Завтра в Ужгороді вшановуватимуть учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

В Закарпатській області проживають близько 6 тисяч громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 222 інваліди, 2016 дітей. Понад 500 постраждалих громадян вже померли.

Завтра в Ужгороді вшановуватимуть учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕСОсновні функції щодо реалізації державних програм з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, покладені на головне управління праці та соціального захисту населення. Всього управлінням реалізовується 10 таких програм. Зазначені програми регулюють надання постраждалим громадянам, гарантованих їм державою, близько 20 видів пільг та компенсацій. Найголовніші з них, зокрема, компенсація за продукти харчування, медичне забезпечення, як в стаціонарних закладах, так при амбулаторному лікуванні, забезпечення санаторно-курортними путівками дорослих та дітей, оплата додаткових відпусток та підвищених на 100% відсотків стипендій, компенсація сім`ям з дітьми, видатки на безплатне зубопротезування, оплата комунальних послуг тощо.

Із 5,3 млн. грн. річних кошторисних призначень, передбачених на фінансування загальнодержавних програм соціального захисту постраждалих громадян, за січень – жовтень 2006 року на соціальний захист постраждалих громадян використано 4,7 млн. грн. Всі цільові програми профінансовані повністю відповідно до бюджетних призначень. Разом з тим станом на 1 грудня 2006 року заборгованість із соціальних виплат складає 974 тис. гривень, яку планується погасити додатковими кошторисними призначеннями ще в грудні. .

Крім соціальних виплат профінансовані роботи з виробництва та відправки Сокирницьким цеолітовим заводом на радіаційно забруднені території 47,6 тонн цеолітової продукції на суму 10 тис. грн. До кінця поточного року обсяги виробленого і відправленого цеолітового борошна складуть ще 190 тонн.

Відшкодовано вартість придбаного житла 5 сім`ям, у складі яких є діти – інваліди та інваліди І, ІІ групи. Закуплені медикаменти для стаціонарних лікувальних закладів, що надають медичну допомогу громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, на суму 27,9 тис. грн. відповідно до кошторисних призначень.

Спеціалістами головного управління в поточному році проведено 9 перевірок дотримання вимог Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” при призначенні і виплаті пільг та компенсацій постраждалим громадянам в районних, міських управліннях праці та соціального захисту населення. Результати перевірок оформлені відповідними довідками. Крім того, робота 5 райміськуправлінь була перевірена відповідальними працівниками Міністерства праці та соціальної політики України. Відбулася також планова перевірка цільового використання коштів за останні 2 роки працівниками обласного КРУ.

Управління виконує також функції щодо визначення статусу громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, а це передбачає не лише видачу посвідчень, а й розшук необхідних документів в архівах країн СНД, їх експертизу та облік виданих посвідчень в 40 журналах та електронній базі даних, яка постійно оновлюється.

Значний обсяг часу та зусиль займає робота зі зверненнями громадян, яких, незважаючи на встановлені прийомні дні, доводиться приймати щоденно. Разом з тим, в поточному році, порівнюючи з аналогічним періодом двох поточних років, кількість письмових звернень, в тому числі до вищих органів влади, зменшилася більш, як в два рази.

Ще одна ділянка діяльності управління – співпраця з райдержадміністраціями, міськвиконкомами та громадською організацією “Союз Чорнобиль України”.

Обласна державна адміністрація виступає координатором та організатором на регіональному рівні щодо залучення додаткових коштів з метою посилення соціального захисту чорнобильців. Упродовж поточного року за рахунок коштів обласного та інших місцевих бюджетів надано матеріальну допомогу учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, багатодітним сім`ям, сім`ям інвалідів, важкохворих та сім`ям, які втратили годувальника з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 280 тис. грн. Ще 5 тис. грн. коштів обласного бюджету передбачено на виплату такої допомоги у IV кварталі поточного року.

