Щорічно на Закарпатті виявляють близько 300 випадків захворювання на рак молочної залози

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему: "Як спонукати жінок стежити за своїм здоров’ям". Засідання проходило в рамках акції "День обізнаності", що відбувалася в Ужгороді 18 червня і покликана привернути увагу жінок до свого здоров’я та важливості ранньої діагностики раку молочної залози.

Щорічно на Закарпатті виявляють близько 300 випадків захворювання на рак молочної залози

Андрій Русин, професор, головний лікар обласного клінічного онкодиспансеру, завідувач кафедри онкології УжНУ розповів, що щорічно на Закарпатті лікарі виявляють близько 300 випадків захворювання на рак молочної залози. При чому, більшість випадків — це 3-4 стадія хвороби, на 1-2 стадію припадає не більше 30 випадків.  "Корінь проблеми лежить в двох основних площинах—це профілактика та раннє виявлення,-- каже Андрій Русин.—На сьогодні можна давати гарантії на одужання пацієнток, в яких хвороба не запущена. Онкодиспансер забезпечений всім сучасним обладнанням для діагностики та лікування". Але відкритим, кажуть лікарі, залишається питання сркрінінгу. Щоб охопити все населення, необхідно мати 100 мамографів, мінімальна вартість одного апарату становить не менше 250 тисяч.грн. На сьогодні мамографічне обстеження за карпатки можуть пройти у районних лікарнях в Мукачеві, Міжгір’ї, Тячеві, Виноградові, Хусті, в Ужгородській міській лікарні та обласній клінічній лікарні, а також Християнському діагностичному центрі в Мукачеві
.
"На сьогодні основним є самообстеження та регулярні профогляди,-- наголосив Андрій Русин.--.Проте закарпатки ігнорують звернення до лікаря і більшість пацієнток приходять вже із занедбаними випадками. Радив би усім людям, особливо пенсійного віку мінімум раз на рік звертатися до гінеколога, саме ці спеціалісти найчастіше направляють жінок до нас. До речі, на сьогодні із 10 операцій по раку молочної залози 8 — органозберігаючі".
 
За словами Любові Жолудєвоїї, заступника головного лікаря обласного клінічного онкодиспансеру, жінки просто бояться звертатися до лікарів, кажуть, думали, що все пройде, покладалися на розповіді сусідок та знайомих. "А рак молочної залози успішно лікується на ранніх стадіях. Головне отримати правильну інформацію. За роки роботи ми роздали сотні брошур, плакатів у всі лікувальні заклади області. Проводимо інформаційну роботу з молоддю, через яку намагаємося привернути увагу до свого здоров’я мам та бабусь".

"Не від хвороби помирають жінки, а від необізнаності,-- підкреслює Вікторія Харченко, координатор програми "Разом проти раку молочної залози". Тому ми ініціюємо проведення акцій, яка відбулася 18 червня в Ужгороді  за співпраці БФ "Здоров’я жінки та планування сімї" у партнерстві із Закарпатським обласним клінічним онкологічним диспансером за підтримки компанії AVON. Такі  заходи  покликані сформувати обізнаність про проблему та спонукати жінок до проходження регулярного профілактичного обстеження. На людних майданах та вулицях Ужгорода були розташовані рожеві намети, у яких волонтери програми "Разом проти раку молочної залози" розповсюджували листівки з важливою для здоров’я жінки інформацією. Жінки також могли отримати консультацію фахівців з питань раку молочної залози.
 
Наталія Шаульська, голова Закарпатської обласної громадської організації "Амазонки Закарпаття" повідомила, що Закарпаття восени обласний клінічний онкодиспансер отримає від Благодійного фонду "Здоров’я жінки та планування сімї" ще один сучасний медичний прилад-- цифровий перетворювача рентген-знімків та робочу комп’ютерну станція, що дозволяють скоротити час обстеження, отримати якісне цифрове зображення , що не потребує рентгенівської плівки. Це сприятиме точному виявленню хвороб на ранніх стадіях. Це обладнання дозволяє також зберігати інформацію обстеження на цифрових носіях, що важливо для подальшого лікування та нагляду.

20 червня 2009р.

Теги: Ужгород, здоров'я, діагностика, рак

НОВИНИ: Соціо

10:07
Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн
09:35
500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті
00:56
Опублікований урядом перспективний план формування територій громад Закарпатської області відрізняється від проекту, що збурив громади (ПЕРЕЛІК ОТГ)
18:10
Інклюзивна кондитерська-школа "Золоті серця Закарпаття" в Ужгороді відновила роботу після карантину
18:06
Чергове засідання щодо облаштування велоінфраструктури в місті відбулося в Ужгороді
16:57
У Закарпатській ОДА запрацювала електронна приймальня
15:08
/ 4
Як медреформа працює на Закарпатті. Історія лікарки-ФОПа з Ізи
14:37
У Мукачеві презентували електронну систему "Моя школа"
14:29
/ 7
На Закарпатті розробили мапу для інвесторів та інвестиційну "няню"
14:17
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-квітні перевезено вантажів на 14,9% менше, ніж за аналогічний період торік
12:59
/ 1
Програму підготовки до продажу земельних ділянок погодили в Ужгороді
12:56
/ 3
В Ужгороді визначили "офіційну" зону відпочинку біля річки
12:11
/ 4
Аспірант-айтівець УжНУ розробив новий курс з інтелектуального аналізу тексту
11:31
У Мукачеві запрацював Інклюзивно-ресурсний центр
10:37
/ 1
Завдяки повідомленню від громадян в Іршаві зупинили п'яного водія з кермом Jeep Chеrоkee
10:17
На Закарпатті цьогоріч – 9071 випускників
09:48
/ 4
Ще одна поліцейська станція на Закарпатті запрацювала на Іршавщині
03:59
В Україні ще цього тижня запустять електрички та поїзди, але Закарпаття це не стосується
02:55
/ 1
Архітектор про ремонт суду в Ужгороді: "Характер будівлі змінюється"
02:41
Навесні до армії призвуть 410 юнаків з Закарпаття та до 20 офіцерів запасу
02:12
З 1 по 6 червня на КПП "Ужгород" тимчасово обмежать рух вантажівок
00:10
/ 5
Голова Баранинської ОТГ "самовільно" відмовив підприємцям у пільзі по єдиному податку на час карантину (ДОКУМЕНТ)
18:01
/ 1
На засіданні транспортної комісії в Ужгороді говорили про облаштування пішохідних переходів, встановлення знаків і обмежувачів
17:01
В Ужгороді пройде Тижневик здачі крові
16:56
На початку червня у пункті пропуску "Ужгород-Вишнє Нємецьке" діятимуть тимчасові обмеження для вантажного перевезення
» Всі новини