У Берегові стіна впала на авто, на кількох будинках пошкоджено штукатурку, на одному – покрівлю. У селі Вари тріснула стіна церкви, у Берегах – сільради, а у Берегуйвалу — амбулаторії. Комини та штукатурка постраждали у багатьох інших селах, зокрема й у Мужієві, поблизу якого був епіцентр землетрусу.
За оцінками фахівців, сила поштовху склала 4,3 бали за шкалою Ріхтера, а за 12-бальною шкалою руйнувань – 6,5 балів. Однак зараз в усіх районах, де відчувалися поштовхи, працюють спеціалісти Київського інституту геофізики, зокрема, відділу сейсмічності Карпатського регіону у Львові, залучені й сейсмічні станції Закарпаття. Вивчаються особливості цього землетрусу, сейсмічні пояси, інтенсивність у різних районах, а також буде визначатися бальність за уточненими даними про руйнування на поверхні.
Як пояснила завідуюча Ужгородською сейсмічною станцією Світлана Плешко, за даними обстежень сила за шкалою руйнувань, очевидно, зросте з 6,5 балів до 7. В Ужгородському районі цей показник 4 бали, у Мукачівському – 5. Вона ж спростувала інформацію, яка побутує серед населення, що після землетрусу у четвер вранці було ще кілька поштовхів. Каже, схоже справді було, адже за законами природи має відбутися збалансування, та вони були настільки мізерними, що люди не могли їх відчути.
Передбачити землетруси сейсмологи можуть лише керуючись тим, що там де вони вже були – виникнуть знову, хоч і не відомо через який час. Останній випадок такої ж сили у Берегівському районі фіксували у 1977 році.
Закарпатські землетруси викликані природними причинами, але людська діяльність вважає Світлана Плешко, може слугувати додатковим чинником, який може провокувати їх, прискорювати, підсилювати. Нагадаємо, що поруч з епіцентром останнього землетрусу знаходиться Мужієвський золотодобувний кар’єр та інші. Цього року також фіксувалися землетруси з епіцентром поблизу Кольчина, а там поряд аж 3 кар’єри…
Лариса ПОДОЛЯК, "Старий Замок "Паланок"
29 листопада 2006р.
Теги: