Митницям заборонили оформлювати імпортні автомобілі без енергетичної експертизи

Транспортні засоби внесені в перелік енергоємної техніки. Наказ про це опублікований Національним агентством з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів (НАЕР) на цьому тижні. Згідно з документом, тепер імпортовані автомобілі повинні проходити сертифікацію на предмет "ефективності енергозбереження". У документі зазначено, що сертифікацію повинне проводити саме НАЕР. При цьому допускається, що процедура може займати до 10 днів. А вартість цієї обов'язкової послуги - 650 гривень.

Митницям заборонили оформлювати імпортні автомобілі без енергетичної експертизи

Державна митна служба України вже одержала розпорядження не розмитнювати автомобілі без сертифіката НАЕР. Про це "Делу" повідомив Олег Назаренко, генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД).

"З понеділка навіть ті, хто хоче розмитнити автомобіль, не можуть цього зробити. Наказ Національного агентства повністю перекрив імпорт", - запевнив Назаренко. У свою чергу в прес-службі Держмитслужби коментувати цю інформацію вчора були неготові.

У НАЕР необхідність наказу, що відносить автомобілі до енергоємної техніки, також не коментують. Однак експерти запевняють, що, прийнявши даний документ, чиновники планують збільшити надходження в бюджет. "По-іншому це пояснити важко. Невже наші експерти зможуть краще оцінити енергозатратність автомобіля, ніж, приміром, американські або європейські авто-виробники?" - міркує керівник ВААІД. До того ж він відзначає, що витрати на одержання сертифіката НАЕР у кожному разі приведуть хоча і не до значного, але все-таки подорожчання імпортних автомобілів.

З урахуванням сьогоднішніх обсягів імпорту автомобілів від сертифікації бюджет може додатково одержати до 100 мільйонів гривень на рік. Якщо ж ринок відновиться до показників 2008 року, то ця цифра збільшиться до 500 мільйонів.

Імпортери запевняють, що дія наказу НАЕР незаконна. Так, за їхніми даними, у той же день, коли документ був зареєстрований у Міністерстві юстиції України, Кабінет Міністрів опублікував постанову, що скасовує його дію. Проте, з якихось причин наказ однаково вступив у дію. Зі свого боку, юристи ВААІД уже направили в Мінюст, Кабмін і Держмитслужбу звернення, у якому указують на незаконність дії наказу.

Не заперечує того, що відбулася юридична плутанина, і прес-секретар НАЕР Тетяна Коврига. За її словами, долю наказу найближчим часом вирішать юристи сторін, що брали участь у конфлікті.

За даними Держкомстату, у січні-травні в Україну було імпортовано 74 тисячі автомобілів. Більшість із них були завезені в країну до набрання чинності 13%-вої надбавки до мита на імпорт. За заявою більшості імпортерів, завезених за старими цінами автомобілів вистачить ще на 2-4 місяці.

"Діло"
17 червня 2009р.

Теги: Закарпаття, митниця, розмитнення автомобілів, імпортні, енергетична експертиза, НАЕР

НОВИНИ: Соціо

16:08
На Закарпатті від початку року сталося 76 пожеж в екосистемах
13:44
В Ужгороді п’яна водійка на Kia спричинила ДТП Фото новина
11:17
На Закарпатті за два місяці зафіксували понад 250 митних порушень
18:19
/ 1
На КПП «Тиса» дві закарпатки намагалися перевезти сигарети під одягом Фото новина
16:17
/ 1
З російського полону повернулися 14 закарпатських військових
14:11
Туристично-пізнавальний тур «Подорож на гору Костирівка» Фото новина
13:42
«Пригоди у лісовій країні»: екологічний квест для дітей у Шахтинському лісі Фото новина
11:17
В Ужгороді попрощалися з полеглим на війні з росією захисником Борисом Тараненком Фото новина
18:58
Помер військовий із села Тросник на Берегівщині Андрій Мокар Фото новина
16:12
/ 2
З російського полону повернулися троє закарпатських захисників Фото новина
13:40
На війні з рф поліг захисник із села Підплеша на Тячівщині Іван Микулянець Фото новина
11:31
У Неліпинській громаді проведуть вакцинацію домашніх тварин від сказу
19:36
В Ужгороді відбулася серія тренінгів із природничої педагогіки для тих, хто працює з дітьми Фото новина
16:42
У ПП «Ужгород – Вишнє Нємецьке» митники вилучили сумки, прикраси і взуття люксових брендів Фото новина
16:18
На Рахівщині медики пішки долали схил, щоб врятувати 74-річного чоловіка Фото новина
15:07
Складні операції для поранених військових провели закарпатські та американські хірурги Фото новина
14:10
На Закарпатті прихистили родину з прифронтової території, яка втратила дім через обстріл Фото новина
12:03
Туристичні родзинки Мукачівщини презентували промотуром Фото новина
10:02
Визнано загиблим солдата Василя Котобея з Виноградова Фото новина
09:04
На Закарпатті захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідпоріг
18:09
/ 1
На Тячівщині судитимуть директорку дитсадка та підрядників за розкрадання бюджетних коштів Фото новина
17:21
/ 1
На Закарпатті затримали чотирьох чоловіків, які намагалися незаконно перетнути кордон Фото новина
11:52
У Мукачеві відкрили виставку «Парфуми Європи» Фото новина
10:40
Військових та ветеранів запрошують у безкоштовні мандрівки Карпатами
10:13
В Ужгороді упродовж лютого народилося 170 дітей
» Всі новини