Ужгород: На проспекті Свободи масово засихають туї та ялини

Проспект Свободи – центральна, найбільш імпозантна вулиця Ужгорода. Після капітальної реставрації, він є одним із улюблених місць відпочинку. Тут, на лавичках дідусі грають у шахи, а малеча тим часом годує з рук голубів. Проте, за останній тиждень ужгородці б’ють на сполох.

Ужгород. Проспект Свободи
Ужгород. Проспект Свободи

Усіх об’єднує одне питання: "що це – катаклізм природи, чи все ж таки до цього причетна рука лихої людини?". Більшість перехожих, які прогулювались проспектом та працівників магазинчиків схиляються до останього варіанту. Адже, за їх словами зеленгосп на цій ділянці працює та виконує покладені на нього функції належним чином.

Практично кожного ранку проспектом рухається спецавтомобіль, який поливає дерева та миє тротуар. Це робиться в ранкову пору з метою недопущення теплового удару дерев.

За словами директора КПЗГ "Агромікс" Петра Харевича: "Ми можемо чудово озеленити місто, причому за різними стилями, але вся біда в тому, що збереження цих насаджень — загальноукраїнська проблема. У нас процвітають крадіжки і вандалізм. Якщо деревце не поцуплять, то якийсь лобуряка, від нічого робити, може його просто зламати".

А як засвідчують останні події на проспекті Свобди, дерева можуть ще й отруїти. Тож, з прикрістю констатуємо, що за останній тиждень засохло понад 10 деревцят туї та ялини. Фахівці-агрономи остаточно не виключають можливого негативного природного фактору, проте одразу відкидають галас з боку обласних псевдо-екологів, що дані дерева не пристосовані до наших кліматичних умов, зазначаючи, що саме туя хоча й тіневинослива, проте набагато краще й довше росте на сонці. Легко переносить засуху, до плодоріддя не вимоглива. Стійка до забрудненого повітря. Добре стрижеться, має високу регенараційну здатність. Враховуючи ці характеристики туї, їх широко застосовують в озелененні міста.

Петро Харевич запевняє ужгородців, що Проспект відновить свій вигляд вже восени. При цьому він підкреслив, що з міського бюджету не буде використано жодної копійки.

Трибуна
22 червня 2009р.

Теги: Ужгород, екологія, туя, ялини, засихають, отрута, проспект Свободи

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

16:02
У Карпатах виявили тіло чоловіка, який намагався незаконно перетнути кордон Фото новина
14:03
Біля Чопа під час руху загорівся пасажирський потяг Фото новина
12:01
В Ужгороді після удару блискавки загорівся кількаповерховий будинок Фото новина
15:39
У Буштині рятувальники деблокували водія після нічної ДТП Фото новина
17:11
У Вільхівцях пожежа з літньої кухні ледь не перекинулася на житловий будинок Фото новина
14:00
/ 1
У Ключарках на Мукачівщині посеред подвір’я спалахнув автомобіль Фото новина
11:50
На трасі «Київ–Чоп» у масштабній ДТП постраждав водій із Закарпаття Фото новина
08:34
Рятувальники показали кадри ліквідації наслідків атаки на Закарпаття Фото новина
18:48
/ 1
В Ужгороді перевіряють інформацію про можливе закриття укриття під час тривоги
18:33
/ 1
ОВА повідомила про наслідки атаки дронів на Закарпаття Фото новина
17:39
У Виноградові сталася пожежа в квартирі
15:33
/ 7
Російські дрони атакували Закарпаття
09:10
На Хустщині сталася пожежа у житловому будинку Фото новина
09:00
/ 1
У Хустському районі зафіксували новий землетрус магнітудою 1,7 Фото новина
15:15
У селі Мала Добронь на Ужгородщині горів житловий будинок Фото новина
12:56
Сусіди разом із рятувальниками врятували будинок від пожежі на Ужгородщині Фото новина
09:12
/ 3
У Міжгір’ї стався конфлікт біля ТЦК із застосуванням зброї Фото новина
17:47
/ 2
У Львові з третього поверху ТРЦ впав 20-річний закарпатець Фото новина
16:57
У селі Концово чоловік натрапив на боєприпас часів Другої світової війни Фото новина
13:40
На Закарпатті неподалік Виноградова зафіксували землетрус Фото новина
11:07
На Закарпатті завершили гасіння пожежі, що охопила 75 гектарів лісу Фото новина
17:56
На Закарпатті через сказ у собаки запровадили карантинні обмеження
16:07
На Тячівщині надзвичайники врятували житловий будинок від пожежі Фото новина
14:41
На Ужгородщині посеред вулиці загорівся легковик Фото новина
09:09
В Ужгороді жінка забрала чуже немовля разом із візочком Фото новина
» Всі новини