Як розповів начальник головного управління праці та соціального захисту населення ОДА Віктор Мацола із 540 тисяч закарпатців працездатного віку сьогодні у сфері економіки працевлаштовано 220 тисяч осіб. Середня зарплата на Закарпатті сьогодні становить 908 грн. (на початку року — 740 грн.) За цим показником ми перебуваємо на 15 сходинці у загальнодержавному рейтингу та відстаємо від середньоукраїнського рівня зарплати на 300 грн. А найбільше у державі за статистикою отримують в Києві, Донецьку, Дніпропетровську.
Віктор Мацола також повідомив, що найвищі темпи зростання рівня заробітної плати спостерігаються у Хусті, Хустському районі та на Іршавщині. Найбільше отримують у фінансовій сфері, держуправлінні, будівництві, найнижчі заробітки статистика фіксує у сільському господарстві, ресторанній сфері та торгівлі, сфері послуг. Водночас виводити реальні показники фахівцями заважають тіньові схеми оплати праці, — стверджує В. Мацола. Чимало людей досі отримують зарплату у конвертах або демонструють у документах мінімальні суми. Від цього у першу чергу та найбільше страждають самі ж працівники. Тому виведення з тіні реальні суми зарплат закарпатців — одне з основних завдань головного управління праці та соціального захисту населення.
Рівень заборгованості у порівнянні з початком року зменшився і сьогодні становить близько 3,5 млн. грн. В основному працівникам боргує державний (40 %) та комунальний (12 %) сектор, а також приватні підприємства. Один з найбільших боржників — Солотвинський солерудник.
Як повідомив начальник інспекції Закарпатського обласного центру зайнятості Альвіан Таранчук, станом на 1 жовтня цього року до центрів зайнятості по області звернулися 65 384 особи. З них працевлаштовано 26 059 осіб, що на 1000 більше, ніж в аналогічний період минулого року. Майже чверть робочих місць створено фізичними особами – підприємцями.
Понад 470 закарпатців отримали фінансову допомогу для відкриття своєї справи. Після 3-місячного перебування на обліку в центрі зайнятості, відповідного навчання та подання власного бізнес-плану безробітні можуть претендувати на виплату стартового капіталу для власного бізнесу. Наприклад, закарпатці скористалися такою допомогою для роботи у сфері торгівлі чи екзотичніших занять — розведення кроликів, страусів тощо.
Щодо працевлаштування молоді, то ринок праці перенасичений фахівцями окремих професій, наприклад, юристами та економістами. Професіями, на які у Закарпатті триває найбільший попит, залишаються швачки, бармени, офіціанти, кухарі, в’язальники джгутів, електрики.
08 грудня 2006р.
Теги: