Закарпаття: Через півстоліття знову сіли за парти ..."посивілі школярі"

На свою зустріч рівно через 50 років зібралися колишні випускники Дубриницької середньої школи Перечинського району "Сивочолі учні", а їх із 19 випускників прийшло в рідну школу 14, зі сльозами віталися, обнімалися на подвір'ї навчального закладу, де в далекому 1959 році в таку ж літню пору вслухалися в напутні слова своїх педагогів.

І ось ми знову учні — у клас нас провела нинішній директор Оксана Іванівна. У Дубриничі приїхав з Ужгорода тодішній керівник школи, а нині кандидат філологічних наук, доцент Юрій Дмитрович Туряниця, який повернув усіх присутніх у ті незабутні далекі шкільні роки. До своїх колишніх учнів звернулися учитель математики Ольга Федорівна Лис-Пудгородська та перша вчителька Марія Олексіївна Манкулич. Усі разом ми побували на Богослужінні у православній і греко-католицькій церквах.

Ми, випускники 1959-го, не могли наговоритися — рідну школу, вчителів, друзів, своє дитинство згадували Микола Лошак, Михайло Ходанич, Марія Крайнянська, Варвара Мацо, Марія Поляк, Василь Дзямулич, Марія Гарагонич, Ганна Ганчин... Ми працювали у промисловості, сільському господарстві, у сферах охорони здоров'я, культури, торгівлі, правоохоронних органах. Серед нас є вчителі, лікарі, інженери, викладачі вишів, артистки. Класним керівником у нас була Марія Миколаївна Боднар, учителька німецької мови. Вона завжди була з нами, захищала і підтримувала, спрямовувала на правильний шлях. Усі ми згадуємо її тільки добрим словом.

Наш клас був одним з кращих у школі: зразкові у поведінці, перші — у навчанні, у громадсько-спортивній роботі. Нас у селі досі пам'ятають, а ми, як до рідної матері, навідуємось до своєї школи.

Іван Балаж,
головний лікар Керецьківської дільничної лікарні,
випускник Дубриницької середньої школи 1959 року

29 липня 2009р.

Теги: Перечин, Дубриничі, школа, сивочолі учні, випускники

НОВИНИ: Соціо

18:21
До Мукачева евакуаційним потягом прибули вимушені переселенці з прифронтових територій Фото новина
17:08
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Миколою Райнишем Фото новина
14:22
/ 1
Помер військовослужбовець із села Боржавське на Виноградівщині Михайло Кіш Фото новина
09:08
Графік відключень електроенергії в Закарпатті на 7 січня
20:57
/ 4
Закарпатська прокуратура не захистила заказник "Темнатик" і праліси на схилах Боржави від забудови курортом Каськіва-Львочкіна
17:41
/ 1
На війні з росією поліг Олексій Керпатенко зі Сваляви Фото новина
17:01
/ 1
Закарпатські прикордонники заборонили проросійському італійцю в’їзд в Україну на 3 роки - ЗМІ Фото новина
15:07
/ 1
Підтвердили загибель захисника із Дубівської громади Юрія Мотринця Фото новина
13:55
Двоє туристів із Тернополя заблукали в горах Закарпаття Фото новина
11:41
На Закарпатті викрили канал переправлення ухилянтів горами до Румунії Фото новина
11:15
/ 1
В Ужгороді попрощаються із захисником Миколою Райнишем Фото новина
16:53
В Іршаві попрощалися з Героєм Іваном Котубеєм Фото новина
15:50
У Словаччині розшукують зниклого 46-річного закарпатця Фото новина
14:57
/ 2
У пункті пропуску "Ужгород" запроваджено оформлення пішоходів Фото новина
13:43
/ 1
У Дубовому на Тячівщині попрощалися із полеглим на війні Героєм Михайлом Магулою Фото новина
16:27
В Ужгороді стартували традиційні «Коляди у старому селі» Фото новина
14:28
/ 1
На КПП Закарпаття утворилися великі черги Фото новина
18:18
/ 1
В Ужгороді зупинили нетверезого водія, який порушував ПДР Фото новина
15:02
/ 1
Фотопастки прикордонників зафіксували диких тварин у високогір’ї Карпат Фото новина
09:42
/ 1
В Ужгороді попрощалися із 52-річним захисником Миколою Головком Фото новина
19:25
/ 13
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 4
18:12
/ 3
Ветеран Другої світової війни з Закарпаття Іван Попович відзначив 100‑річчя Фото новина
17:42
/ 20
Колишній прокурор-"кіндерсюрприз" з Закарпаття Казак звільнився та виїхав у Швецію
17:33
У Завадці на Мукачівщині поховали воїна Валерія Легету, який більше року вважався зниклим безвісти Фото новина
16:31
На Мукачівщині вже шосту добу триває пошук 62-річної жінки Фото новина
» Всі новини