
На війні загинув захисник із Королева на Берегівщині Георгій Попович Фото новина
14:40
/ 2
На Закарпатті реалізують масштабний проєкт зі збереження унікальної синагоги Фото новина
13:00
На війні з рф поліг Герой із Середнього на Ужгородщині Олександр Баб’як Фото новина
12:02
Закарпатський крафт презентують на виставці в Празі Фото новина
11:17
У боях за Україну поліг захисник із Великого Раківця на Хустщині Руслан Мельник Фото новина
14:15
/ 1
Військовий 128-ї гірсько-штурмової бригади став призером конкурсу інструкторів армійського корпусу Фото новина
12:50
На Закарпатті медики «екстренки» врятували жінку після раптової зупинки серця
10:42
/ 2
В Ужгороді відбудеться підсумкова конференція міжнародного проєкту «Зелені скарби Карпат»
10:01
/ 1
У Мукачеві вулицями міста пройшла Хресна дорога Фото новина
09:06
/ 1
На Закарпатті під час рейду проти спалювання сухостою оштрафували ще чотирьох порушників Фото новина
17:54
/ 1
Полеглому закарпатському захиснику присвоєно звання Героя України Фото новина
15:49
На війні з рф поліг захисник із Неліпина на Мукачівщині Іван Плоскіна Фото новина
12:07
Завершилася серія тренінгів із практичної педагогіки для фахівців, які працюють із дітьми Фото новина
11:01
Відомий гірський рятувальник поділився новими світлинами Чорногори Фото новина
09:04
Прикордонники Чопського загону затримали турка за спробу незаконного переходу кордону Фото новина
17:21
У Мукачеві 15 березня відбудеться Хресна дорога
15:25
/ 2
На Берегівщині поліцейські повернули господарям загубленого пса, який допомагає у реабілітації дітей Фото новина
12:23
На 105-му році життя померла вчителька з Іршави Ганна Фечка Фото новина
18:31
/ 2
У Мукачеві зупинили водійку з перевищенням алкоголю у 7 разів Фото новина
17:17
У Мукачеві попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Василем Ляхом Фото новина
11:25
/ 1
У Нижній Воротах на Мукачівщині попрощалися з Героєм Олександром Власовим Фото новина
10:33
У Мукачеві пройде щорічний племінний огляд собак Фото новина
» Всі новини