В Ужгороді є два великі підприємства, на яких задіяна значна кількість інвалідів. До прикладу, на підприємстві «Синевир» із 100 працюючих – 54 інваліди. На підприємстві виробляють євробрус та вікна з металопластику. Друге підприємство займається швейним виробництвом.
За останні п’ять років обласне відділення Фонду соцзахисту інвалідів вклало в Ужгородське п/п «Синевир» близько 1,5 млн грн. «Для того, щоб підприємство було конкурентно спроможне, необхідно вкладати гроші. Тоді ці підприємства зможуть забезпечувати самі себе», – розповів заступник керівника Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Андрій Воробець.
У Закарпатській області налічується близько 55 тисяч інвалідів, найбільше таких осіб в районному центрі. Обласним центром зайнятості заброньовано 1678 місць для інвалідів. Працевлаштовано – 1274. Більшим попитом користуються некваліфіковані працівники.
«Якщо є бажання працювати – роботу можна знайти, але не всі інваліди бажають працювати», – розповів Андрій Воробець. Проте, як зазначалося на прес-конференції, є й такі організації, що краще сплатять штрафні санкції, ніж приймуть на роботу інваліда.
"ЗІК"
07 грудня 2006р.
Теги: