Про реакцію Києва на Звернення депутатів Закарпатської обласної ради

На 24-ій сесії обласної ради депутати ухвалили цілу низку звернень. Серед них - звернення до Кабінету Міністрів України щодо сприяння у погашенні заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах державної форми власності. Найбільше депутати занепокоєні складною ситуацією на ДП "Солотвинський солерудник", "Батьовський КХП", АП "Радгосп-завод "Мукачівський", Великобрезнянському лісгоспі, Ясінянському лісомисливському господарстві, філії "Тячівдержспецлісгосп", "Сокирницькому цеолітовому заводі".

Про реакцію Києва на Звернення депутатів Закарпатської обласної ради

За дорученням КМУ дане звернення розглянуто у відповідних галузевих міністерствах.

     На адресу голови обласної ради Михайла Кічковського надійшов лист-відповідь від Державного Комітету лісового господарства України. У ньому, зокрема, йдеться, що одним із основних завдань у діяльності Державного Комітету є безумовне забезпечення підвідомчими підприємствами виплати поточної заробітної плати, погашення заборгованості з мобілізацією усіх можливих ресурсів.

     Відмітивши, що наведені у зверненні депутатів факти підтвердилися, перший заступник голови Державного Комітету лісового господарства України Юрій Марчук у листі повідомив наступне: "За допущення заборгованості із виплати заробітної плати з директором ДП "Великоберезнянський лісгосп" Ю.Пекарем та директором ДП "Ясінянський лісгосп В.Піпашом розірвано контракти".

     За повідомленням начальника Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерія Мурги станом на 1 червня поточного року заборгованість із виплати заробітної плати працівникам вищезазначених підприємств ліквідована".

     У листі наголошено також на тому що: "Враховуючи важливість проблеми, стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати знаходиться на постійному контролі колегії Комітету".

     Надійшли відповіді й із інших Міністерств щодо розгляду зазначеного звернення депутатів облради. Зокрема, Міністерство агрополітики України повідомило: "Станом на 10 червня 2009 року сума невиплаченої заробітної плати працівникам ДП „Солотвинський солерудник” становила 1998,2 тис. гривень, до Пенсійного фонду - 5463,0 тис. грн.

     Постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 2009 року № 463 „Про затвердження Порядку використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду на здешевлення кредитів, фінансування інвестиційних проектів на підтримку окремих проектів в агропромисловому комплексі” державному підприємству „Солотвинський солерудник” виділено бюджетних коштів в обсязі 35 млн. гривень, які будуть використані на проведення робіт відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації, погашення заборгованості із заробітної плати працюючих та гірничорятувальне обслуговування.

     У листі йдеться і про вжиті заходи для поліпшення ситуації й на інших підприємствах галузі.

     У зв''язку із збільшенням у ДП "Червона зірка" заборгованості з виплати заробітної плати, перед Пенсійним фондом та до державного та місцевого бюджетів на засіданні Комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Мінагрополітики України прийнято рішення про розірвання з керівником підприємства трудового договору.

     Щодо заборгованості Агроторгового підприємства радгосп-заводу "Мукачівський" по заробітній платі, до Пенсійного фонду України тадо державного і місцевого бюджетів, керівника підприємства було заслухано на засіданні Комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. За результатами засідання вищезазначеної комісії керівника звільнено від виконання своїх обов''язків. У даний час новим керівником доопрацьовуються з Мінагрополітики необхідні документи для відчуження незадіяного у виробництві майна в рахунок погашення заборгованостей.

     "Крім того, зазначено у листі,- Мінагрополітики проводиться робота по залученню на підприємство інвестора шляхом укладення з ним договору про спільну діяльність. Також ведеться робота по виключенню зазначеного підприємства з Переліку об''єктів права державної власності, що не підлягають приватизації".

     Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи розглянуло стан виплати заробітної плати працівникам Державного підприємства „Сокирницький цеолітовий завод” і своїм листом повідомило облраду що: "У 2009 році у зв''язку із скрутним фінансовим становищем виплата заробітної плати працівникам ДП „Сокирницький цеолітовий завод” здійснювалась частково залежно від надходження коштів від госпрозрахункової діяльності. На сьогодні працівникам Державного підприємства заробітна плата виплачується у повному обсязі.

     Державним підприємством вживаються заходи щодо активізації роботи з укладання договорів постачання цеолітової продукції та здійснюється її реалізація".

Відділ зв'язків з громадськістю та ЗМІ виконавчого апарату обласної ради
23 липня 2009р.

Теги: Закарпатська обласна рада, звернення, Київ, погашення заборгованості, заробітна плата

НОВИНИ: Соціо

14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 1
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 1
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 3
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
02:18
На Тячівщині жителі Дубового вийшли на попереджувальну акцію через ями в центрі селища
01:55
На Закарпатті мобільні групи перевірятимуть на кордоні з Угорщиною посилки заробітчан (ДОКУМЕНТ)
01:25
На Закарпатті обговорили проєкт "Мале карпатське коло"
01:14
Угорщина повідомила, що відтерміновує відкриття пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні зі свого боку
18:00
/ 3
Угорщина погодила відкриття 4 пунктів пропуску на Закарпатті
17:53
/ 1
Останній дзвоник відсвяткували дистанційно у школах Закарпаття
16:29
/ 1
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
/ 2
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 5
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
/ 1
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 2
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 4
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
» Всі новини