Крім грошових виплат, органи влади на місцях постійно надають чорнобильцям підтримку в інших формах. Зокрема, Мукачівським та Берегівським міськвиконкомами, Іршавською райдержадміністрацією щорічно практикується надання чорнобильцям допомоги продуктами харчування, твердим побутовим паливом, медикаментами тощо. Чотири квартири учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи ІІ категорії надано Мукачівським міськвиконкомом, Перечинською та Великоберезнянською райдержадміністраціями. П`яти сім`ям, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, проведені капітальні ремонти житла. Дванадцять автомобілів “Таврія” отримали інваліди – чорнобильці: сім з них за рахунок благодійних коштів, ще п`ять за рахунок коштів державного бюджету. 527 дітей шкільного віку, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, оздоровлено за рахунок коштів місцевих бюджетів, релігійних, благодійних організацій.

Облдержадміністрацією, органами влади на місцях постійно вживаються заходи щодо посилення соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, вишуковуються додаткові кошти для поліпшення матеріального становища чорнобильців.

З цією метою головою державної адміністрації 28 липня 2006 року прийняте для безумовного виконання розпорядження № 444 “Про заходи щодо посилення соціального захисту населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2006 – 2008 роки”.

Нещодавно Президентом України підписаний Указ щодо відзначення 14 грудня Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Саме в цей день закінчилося будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Встановлення такого свята саме в цей день – це ще одне підтвердження того, що держава не забуває мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Управління праці та соціального захисту Закарпатської ОДА.
13 грудня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

10:07
Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн
09:35
500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті
00:56
Опублікований урядом перспективний план формування територій громад Закарпатської області відрізняється від проекту, що збурив громади (ПЕРЕЛІК ОТГ)
18:10
Інклюзивна кондитерська-школа "Золоті серця Закарпаття" в Ужгороді відновила роботу після карантину
18:06
Чергове засідання щодо облаштування велоінфраструктури в місті відбулося в Ужгороді
16:57
У Закарпатській ОДА запрацювала електронна приймальня
15:08
/ 4
Як медреформа працює на Закарпатті. Історія лікарки-ФОПа з Ізи
14:37
У Мукачеві презентували електронну систему "Моя школа"
14:29
/ 8
На Закарпатті розробили мапу для інвесторів та інвестиційну "няню"
14:17
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-квітні перевезено вантажів на 14,9% менше, ніж за аналогічний період торік
12:59
/ 1
Програму підготовки до продажу земельних ділянок погодили в Ужгороді
12:56
/ 3
В Ужгороді визначили "офіційну" зону відпочинку біля річки
12:11
/ 5
Аспірант-айтівець УжНУ розробив новий курс з інтелектуального аналізу тексту
11:31
У Мукачеві запрацював Інклюзивно-ресурсний центр
10:37
/ 1
Завдяки повідомленню від громадян в Іршаві зупинили п'яного водія з кермом Jeep Chеrоkee
10:17
На Закарпатті цьогоріч – 9071 випускників
09:48
/ 4
Ще одна поліцейська станція на Закарпатті запрацювала на Іршавщині
03:59
В Україні ще цього тижня запустять електрички та поїзди, але Закарпаття це не стосується
02:55
/ 2
Архітектор про ремонт суду в Ужгороді: "Характер будівлі змінюється"
02:41
Навесні до армії призвуть 410 юнаків з Закарпаття та до 20 офіцерів запасу
02:12
З 1 по 6 червня на КПП "Ужгород" тимчасово обмежать рух вантажівок
00:10
/ 5
Голова Баранинської ОТГ "самовільно" відмовив підприємцям у пільзі по єдиному податку на час карантину (ДОКУМЕНТ)
18:01
/ 1
На засіданні транспортної комісії в Ужгороді говорили про облаштування пішохідних переходів, встановлення знаків і обмежувачів
17:01
В Ужгороді пройде Тижневик здачі крові
16:56
На початку червня у пункті пропуску "Ужгород-Вишнє Нємецьке" діятимуть тимчасові обмеження для вантажного перевезення
» Всі новини