Про реакцію Києва на Звернення депутатів Закарпатської обласної ради

На 24-ій сесії обласної ради депутати ухвалили цілу низку звернень. Серед них - звернення до Кабінету Міністрів України щодо сприяння у погашенні заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах державної форми власності. Найбільше депутати занепокоєні складною ситуацією на ДП "Солотвинський солерудник", "Батьовський КХП", АП "Радгосп-завод "Мукачівський", Великобрезнянському лісгоспі, Ясінянському лісомисливському господарстві, філії "Тячівдержспецлісгосп", "Сокирницькому цеолітовому заводі".

Про реакцію Києва на Звернення депутатів Закарпатської обласної ради

За дорученням КМУ дане звернення розглянуто у відповідних галузевих міністерствах.

     На адресу голови обласної ради Михайла Кічковського надійшов лист-відповідь від Державного Комітету лісового господарства України. У ньому, зокрема, йдеться, що одним із основних завдань у діяльності Державного Комітету є безумовне забезпечення підвідомчими підприємствами виплати поточної заробітної плати, погашення заборгованості з мобілізацією усіх можливих ресурсів.

     Відмітивши, що наведені у зверненні депутатів факти підтвердилися, перший заступник голови Державного Комітету лісового господарства України Юрій Марчук у листі повідомив наступне: "За допущення заборгованості із виплати заробітної плати з директором ДП "Великоберезнянський лісгосп" Ю.Пекарем та директором ДП "Ясінянський лісгосп В.Піпашом розірвано контракти".

     За повідомленням начальника Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерія Мурги станом на 1 червня поточного року заборгованість із виплати заробітної плати працівникам вищезазначених підприємств ліквідована".

     У листі наголошено також на тому що: "Враховуючи важливість проблеми, стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати знаходиться на постійному контролі колегії Комітету".

     Надійшли відповіді й із інших Міністерств щодо розгляду зазначеного звернення депутатів облради. Зокрема, Міністерство агрополітики України повідомило: "Станом на 10 червня 2009 року сума невиплаченої заробітної плати працівникам ДП „Солотвинський солерудник” становила 1998,2 тис. гривень, до Пенсійного фонду - 5463,0 тис. грн.

     Постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 2009 року № 463 „Про затвердження Порядку використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду на здешевлення кредитів, фінансування інвестиційних проектів на підтримку окремих проектів в агропромисловому комплексі” державному підприємству „Солотвинський солерудник” виділено бюджетних коштів в обсязі 35 млн. гривень, які будуть використані на проведення робіт відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації, погашення заборгованості із заробітної плати працюючих та гірничорятувальне обслуговування.

     У листі йдеться і про вжиті заходи для поліпшення ситуації й на інших підприємствах галузі.

     У зв''язку із збільшенням у ДП "Червона зірка" заборгованості з виплати заробітної плати, перед Пенсійним фондом та до державного та місцевого бюджетів на засіданні Комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Мінагрополітики України прийнято рішення про розірвання з керівником підприємства трудового договору.

     Щодо заборгованості Агроторгового підприємства радгосп-заводу "Мукачівський" по заробітній платі, до Пенсійного фонду України тадо державного і місцевого бюджетів, керівника підприємства було заслухано на засіданні Комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. За результатами засідання вищезазначеної комісії керівника звільнено від виконання своїх обов''язків. У даний час новим керівником доопрацьовуються з Мінагрополітики необхідні документи для відчуження незадіяного у виробництві майна в рахунок погашення заборгованостей.

     "Крім того, зазначено у листі,- Мінагрополітики проводиться робота по залученню на підприємство інвестора шляхом укладення з ним договору про спільну діяльність. Також ведеться робота по виключенню зазначеного підприємства з Переліку об''єктів права державної власності, що не підлягають приватизації".

     Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи розглянуло стан виплати заробітної плати працівникам Державного підприємства „Сокирницький цеолітовий завод” і своїм листом повідомило облраду що: "У 2009 році у зв''язку із скрутним фінансовим становищем виплата заробітної плати працівникам ДП „Сокирницький цеолітовий завод” здійснювалась частково залежно від надходження коштів від госпрозрахункової діяльності. На сьогодні працівникам Державного підприємства заробітна плата виплачується у повному обсязі.

     Державним підприємством вживаються заходи щодо активізації роботи з укладання договорів постачання цеолітової продукції та здійснюється її реалізація".

Відділ зв'язків з громадськістю та ЗМІ виконавчого апарату обласної ради
23 липня 2009р.

Теги: Закарпатська обласна рада, звернення, Київ, погашення заборгованості, заробітна плата

НОВИНИ: Соціо

17:18
/ 1
В Ужгороді вивчали можливість долучення до реалізації проектів, фінансованих за підтримки Німецького банку розвитку KFW
17:01
/ 1
Закарпатські митники передали у краєзнавчий музей водолазний годинник з минулого століття
16:31
Школяр із Ужгорода став призером світової олімпіади з математики
16:21
З початку року на ділянці Мукачівського прикордонного наряду втричі зросла кількість спроб переміщення зброї
16:06
Понад 13 тисяч заяв подали абітурієнти до Ужгородського національного університету
15:43
В Ужгороді фестивалитиме "Маркет Мов"
15:23
Зеленський підписав Указ "Про розвиток регіону українських Карпат"
13:04
/ 1
За минулий тиждень на Закарпатті зареєстровано 29 нових випадків кору
11:32
В Ужгородському замку працювала археологічна експедиція УжНУ
09:56
/ 2
Випускники кафедри військової підготовки УжНУ склали в Ужгороді присягу на вірність українському народу
09:32
/ 2
Недільна негода наробила біди в Ужгороді
15:35
Благодійна акція "Відкриті долоні" відбулася сьогодні в Ужгороді
14:54
На Рахівщині знімають телесеріал "Карпатський рейнджер"
11:40
/ 6
Кількість заяв вступників до УжНУ наближається до 12 000
10:25
В Ужгороді на Ужі оселився рідкісний чорний лелека
10:22
Біля озера Синевир на Міжгірщині вирощують три види лікарських рослин для еко-чаїв
18:37
/ 5
Ужгородський "Акваріум" тимчасово став екзотаріумом – виставка екзотів і екскурсії для груп
17:32
На Закарпатті ввечері чекають на грози з градом і шквалами
17:24
В Ужгороді в суботу, 20 липня через капремонт обмежать рух автотранспорту на вул. Шумній
16:41
Укрзалізниця включила VIP-вагон до складу поїзда Київ-Ужгород
16:38
/ 1
Під час перевірки Закарпатського облавтодору фахівці управління держпраці зафіксували понад 200 порушень
16:06
"Праліс-фест" знову збере гостей на Великоберезнянщині наприкінці липня
15:10
Щиро радію за Івана Васильовича
14:36
Бюлетені для голосування на виборах видали половині із 144 дільниць Закарпаття
14:20
/ 2
В Ужгороді вручили зброю бійцям нового поповнення військової частини Нацгвардії
» Всі новини