У першому півріччі держекологи Закарпаття провели 77479 перевірок

В ході державного контролю за додержанням вимог природоохоронного законодавства протягом звітного періоду проведено 77479 перевірок, виїздів та рейдів, у тому числі 1886 перевірок юридичних та фізичних осіб. При цьому було перевірено 781 об'єкт господарювання, з них комплексно - 326, в тому числі один, що входить до "Переліку екологічно небезпечних об'єктів України", - це газокомпресорна станція "Воловець" Хустського ЛВУМГ ДП "Укртрансгаз".

У першому півріччі держекологи Закарпаття провели 77479 перевірок

За порушення вимог природоохоронного законодавства складено  1904 протоколи, до адміністративної відповідальності притягнуто 1901 особу на загальну суму штрафів 108,714 тис. грн. Стягнуто штрафів на суму 89,144 тис. грн. (процент стягнення становить 82 %). Три протоколи передано до судових органів для прийняття рішення.

Як повідомили "Закарпаття online" у Державній екологічній інспекції в Закарпатській області, загальна сума розрахованих збитків становить 2643,873 тис. грн. За звітний період з метою відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища 42 суб'єктам господарювання нараховано та пред'явлено претензії та позови за екологічні збитки на загальну суму 817,479 тис. грн. Інші матеріали передано до правоохоронних органів для вжиття заходів впливу.

З метою припинення негативного впливу на навколишнє природне середовище у 36 випадках Інспекцією призупинялася виробнича діяльність суб'єктів господарювання всіх форм власності. Зокрема, в частині поводження з відходами винесено 6 рішень про тимчасову заборону діяльності, за порушення  у сфері охорони атмосферного повітря – 7, надрокористування – 2, землекористуваня - 3, охорони лісів – 18.

Інспекцією за звітній період до правоохоронних органів для відповідного реагування було передано 25 матеріалів. За наслідками інспекційних перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства суб'єктами господарювання в І півріччі поточного року порушено 2 кримінальні справи, зокрема Виноградівським РВ УМВС України - за фактом незаконного полювання, чим спричинено шкоду державі в розмірі 1,5 тис.грн. В кримінальному процесі Інспекцію залучено в якості цивільного позивача. А Свалявським РВ УМВС України відкрита кримінальна справа по факту незаконної порубки лісу в урочищі „Свинарниці” за межами с. Солочин Свалявського району, що була виявлена в ході позапланової перевірки Інспекції.

В ході державного контролю за станом зберігання невідомих, непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР) Інспекцією в одному з місць зберігання виявлено порушення, внаслідок хімічної корозії, цілісності бочок з пестицидами. В цих бочках знаходяться ХЗЗР, які були затарені у відповідності до договору про закупівлю послуг від 21.08.07 № 99 між Мінприроди України та ТОВ „Науково-виробниче товариство „Динаміка” (м. Запоріжжя).

Враховуючи, що на території області затарено та підготовлено до вивезення 152,877 тонн непридатних пестицидів ситуація, з їх вивезенням на утилізацію, потребує термінового вирішення. З метою забезпечення безпечного зберігання перезатарених невідомих, непридатних та заборонених до застосування ХЗЗР видано відповідні приписи ТОВ НТВ “Динаміка”, головам Мукачівської та Виноградівської райдержадміністрацій, міському голові м. Берегова.

На виконання припису ТОВ НТВ “Динаміка” проінформувала Інспекцію про початок  з 1 червня 2009 року робіт по вивезенню ХЗЗР на утилізацію за межі області у відповідності до договору між Мінприроди України та ТОВ „НВТ Динаміка” № 90 від 28 листопада 2008 року.  Наразі роботи проводяться в Мукачівському районі. Державний контроль та інформування громадськості про  стан зберігання невідомих, непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин та хід проведення робіт по їх підготовці до вивезення для утилізації продовжується.

З метою перевірки виконання місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування делегованих їм повноважень в частині поводження з відходами, вимог Законів України “Про відходи” та “Про благоустрій населених пунктів” Інспекцією проводилися відпрацювання районів області. Всього перевірено 195 сільських, селищних рад та 2 міські ради, притягнуто до адміністративної відповідальності 169 голів місцевих органів самоврядування на суму 15,028 грн., головам райдержадміністрацій вручено приписи.
Протягом  І півріччя 2009 року зафіксовано 30 фактів незаконної вибірки гравійно-піщаної суміші на р. Тиса та її притоках. За виявлені порушення природоохоронного законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 30 осіб на загальну суму штрафів 2,295 тис. грн.

