Закарпатський Перечин два дні відзначав 610-й день народження

Найбільше багатство м.Перечин – люди – така квінтесенція усіх святкових дійств з відзначення дня народження Перечина, які проходили у минулі вихідні. Ще готуючись до свята, міська влада, депутати та громадські організації підготували запрошення із програмою всіх заходів, які школярі рознесли до кожного помешкання.

Закарпатський Перечин два дні відзначав 610-й день народження

А у найголовніший день святкувань, неділю, з самого ранку всіма вулицями містечка пройшли представники ромської громади з гучномовцями і бубнами скликаючи перечинців відзначити день свого міста.

Тим же, кому на святкування вибиратися уже важко – перечницям за 80, а також ветеранам війни, їх вдовам, почесним громадянам міста, колишнім керівникам Перечина і працівникам апарату міських рад підготували, за сприяння партії Єдиний Центр, 200 подарунків та листівок. Їх рознесли і вручили депутати міської ради разом з учнями міської школи та гімназії.

Урочисто відкрили свято суботнього вечора зібранням у районному будинку культури. Тут вдячними словами згадали усіх достойних жителів міста, присвоїли звання почесних мешканців Перечина завідуючому хірургічним відділенням райлікарні Антону Мазнічку та підприємцю Штефану Вальо. Відтак усіх запросили на святковий фуршет.

Того ж дня Перечинська міська рада підписала угоду про співпрацю з німецькою благодійною організацією "Допомога народу України", а в гостях у перечинців побували офіційні делегації з міста Глогов (Польща), Гуменне та Собранці (Словаччина).

Недільний день почався зі святкового молебню в усіх храмах міста за розквіт і Божу благодать Перечина та його мешканців. А стадіон "Зоря" зібрав дітей та молодь на спортивні змагання.

А у другій половині дня був… парад! Вірніше – святкова хода -- від обеліску загиблим воїнам до центру міста пройшли трудові колективи, працівники дитсадків зі своїми вихованцями, школярі, медики і навіть техніка – комунальна та пожежна.

Дійшовши до центру, колонна розосередилася довкола сцени. З неї вітальним словом та щирою молитвою звернулися разом священики одразу 4 громад – двох православних  греко-католицької та католицької. Відтак вони випустили зі своїх рук у небо голубів – як символ миру і злагоди, єднання усіх перечинців.

Змінили священнослужителів творчі колективи Перечинщини і гості свята – співали, танцювали, жартували.

Паралельно на центральній площі проходив фестиваль-гостина "Файной перечинськой їдіння", де своє вміння показали жителів усіх мікрорайонів – Поташні, Міляшкова,  Посьолка й інших. А четверо конкурсантів – команда "Гріллі" від Перечинського лісохімкомбінату, від ресторанів "Тур’янська долина", "Підкова" та приватного підприємця Дубей з Ужгорода змагалися у приготуванні барбекю. Перемогла – дружба, бо журі посмакувало приготування і всіх нагородило подарунками.

Надзвичайно гарно, з виступами співаків і танцюристів відрили новинку Перечина – фонтан. Він за спонсорські кошти зведений на оновленій центральній площі міста, поруч із затишними ліхтарями, стильними кованими лавками і пам’ятником Федору Фекеті.

Понад вечір на площі пройшов конкурс "Карооке", у ньому виграв юний соловейко – випускник гімназії Олег Годований.

Ближче до ночі дітки запалили свічки та лампадки від Благодатного вогню з Єрусалиму, який передали з Мукачівської єпархії і потужна колона перечинців понесла святі вогники Хресною дорогою, вздовж нещодавно зведених 14 капличок до Хреста, що височіє над містом.

А завершилось святкування молодіжним розважальним шоу "Перечинський зорепад", на якому виступали юні "зірки" міста, дискотекою і святковим феєрверком. Салют пролунав навіть з великої бочки з написом "Перечину 610", яку підготували спеціально до Дня міста.

За два дні святкувань було дуже багато посмішок, емоцій, вітань і відзначень, подарунків і подяк. Та найголовніше, що кожен мешканець міста зміг відчути свою причетність до життя Перечина, особисту важливість і гордість за маленьку батьківщину. Одразу ж народилися і нові ідеї – як святкувати наступне день народження…

Лариса Подоляк, "Старий Замок "Паланок"
02 липня 2009р.

Теги: День міста, Перечин, свято, фонтан, фестиваль, гостина

НОВИНИ: Соціо

11:37
На Закарпатській митниці викрили спроби незаконного ввезення товарів на сотні тисяч гривень Фото новина
16:44
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь полеглого у війні Віктора Набожного Фото новина
23:27
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Набожним Фото новина
23:05
Виготовлено паспорт "Чорного озера" в Ужгороді
22:31
/ 3
В Ужгороді у дворі чоловіка, що незаконно проник на сусідську територію, виявили рослини конопель Фото новина
18:00
/ 1
На війні з росією поліг Павло Полянчук з Богдана на Рахівщині Фото новина
21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
/ 1
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 23
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
» Всі новини