- Приміром, вроджені вади раніше діагностувати достовірно було досить складно, - розповідає лікарка. — А зараз для цього є потрібне устаткування - ехокардіоскопія, коронаро-вентрикулографія та інше.
Багатьом хворим допомагають повноцінно жити імплантовані кардіостимулято-ри - одно-, дво-, трикамерні, а також кардіовертери-дефібрилятори.
Технікою у відділенні загальної кардіологіі, як і у всьому кардіоцентрі, обзаводяться поступово. Нове обладнання фіксує не тільки відхилення у злагодженій роботі серця.
Часто, коли саме через обстеження в кардіоцентрі в людини вперше виявляють, до прикладу, цукровий діабет або інші супутні патології.
Багато важить також співпраця з кафедрою госпітальної терапії УжНУ. Кожен тиждень хворих оглядає доктор медичних наук. Тому жоден важкий випадок не проходить повз увагу науковців. Але тут покладаються не тільки на безумовно потрібні досягнення техніки. А головним чином на фахівців. Самаж Любов Балінт виросла в родині медиків. Та що там родині - навіть вуйко, брат причетні до лікарської справи.
- Коли йдеться про якісь інфекційні ускладнення, то всі такі хворі чомусь потрапляють до мене, - зізнається лікарка.
— А от Еріка Попович раніше набиралася медичного вишколу у військовому госпіталі Львова. Досвідчена Людмила Шпонтак пропрацювала і у відділі реанімації обласної клінічної лікарні, і консультувала пацієнтів пологового відділення. її досвід стає в неабиякій нагоді. Адже іноді треба працювати із вагітними з вродженими вадами, або супутньою кардіологічною патологією.
Перезавантаження тут відчувається постійно, тому про статистику чи "сезонність" серцевих захворювань тут навіть не йдеться. А загалом одне тільки відділення загальної кардіології приймає понад 1500 пацієнтів на рік. Якщо ж зменшити масштаби, то це близько двох десятків консультацій на день, не враховуючи тих, хто лікується у стаціонарі. Що втішає, останнім часом люди більше приходять у кардіодиспансер, щоб обстежитися.
Питаю Любов Іванівну, чи багатьох своїх пацієнтів пам'ятає. Вона сміється, каже, що впізнає їх більше за кардіограмами. Тож хочеться побажати, аби ці "знімки людського'серця" радували лікарів своїм безперечним позитивом.
Віра 08.06.2017 / 14:13:11
Лікувала мого чоловіка Шпонтак Л.І.в 2016 році так долікувала,що він помер в 41 рік.
мирон 03.11.2015 / 20:14:00
Щоб лікуватись в кардіодиспансері треба мати добре здоровя і багато грошей! Особливо полюбляє грошики такий собі "заслужений" дохтор Яворський!Толку з нього дуже мало,покалічив много людей. Цікаво, що за дурень дав йому "заслуженого" і за що?
гість 12.06.2015 / 23:19:32
не знаю хто як але мого чоловіка прийняли дуже добре і допомогли може йому повезло
stalker 24.04.2015 / 12:46:08
Запитали якось Соскиду, за які гроші він придбав фольксвагкен Туарег?- на що він відповів, що мав фольксваген Пассат , доклав грошенят і купив, а коли запитали , де він взяв Пассат-відповів , що мав просто Фольксваген, доклав грошенят і т.д...а коли дійшло до горбатого Запорожця, то відповідь була така: а за горбатого я вже відсидів!( А може за Туарег прийдеться відсидіти?...)
дочка 20.11.2013 / 07:18:40
лікувала мого тата людмила шпонтак 3 роки весна літо і діагноз не встановила а коли виписували у онколікарню то виписував інший лікар навіть не прийшла... тато помер через два тижні Бог їй суддя...
гість 29.09.2013 / 12:28:21
Це правда! Не відомо тільки,для чого ліквідували кардіологію в обласній лікарні, де залишилися кращі спеціалісти.
амок 29.09.2013 / 12:19:16
На жаль, рівень діагностики та лікування в ЗОКД дуже низький. Впевнився в цьому на власному досвіді.А причина - у відсутності кваліфікованих спеціалістів. Адже більшість лікарів працює там без відповідної освіти.Одних курсів для роботи в кардіодиспансері замало!Один мій знайомий, після імплантації йому кардіостимулятора, при чому, зовсім не потрібної,почав дригати головою рівно шістдесят раз за одну хвилину, а серце, як було з перебоями, так і залишилось.