Основними порушеннями природоохоронного законодавства у сфері охорони захисту, використання рослинних ресурсів (лісів) є незаконна рубка дерев, пошкодження дерев до ступеня припинення росту, незадовільне очищення місць рубок від порубкового залишку та інше. Зокрема, в ході перевірок ДП "Мокрянське ЛМГ" виявлено 127 куб.м. самовільних рубок в межах лісосік та в насадженнях. Згальний розмір майнових стягнень та заподіяної шкоди за виявлені порушення склав 264,4 тис.грн., в т.ч. на суму 235,049 тис.грн.

ержпідприємству  виставлено претензію. У філії ГДСЛАП "Закарпатагроліс" "Мукачеводержспецлісгосп" було обліковано 61 м3 незаконно зрубаної деревини, розмір заподіяної шкоди  склав 122,0 тис. грн.

Всього в ході проведення перевірок у сфері охорони захисту, використання рослинних ресурсів (лісів) було виявлено порушень вимог природоохоронного законодавства на загальну суму майнових стягнень 545,780 тис. грн., на які Інспекцією пред’явлено 15 претензій. У 18 випадках призупинялася виробнича діяльність суб’єктів господарювання. П’ятнадцять матеріалів передано у правоохоронні органі для прийняття відповідних заходів впливу.

З метою підвищення рівня екологічних знань серед населення, виховання  в підростаючого покоління екологічної свідомості та бережливого ставлення до природи, залучення громадськості до проблем охорони довкілля Інспекцією проводились різні масові заходи природоохоронного характеру: акції, операції, тощо  та висвітлювалась  діяльність в ЗМІ.

20 липня 2009р.

Теги: Карпати, річки, ліси, екологія, природоохоронне законодавство, штрафи, санкції

НОВИНИ: Соціо

14:23
У Барвінку під Ужгородом волонтери будували вольєри для безпритульних тварин
13:48
Держстат порахував, скільки закарпатців користуються інтернетом і телебаченням
13:10
У мисливських угіддях Закарпаття триває облік чисельності диких тварин
01:53
Закарпатських реабілітологів навчатимуть на семінарі в Чехії
19:08
/ 13
Звільнено третього члена "лісової мафії" Мурги - директора ДП "Ужгородське ЛГ" Василя Кия (ДОКУМЕНТ)
16:39
/ 7
На Закарпаття приїде заступник міністра освіти і науки України
15:06
/ 2
Ігри ІІ туру Закарпатської ліги КВН пройдуть в Ужгороді 6 та 13 березня
14:56
На черговому засіданні виконкому в Ужгороді поговорять про тарифи на послуги з поховання та на платні медичні послуги у пологовому
12:06
Закарпатські пластуни провели 20-ий лижний табір "ФЕСТ"
16:58
/ 1
В автівці угорки, що перетинала кордон на Закарпатті, знайшли 225 пачок сигарет
16:46
/ 1
При в'їзді в Україну на Закарпатті у водія мікроавтобуса вилучили 180 л кокосового молока
16:32
Торік на ділянці Мукачівського прикордонного загону затримали 48 нелегалів і вилучили 33, 5 кг наркотиків
16:28
У Тячеві з вини нетверезого водія зіткнулися два ВАЗи
13:32
На Виноградівщині розпочалася операція "Первоцвіт -2020"
13:26
Ужгородський університет отримав у 2020 році збільшене на 21,9 млн грн фінансування
12:36
Зимовий карантин в Ужгороді жодним чином не позначиться на інтенсивності роботи учнів
10:38
/ 1
Як зміниться проєкт перспективного плану формування територій громад Закарпатської області
09:29
/ 1
В Ужгороді відбулося громадське вшанування пам'яті героїв Небесної Сотні
09:21
В Ужгороді презентували видання відомих дослідників
03:24
/ 1
Основні загрози для тварин Закарпаття становлять вірус африканської чуми свиней, високопатогенний грип птиці та сказ
02:14
У Барбові на Мукачівщині селяни протестували проти бездоріжжя
01:30
/ 8
Вслід за Мургою, попри незгоду Рахівської РДА, звільнено директора ДП "Великобичківське ЛМГ" Юрія Сойму (ДОКУМЕНТ)
18:18
/ 8
Завдяки громадськості влада Ужгорода звернулася до правоохоронців через зрізані у Боздоському парку дерева
18:11
/ 3
У Берегові готуються до 17-го Міжнародного фестивалю вина
18:07
Форум активних громадян проходить сьогодні в Ужгороді
» Всі новини