В Угорщині успішно втілюють проект захисту від повеневих вод Тиси

В Угорщині успішно втілюєть проект захисту від повеневих вод Тиси. Сьогодні біля угорського села Тісорофф уведено в дію акумулюючий резервуар, технічні можливості якого дозволяють під час повені на 16 см знизити рівень води ріки. Це вже друга гідротехнічна споруда, запущена в експлуатацію на території Угорщини згідно з державним "Планом Вашаргелі", скоординованим з низкою спільних угорсько-українських проектів щодо водозахисту регіонів Потисся, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.

В Угорщині успішно втілюють проект захисту від повеневих вод Тиси

Тісороффська акумулююча ємність площею 22,8 кв. км і 2,5 м глибиною здатна прийняти під час повені на Тисі 100 млн кубометрів води. За словами міністра охорони довкілля і у справах водогосподарства Угорщини Імре Сабо, зведення цієї споруди є черговим кроком у забезпеченні надійного захисту від повені понад 1,5 млн людей, що проживають у регіоні Притисся. Крім уже діючих - Циганд і Тісороффі - до 2013 року в угорському Притиссі буде споруджено ще чотири аналогічні гідротехнічні споруди - Нодькуншпгі, Гоньї-Тісошуї, Самош-Красна та Берегська. Їхні технічні можливості дозволять знижувати на 50-60 см рівень води вздовж угорського берега Тиси.

Як повідомляв УКРІНФОРМ, торік неподалік угорсько-словацько-українського кордону, в межиріччі Тиси і Бодрога, біля села Циганд задіяна перша водорегулююча споруда для зменшення пікових рівнів води на Тисі під час сезонних повеней. Водосховище площею 25 кв. км може вмістити 94 млн кубометри води, що дасть змогу на чверть метра зменшувати на Тисі рівень повеневої хвилі.

Реалізація "Плану Вашаргелі" зі спорудження гідротехнічних споруд пов'язана з низкою спільних угорсько-українських проектів щодо водозахисту регіонів Потисся. Зокрема, план скоординований з Програмою добросусідства Угорщина-Словаччина-Україна "Розробка українсько-угорських комплексних планів протипаводкового захисту, розвитку водного господарства та оновлення заплавних територій в регіоні Берег і басейні р.Боржава", проектом "Поліпшення системи управління паводками" та "Програмою комплексного протипаводкового захисту в басейні р.Тиси у Закарпатській області на 2006-2015 роки". На конкурс, оголошений Європейською Комісією за Програмою добросусідства Угорщина-Словаччина-Україна, подано проект "Розвиток Берегівської транскордонної меліоративної системи в басейні р. Тиса".

Співпраця двох країн у цій сфері здійснюється згідно з положеннями міжурядової угоди з питань водного господарства на прикордонних водах (м. Будапешт, 1993, 1997 рр.). Ця діяльність скоординована із заходами "Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиси в Закарпатській області на 2006-2015 роки", а також українсько-угорських комплексних планів протиповеневого захисту, формування транскордонної меліоративної та польдерної системи в басейні ріки Тиса.

Степан Ваш, Укрінформ
15 липня 2009р.

Теги: Угорщина, Тиса, паводок, повінь, протипаводковий захист

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

11:23
/ 2
В Ужгороді діти, "щоб зігрітися", спалили ВАЗ на стоянці Фото новина
11:16
У Тересві на Тячівщині горіла прибудова до 2-поверхового будинку Фото новина
16:49
/ 1
У Горонді на Мукачівщині згорів автобус ПАЗ
13:19
/ 2
У Порошкові на Ужгородщині в річці Тур'я виявили "місцевого" потопельника
12:37
У Загатті на Хустщині згорів вантажний КамАЗ Фото новина
12:25
У Кольчині на Мукачівщині на пожежі в літній кухні отримала опіки жінка Фото новина
14:09
/ 1
В Ужгороді "безправний", нарко- і алкоп'яний водій створював аварійні ситуації та тікав від поліції Фото новина
19:27
На Рахівщині біля озера Бребенескул розшукали двох знесилених і переохолоджених туристів, один з яких травмувався Фото новина
17:27
Toyota Camry в Уклині на Мукачівщині згоріла внаслідок зіткнення з деревом Фото новина
16:52
У Калинах на Тячівщині в Тересві виявили тіло місцевої мешканки
14:39
В Уклині на Мукачівщині вночі згоріла Toyota Camry
02:06
У Мукачеві вантажівка в'їхала у автобусну зупинку, водій утік Фото новина
15:24
У Сваляві згорів гараж на приватному обійсті Фото новина
15:45
У Горінчові на Хустщині горів хлів з вівцями Фото новина
15:24
У Вонігові на Тячівщині гасили пожежу в гаражі поруч з будинком Фото новина
11:38
У Сускові на Мукачівщині в палаючій надвірній споруді загинули 400 перепілок Фото новина
11:32
У Лалові на Мукачівщині гасили пожежу в причепі з вугіллям Фото новина
16:19
На Великдень у Мукачеві на пожежі врятували чоловіка
16:12
У Великому Бичкові на Рахівщині перед Великоднем згоріла мініпекарня
15:53
У Хусті горіла Mazda
15:45
У Лазах на Тячівщині згорів навіс із сіном Фото новина
16:32
/ 3
Біля Дубриничів на Ужгородщині потяг в'їхав в Audi А8 Фото новинаВідео новина
03:16
/ 1
У горах на Рахівщині розшукали туристку з Дніпра Фото новина
13:55
/ 2
У Оноку біля Виноградова Mazda злетіла у кювет і перекинулася, водій загинув Фото новина
15:05
У Кальнику на Мукачівщині згорів хлів на приватному обійсті Фото новина
» Всі новини