Львівська залізниця закликає словацьких колег відлагодити роботу сканувальної системи на станції Матевці

Спільна комісія фахівців з української та словацької залізниць провела розслідування ситуації, пов'язаної з рентгенівської сканувальної системою TNSCAN RF6010 на станції Матевці (Словацька Республіка). Причиною перевірки стали звернення машиністів локомотивів, які стверджували, що 3 та 4 лютого 2009 року отримали при виконанні службових обов'язків додаткове радіаційне опромінення, хоч і не є причетним спецперсоналом і підпадають під категорію В (населення) згідно з Нормами радіаційної безпеки України (НРБУ-97).

Керівництво Львівської залізниці та головний державний санітарний лікар на Львівські залізниці звернулися до словацької сторони з вимогою привести радіаційний захист TNSCAN RF6010 на станції Матевці до рівня, який забезпечить повну безпеку машиністів локомотивів. Проте, на сьогодні жодних заходів з боку словаків не вжито.

Як повідомили "Закарпаття online" у прес-службі ДТГО "Львівська залізниця", за результатами контрольного тестування системи, яке спеціальна комісія провела 25 червня, українські фахівці пояснили, що з точки зору українського законодавства величини розсіяного опромінення в кабіні локомотива при проходженні сканера у багато разів перевищують величину допустимого фону, а отже така робота є неприпустимою. У свою чергу словацькі фахівці у акті проведення контрольного випромінювання зазначили таке: "На основі висновків, сканованих Інститутом радіаційного захисту ми можемо встановити, що дане робоче місце відповідає вимогам радіаційного захисту. Потрібно ще раз переглянути і проконтролювати загальне можливе розсіювання дози для окремої людини при одному проїзді".

Визнавши потребу у додатковому огляді та регулюванні системи,  словацькі уповноважені особи все ж відмовляються призупинити дію сканера до моменту його остаточної перевірки та приведення до безпечного робочого стану. Львівські залізничники з цього приводу скерували відповідні листи та звернення до керівництва Укрзалізниці та Державної компанії "Залізниці Словацької Республіки", а також словацьким митникам.
Своєю чергою, головний державний санітарний лікар на Львівській залізниці Володимир Багнюк у документі "Про забезпечення безпечних умов праці машиністів локомотивів на міжнародних переходах" постановив, що у випадку ігнорування або офіційної відмови словацької сторони стосовно вирішення цієї ситуації — призупинити відправлення українських локомотивних груп на роботи, пов’язані з проходженням скандувальної системи на станції Маревці, а відтак, зупинити рух поїздів на цьому прикордонному переході.

ДОВІДКОВО. За даними Акту проведення контрольного вимірювання від 25.06.2009 року, у перевірці взяли участь працівники Відділу охорони здоров’я від опромінення Регіонального управління охорони здоров’я населення м. Кошице дипломований медик Андрей Демант, доктор природознавчих наук Андреа Чіпакова, магістри Мілан Дротар та Мілан Качурік, а також генеральний представник Cargo Йозеф Вірба. З українського боку вимірювання проводили представник СЕС на Львівській залізниці Валерій Литок, начальник служби локомотивного господарства ЛЗ Ігор Войціховський, представники Ужгородської дирекції залізничних перевезень.

Під час перевірки сканера вимірювальні прилади зафіксували перевищення дози радіаційного опромінення у кабіні машиніста у момент проходження локомотива у 5-6 разів у порівнянні з фоновим значенням.

09 липня 2009р.

Теги: Ужгород, Львівська залізниця, Матевці, опромінення, сканери, сканування, радіаційний захист

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

12:00
У Заброді на Хустщині через димохід горів будинок Фото новина
09:48
У Тернові на Тячівщині горів мотоцикл, а у Чопі – Ford Escort
14:08
У Буштині на Тячівщині згорів Fiat Фото новина
11:15
В Ужгороді згоріла Tesla Model 3 Фото новина
18:25
/ 2
Сибіга показав "сліпим угорським урядовцям", як дрон-розвідник вторгся на територію Закарпаття
01:37
/ 3
Над Закарпаттям літав дрон з Угорщини
10:02
/ 1
Під час пожежі в Ужгородській лікарні загинув пацієнт Фото новина
10:28
/ 7
На військових навчаннях помер мобілізований ужгородець, який страждав цукровим діабетом Фото новина
16:02
У Виноградові затримали чоловіка, який з ножем напав на 77-річну жінку та намагався її зґвалтувати
09:03
/ 1
У моторошній ДТП в Чехії загинули троє закарпатців, ще один у реанімації Фото новина
14:19
/ 4
В Ужгороді 24-річний чоловік влаштував стрілянину на пошті під час сварки Фото новина
11:50
У Мукачеві та Павшині рятувальники ліквідували дві пожежі
18:32
/ 6
В Ужгороді у гуртожитку знайшли мертвим 20-річного студента Фото новина
11:36
/ 5
На Закарпатті школяр готував кривавий напад на однокласників у прямому ефірі Фото новина
12:01
/ 2
Закарпатські прикордонники знайшли у горах людські рештки Фото новина
07:06
/ 16
Росіяни вдарили ракетами по американському підприємству в Мукачеві: містян просять закрити вікна і не виходити на вулицю Фото новина
07:29
Рух на Солотвино після сходження з рейок вагонів потяга відновлять в неділю
17:37
У Хусті автомобіль насмерть збив велосипедистку Фото новина
16:35
На Міжгірщині судитимуть чоловіка, який зарізав власного сина Фото новина
13:25
На Закарпатті помер підліток, який підірвався на гранаті Фото новина
14:17
/ 8
На Закарпатті під час несення служби застрелився прикордонник
17:29
На Закарпатті іноземець зірвався на авто у прірву Фото новина
10:17
На Іршавщині знайшли мертвим чоловіка, який зник майже два тижні тому
15:00
/ 1
На Мукачівщині 16-річний хлопець підірвався на гранаті Фото новина
18:55
Унаслідок російського удару по залізничному вокзалу в Сумах: пошкоджено потяг "Харків – Ужгород"
» Всі новини