Йшлося про нові програми Фонду щодо навчання інвалідів, забезпечення їх роботою, а також про збір штрафних санкцій з підприємств до Фонду.
Керівник обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Анна Бондар нагадала, що Закон про основи соціального захисту інвалідів був одним із перших, прийнятих в Україні. Відповідно до встановлених ним квот, підприємства із кількістю працівників більше 8 повинні забезпечувати робочі місця також для людей з обмеженими фізичним можливостями. Інакше вони повинні платити штраф у розмірі середньорічної заробітної плати. Від примусового стягнення може позбавити лише суд, якщо підприємством буде доведено, що попри створення усіх умов не виявилося інвалідів, бажаючих тут працювати. Часто установи справді не можуть знайти таких працівників, оскільки не всі інваліди прагнуть працювати.
Сьогодні в області існує 6328 робочих місць для інвалідів, працевлаштовано 5288 осіб з особливими потребами. 1478 підприємств області виконують норматив щодо працевлаштування інвалідів.
Щодо примусового стягнення штрафів, то 144 справи знаходяться сьогодні в суді. Вилучені кошти спрямовуються до держбюджету (вже надійшло понад 1 млн. грн.), частина з них повертається в область для реалізації різноманітних програм соціального захисту людей з обмеженими фізичними можливостями.
Фахівці наголосили, що сьогодні майже нема проблем із працевлаштуванням людей з обмеженими фізичними можливостями, тому закликають усіх охочих звертатися до Фонду чи безпосередньо до центрів зайнятості. Усього в Закарпатті на сьогодні не працевлаштовано близько 100 людей з інвалідністю з певних причин.
Заступник керівника Андрій Воробець розповів про чинну програму соціально-трудової та професійної реабілітації інвалідів. Зокрема, передбачено кошти для підтримки спецшкіл, створення умов на робочому місці, навчання інвалідів у вищих навчальних закладах. На навчання інвалідів у цьому році витрачено близько 93 тис.грн. 4100 осіб є отримувачами різного роду компенсацій.
Також Фонд забезпечує безкоштовне санаторно-курортне лікування та необхідні медикаменти для інвалідів певних груп.
Закарпатське відділення Фонду соціального захисту інвалідів не тільки контролює дотримання прав інвалідів на підприємствах та надає своїм підопічним соціальну допомогу, але й сприяє розвитку підприємств, де вони задіяні. За словами Андрія Воробця, за останніх п’ять років обласним відділенням було вкладено 1,5млн. грн. у діяльність одного з підприємств системи УТОГ-"Синевир", де із 100 працюючих – 54 інваліди. Тут виробляють євробрус та вікна з металопластику. Друге підприємство займається швейним виробництвом.
На сьогодні, зважаючи на значне перевиконання плану по збору коштів з підприємств, Закарпатське відділення подало проект у Фонд щодо залучення в область додаткових 900 тис.грн. Проект вже пройшов попереднє погодження.
08 грудня 2006р.
Теги: