Дитбудинки Закарпаття: Що не дитина – голівудська історія

У дитини є батько, який плаває на підводному човні у Росії, але насправді він їй не батько, просто один час проживав з її мамою… - з подібними історіями, які з’ясовують, у тому числі й через міжнародні структури, мають справу працівники служби неповнолітніх при оформленні відповідного правового статусу кожній дитині, яка є сиротою, позбавлена батьківського піклування тощо.

Дитбудинки Закарпаття: Що не дитина – голівудська історіяІ з’ясування може тривати не один рік, тому впорядкування документів кожної дитини – завжди перемога. А робити це вкрай необхідно насамперед тому, що без таких документів дитину важко передати у будь-який заклад, на всиновлення чи до дитячого будинку сімейного типу, для неї не виплачуватимуть тепер чималі державні кошти. Про це у вівторок на брифінгу повідомила начальник служби неповнолітніх ОДА Світлана Якімеліна.

На Закарпатті вже працює 21 будинок сімейного типу, де знайшли родину 132 дитини, ще два готові до відкриття, а також 13 дітей забрали у прийомні сім’ї. Усі прийомні батьки та вихователі пройшли відповідне навчання. Зараз кожна дитина у такій сім’ї отримує від держави майже 1000 грн. і ще 35% отримують названі батьки. Чудово, що держава нарешті серйозно опікується сиротами, однак у звичайній родині далеко не всі батьки заробляють такі кошти на всіх членів сім’ї, а не те, що на одну дитину. Нерідко бувають і трагедії, коли батьки хворої дитини, не маючи коштів на лікування за кордоном, здають її в інтернат…

Нині на Закарпатті 1309 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, 1456 дітей проживають у 611 сім’ях, де батьки чи особи, які їх заміняють, ухиляються від виконання своїх обов’язків, 57 дітей зазнали у своїх сім’ях насильства.

У цьому році майже на 40% знизилась злочинність серед неповнолітніх, через притулок для неповнолітніх у Батьово пройшло 245 дітей. Майже 600 рейдів, у тому числі «Підвал», «Вокзал» виявили 572 дитини, з них 231 безпритульну, схильну до бродяжництва та жебракування. Працівники служби провели також 1447 перевірок щодо реалізації неповнолітнім алкоголю і тютюнових виробів, а на 11 підприємствах виявили 21 порушення щодо праці підлітків. Розглянуто і 531 заяву та скаргу стосовно захисту майнових та житлових прав неповнолітніх.

За словами Якімеліної, одна з найбільших проблем, пов’язана з виходом у доросле життя випускників інтернатів, відсутністю у них житла, вирішуватиметься через систему соціальних гуртожитків.
Лариса Подоляк, "Старий Замок "Паланок"
13 грудня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
» Всі новини