Активісти Закарпатської обласної організації “Фронт змін” в рамках проекту ініціювали акцію з відновлення роботи Ужгородської дитячої залізниці. Як не прикро це визнавати, в найзахіднішому обласному центрі України, яке претендує на статус туристичного міста, майже немає місць для проведення організованого дозвілля дітей і молоді. Особливо гостро ця проблема відчутна в літній період. Атракціони, цирки й зоопарки приїжджають лиш зрідка, у місцевих театрів – сезон гастролей. Тому якщо в родині заздалегідь не подбали про наповнення дитячих канікул, є загроза, що вони промайнуть перед телевізором.
Ужгородці пам’ятають, як ще кілька років тому за будівлею обласної філармонії дітей катав маленький залізничний потяг. Там же діяв гурток, де школярів навчали навикам професії залізничника, організовували змагання, влаштовували безкоштовні акції для дітей з обмеженими властивостями, приймали туристичні групи. Відкрита у 1947 році, Ужгородська мала залізниця стала своєрідною традицією міста, адже на ній виросло не одне покоління городян. 2 роки тому залізницю закрили, мотивуючи це зміною власників та відсутністю коштів на утримання. Преса відразу відреагувала на цей факт, і навіть знайшлися спонсори, готові надати грошову підтримку, але це не змінило ситуації.
Закарпатський “Фронт змін” вирішив допомогти дітям. Адже справа не потребує великих фінансових затрат, а в області напевно знайдеться чимало добровольців, котрі погодяться абсолютно безкоштовно відремонтувати локомотив з вагончиками, прибрати територію, чергувати й охороняти залізницю. Акція, влаштована 28 червня на Театральній площі, у цьому переконала - більше тисячі ужгородців залишили свої підписи й більше сотні запропонували свою волонтерську допомогу в подальшій роботі з відновлення залізниці (останні заповнювали анкети, залишивши свої контакти і висловивши готовність працювати руками, фарбувати й прибирати територію, аби лише залізниця набула колишнього вигляду). У свій спосіб дорослих підтримала малеча – діти ставили фарбовані відбитки долонь на бутафорному паровозику з вагончиками. Поряд цілий день працював безкоштовний атракціон-потяг, спеціально привезений для цієї акції аж із Івано-Франківська.
Голова Закарпатського обласного осередку “Фронт Змін” каже, що гуртом всією громадою можна вирішити багато проблем, які банально гальмуються чиновниками і зустрічають низку незрозумілих перепон. То чому б не об’єднати молодь, аби розірвати це замкнене коло. “Я впевнений, наша акція не залишиться непоміченою, і ми докладемо всі зусилля, щоб поїзд запрацював”, - запевнив Роберт Бровді і додав, що волонтерський рух “Фронту змін” в області відтепер діятиме на постійній основі. Тож будь-хто з бажаючих може долучитися до творення корисних справ для регіону.
Також цього дня активісти “Фронту змін” взяли участь в організації та проведенні другого Закарпатського Параду наречених, додавши веселому заходу соціального навантаження. Усім дівчатам було запропоновано позмагатися в інтелектуальному конкурсі – представити власне розуміння слогану “Я-сім’я” з урахуванням свят, в рамах яких проходив Парад. Найкраще, на думку журі, з цим завданням впоралася Христина Глуханич. Її римовані рядки були пройняті духом патріотизму:
Всі ви і я – одна родина,
Моя сім’я – вся Україна.
В день Молоді скажім єдино:
“З Днем Конституції, країно!”
Від організаторів Параду наречених дівчина отримала приз, всіх учасниць активісти “Фронту змін” застерегли не сприймати весілля тільки як яскраве чарівне шоу, бо це серйозний крок, від якого залежить доля майбутньої сім’ї. Тому ставитися до рішення про заміжжя необхідно зі всієї відповідальністю. Досвідчені “наречені” це підтвердили.