Як з’ясувалося, небезпечна для здоров’я людей речовина потрапила до навчального закладу “завдяки” місцевому школяру.
12-річний Юрко помітив її на стихійному сміттєзвалищі, яке розташоване на околиці Олександрівки, 25 листопада. Ємності, в яких знаходилося близько 150 г ртуті, хлопець спочатку залишив на місці, однак через три дні частину все ж вирішив принести до школи.
Внаслідок дитячих пустощів частина речовини сріблясто-сірого кольору була розлита у двох навчальних кабінетах (фізики та хімії).
На уроці підозріла поведінка школяра та незнайома ємність привернула увагу вчительки, яка негайно розповіла про все адміністрації навчального закладу. Було повідомлено органи влади та місцеве управління ГУ МНС України в Закарпатській області.
Рятувальники та працівники санітарно-епідеміологічної служби здійснили демеркуризацію приміщень, однак у зв’язку з тим, що у класах, де була розлита ртуть, вміст її парів перевищував допустимі норми, їх було зачинено та опечатано.
Сьогодні на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Хустської райдержадміністрації було прийнято рішення призупинити навчання в Олександрівській школі (тут навчається 307 дітей) до часу повної ліквідації наслідків розливу ртуті та проведення повторної демеркуризації приміщень.
Наразі на місці події працюють рятувальники Закарпатського спеціалізованого воєнізованого аварійно-рятувального загону.
З метою більш ретельного медичного огляду та відбору аналізів, вісьмох школярів, які мали безпосередній контакт з отруйною речовиною на три дні госпіталізовано до Хустської центральної районної лікарні. За іншими 28 учнями навчального закладу, що на той час перебували у цих кабінетах встановлено медичний нагляд дільничних лікарів.
Працівниками Хустської СЕС проводяться додаткові забори та лабораторні обстеження повітря в загальноосвітньому закладі та в будинках, де проживають учні школи, які безпосередньо контактували з ртуттю.
Сліди розлитої ртуті також було виявлено і на самому смітнику, де власне діти й знайшли ємність з цієї речовиною. Тут також проводяться демеркуризаційні заходи.
Ситуація перебуває під контролем Головного управління МНС України в Закарпатській області.
ЦП ГУМНС України в Закарпатській області
30 листопада 2006р.
Теги: