Саме про це, а також про інші рослини-алергени, які окупували береги Ужа й паркові зони, говорили цими вихідними на черговому засіданні активу обласної організації "Вперед Україно!". Бо чимдалі, тим більше ужгородців звертаються зі скаргами на ураження та опіки, а також на алергічні реакції, що виникають через значне розповсюдження в обласному центрі Закарпаття таких небезпечних рослин-алергенів, як борщівник Сосновського та амброзія.
Як розповіли дерматологи, ці рослини виділяють речовини, які називаються фурокумарини, якраз під впливом сонця викликають сильні опіки – фітодерматити. Оскільки якраз розпочався літній сезон — період масового відпочинку людей на річках та в парках, то треба звернути увагу особливу на рослини, які завдають шкоди здоров’ю.
Особливо небезпечними борщівник та амброзія є для дітей, тим більше з огляду на те, що діти зазвичай непосидючі й легко можуть пробігтися між цими рослинами. Результати — сумні, кількаденне лікування, нерідко – значні ускладнення. Спеціалісти кажуть, відомі факти, коли після опіків борщівником навіть траплялися летальні випадки.
На жаль, боротися з цими рослинами надзвичайно важко. Екологи та лікарі кажуть, оскільки борщівник є небезпечним видом, то необхідно систематично проводити заходи по перешкоджанню його поширення: випас — молоді листки рослини поїдають вівці та корови; систематичне косіння; зрізування товстих коренів на глибині 8-12 см, що забезпечує знищення рослини. Задля знищення амброзії на невеликих територіях можна застосовувати прополювання, тоді рослина знищиться повністю. Проте цей метод потребує значних сил, є небезпека ураження шкіри при контакті з нею. Для боротьби проти амброзії ефективні також методи викопування, переорювання та скошування.
З огляду на це під час засідання альянсу було ухвалене рішення про звернення до мерії міста Ужгорода з пропозицією долучитися до акції винищення небезпечних рослин.
Також вирішили за допомогою екологів та лікарів розробити буклети-порадники для розповсюдження серед жителів міста, в яких надрукувати фото борщівника й амброзії та поради щодо запобігання ураженням цими рослинами.