Генерал-майор СБУ, що покінчив життя самогубством, раніше на Закарпатті займався "русинською" проблематикою

Генерал-майор Служби безпеки України, заступник начальника департаменту по захисту національної державності та боротьби з тероризмом Ярослав Савчин покінчив життя самогубством, перерізавши собі вени, повідомляє газета "Сегодня".

Генерал-майор СБУ, що покінчив життя самогубством, раніше на Закарпатті займався "русинською" проблематикою

Колеги покійного, як пише газета, припускають, що причиною загибелі генерала, швидше за все, є деякі обставини особистого життя: "за чутками, це вузол особистих проблем, помножений на здоров'я, що похитнулося, зокрема, розлад психіки, і стреси".

За даними ряду ЗМІ, Я. Савчин розрізав собі вени 14 липня.

У той же час агентству "Інтерфакс-Україна" поки не вдалося отримати коментар СБУ з цього приводу.

За даними "Сегодня", 52-річний Я. Савчин спеціалізувався на протидії антисемітизму та ксенофобії.

Також відомо, як раніше повідомляли ЗМІ, що в 2008 році заступник начальника УСБУ в Закарпатській області Ярослав Савчин займався питаннями "русинського проблематики" в довіреному йому регіоні.


Так, наприкінці листопада 2008 року прес-служба УНП розповсюдила офіційний лист заступника начальника УСБУ в Закарпатській області Ярослава Савчина. У ньому, зокрема, говорилося, що "інспірація питання" русинського проблематики" має на меті створення самоврядної територіально-адміністративної одиниці в Закарпатській області, тобто, передбачає зміну меж території нашої держави". Дане питання, за словами Савчин, постійно знаходиться в полі зору СБУ, яка вживає відповідних заходів. Зокрема, за словами Ярослава Савчина, УСБУ в Закарпатській області порушило кримінальну справу за фактом публічних закликів до зміни кордонів України - злочину, передбаченого ч. 1 ст. 110 КК ( "посягання на територіальну цілісність і недоторканність України"). "Крім того, в управління юстиції Закарпатської області направлено матеріали для прийняття рішення про примусовий розпуск асоціацій "Сойм підкарпатських русинів" та "Народної ради русинів Закарпаття", - зазначається в листі.

За матеріалами Інтерфакс-Україна, "Сегодня" та "Русской линии"
20 липня 2009р.

Теги: самогубство, СБУ, русинський, вени, покійний

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

14:31
Поблизу Мукачева вночі сталася ДТП з чотирма постраждалими
14:01
На Закарпатті затримали 39-річного чоловіка, який викрав авто з подвір’я Фото новина
11:22
На Ужгородщині спроба спалити сміття завершилась пожежею Фото новина
10:32
У Керецьках на Хустщині медики врятували жінку з гострим нападом астми
22:50
У Буштині на Тячівщині у пожежі загинув господар будинку Фото новина
22:07
У Великому Раковці на Хустщині собаки гавкотом повідомили про пожежу в сусідському будинку Фото новина
17:32
У суботу на об'їзній Мукачева зіткнулися ВАЗ та Citroen, травмовано 4-х людей Фото новина
13:56
На Закарпатті за три дні зафіксували 60 пожеж через спалювання сухостою Фото новина
13:04
/ 1
У Хусті чоловік під час сварки убив 27-річного знайомого ножем Фото новина
09:20
Рятувальники показали фото смертельної ДТП у Ракошині Фото новина
17:15
/ 4
Неподалік Мукачева сталася карколомна ДТП за участі двох вантажівок, загинув водій Фото новинаВідео новина
15:27
/ 19
На Закарпатті оголосили в розшук ексспівробітника Ужгородського РТЦК Фото новина
12:41
У колодязі на Берегівщині знайшли авіабомбу часів Другої світової війни Фото новина
12:06
На Львівщині сталася масштабна ДТП за участі закарпатця Фото новина
14:41
/ 1
В Ужгороді затримали рецидивіста, який обікрав пораненого військового Фото новина
13:29
/ 1
В Ужгороді вночі горів гриль-бар Фото новина
08:46
/ 1
28-річного українця знайшли мертвим у румунських Карпатах
16:48
У Липецькій Поляні вночі горів ліс Фото новина
11:02
На Закарпатті чоловік отримав травму грудної клітки під час роботи з мотоблоком Фото новина
17:34
/ 1
У всіх районах Закарпаття виявили циркуляцію сказу
18:15
/ 3
Медики екстреної допомоги врятували пацієнта з гострим інфарктом Фото новина
17:26
На Закарпатті за добу сталося 42 пожежі в екосистемах Фото новина
14:50
/ 1
Підпал сухостою спричинив пожежу на Хустщині Фото новина
13:05
/ 2
На Ужгородщині 16-річний мотоцикліст загинув у ДТП Фото новина
13:44
На Ужгородщині масштабна пожежа охопила відразу два будинки Фото новина
» Всі новини