Москаль продовжує піаритися на закарпатських покійниках

Народний депутат України Геннадій Москаль направив депутатське звернення до Голови Служби безпеки України Наливайченка В. О. з вимогою згідно Статті 112 Кримінального кодексу України "Посягання на життя державного чи громадського діяча" розслідувати нерозкриті вбивства ряду українських політичних і громадських діячів.

Москаль продовжує піаритися на закарпатських покійниках

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ МОСКАЛЬ ГЕННАДІЙ ГЕННАДІЙОВИЧ
  “03” червня 2009 р. № 756/А-372
 
 Голові Служби безпеки України
 Наливайченку В. О.
 
 
 Депутатське звернення

 (в порядку ст.16 Закону України „Про статус народного депутата України”)
 
 
 Шановний Валентине Олександровичу!
 
 Стаття 112 Кримінального кодексу України „Посягання на життя державного чи громадського діяча” відноситься до підслідності СБ України і передбачає посягання на життя керівника політичної партії, вчинене у зв’язку з їх державною чи громадською діяльністю.
 
 На даний час залишилася ціла серії вбивств відносно громадських діячів, керівників політичних партій українського походження.
 
 
 1. Августин Волошин (1874 – 1945) — український політичний, культурний та релігійний діяч, прем’єр-міністр автономного уряду Карпатської України, у 1939 – президент Карпатської України.
 
 За кілька днів, під час окупації краю Угорщиною емігрував разом з урядом за кордон і поселився в Празі. У травні 1945 заарештований радянськими спецслужбами і вивезений до Москви. Помер у московській Бутирській в'язниці 19 липня 1945 року після побиття під час допиту.
 
 15 березня 2002 року Президент України Леонід Кучма підписав указ про надання Августинові Волошину посмертно звання "Герой України". Місце поховання його невідомо.
 
 
 2. Теодор Ромжа (1911 – 1947) – єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії,
 блаженний Католицької Церкви.
 
 Після зайняття Закарпаття радянськими військами та офіційного приєднання до Української РСР у червні 1945, в умовах посилення тиску і наступу на українську греко-католицьку церкву, владика Ромжа всіляко підтримував духовенство та своїх вірних.
 
 Він здійснював ряд великих архієрейських подорожей по єпархії, щоб урівноважити пропаганду проти церкви та укріпити своїх священиків і паству у вірі.
 
 27 жовтня 1947р., коли єпископ повертався з освячення храму в с.Лавки Мукачівського району, на нього було вчинено спланований НКВС замах. На безлюдній дорозі поблизу с.Іванівці на кінну бричку, в якій їхав Теодор Ромжа, налетів військовий автомобіль “Студебекер”. Вантажівку спеціально підготували – на бампер приварили важку рейку і металеву котушку-барабан із тросом. Однак єпископ у результаті аварії вижив. Агенти НКВС намагалися добити його, але на дорозі з’явилися випадкові свідки, тому пораненого доставили в Мукачівську лікарню. 1 листопада, коли стало зрозуміло, що владика одужує, оперативний співробітник НКВС, яку влаштували до лікарні під виглядом медсестри, зробила йому ін’єкцію отрути, від якої він помер.
 
 Поховано єпископа в Ужгороді. У червні 2001р. під час візиту папи римського Івана Павла II в Україну, Теодора Ромжу беатифіковано.
 
 
 Стаття 112 Кримінального кодексу України передбачає покарання за скоєння даного виду злочину у вигляді довічного ув’язнення. Згідно пункту 4 статті 49 Кримінального кодексу України „питання про застосування давності до особи, що вчинила особливо тяжкий злочин, за який згідно із законом може бути призначено довічне позбавлення волі, вирішується судом. Якщо суд не визнає за можливе застосувати давність, довічне позбавлення волі не може бути призначено і заміняється позбавленням волі на певний строк”.
 
 
 Таким чином, прошу моє депутатське звернення вважати заявою про скоєний злочин, вжити засобів по розкриттю наведених мною фактів, встановлення винних та притягнення їх до кримінальної відповідальності згідно чинного законодавства. Багато свідків і учасників даних вбивств живі понині, проживають в Україні і отримували від Вас нагороди на день СБ України. Частина з них є ветеранами СБ України, однак, останні так не понесли заслуженого покарання.
 
 
 З повагою, народний депутат України Г. Москаль
 

03 червня 2009р.

Теги: Августин Волошин, Теодор Ромжа, Геннадій Москаль, вбивство

Коментарі

бомк 04.06.2009 / 12:22:00
А чого цей популіст і кучмовський задолиз не розслідував ці справи, коли був головним мєнтом закарпаття, а потім губернатором? І тепер тільки нарізає задачі іншим органам. Точно - аби випендритися перед виборцями закарпаття!

Ужгородець 04.06.2009 / 08:31:00
Абсолютно підтримую Москаля. Ці злочини, особливо вбивстов Ромжі, мають бути по максимуму розкриті.

orange 03.06.2009 / 17:29:00
Якби не знати Москаля, то може би і повірилося в щирість намірів. А тут автор заголовка правий - це чистої води піар. Москаль ніяк не може лишитися Закарпаття, в якому йому було так добре. От і піариться на добрих почуттях закарпатців нинішніх і трагічних долях закарпатців з минулого.

історик 03.06.2009 / 16:44:00
Ну і правильне звернення, треба давати належну оцінку таким діям, ясно що нікого не воскресиш, але оцінку дати треба.

НОВИНИ: Політика

23:51
/ 4
Український план Орбана. Як угорський лідер хоче використати Україну для перемоги на виборах
19:59
/ 8
угорщина заборонила в'їзд "слузі" з Закарпатської облради Цеберу, який раніше як "діджей з угорщини" їздив у Крим розважати окупантів
01:05
/ 7
У Кам’яниці рубають ліс під новий андезитовий кар’єр компанії Михайла Лаби та оточення нардепа, члена фракції ОП-ЗЖ Фельдмана
05:35
/ 3
В угорщині допустили відновлення консультацій з Україною щодо меншин
04:23
/ 5
угорщина скасувала заплановані в Ужгороді переговори з Україною щодо нацменшин
10:30
/ 3
У відповідь на дії будапешта Україна висилає двох угорських дипломатів, з яких один – консул з Берегова
22:34
/ 7
Угорський журналіст: спецслужби орбана шпигували за Україною ще кілька років тому
13:34
/ 12
На Закарпатті викрили агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка з'ясовувала реакцію на введення тамтешніх "миротворців" Відео новина
00:59
/ 4
Суд "за давністю" закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана
00:57
/ 4
За наполяганням СБУ мер Андріїв відсторонив від виконання обов'язків свого заступника Плавайка
12:07
/ 12
Ужгородські депутати очікувано провалили звільнення заступника мера Плавайка, якому СБУ відмовила в доступі до держтаємниці
15:39
/ 8
Угорець з Ужгорода з вершини Говерли закликав угорців в угорщині сказати "Так" вступу України до ЄС Відео новина
14:17
/ 9
У вівторок на позачерговій сесії Ужгородської міськради на підставі листа СБУ з посади заступника мера планують звільнити людину Пересоляка Плавайка
20:57
/ 13
Посол "Угорщини в Угорщині" Шандор передає в українські села угорські книжки
17:02
/ 15
Дружина закарпатського нардепа-"слуги" Лаби за 583 грн купила дві ділянки у курортному Пилипці
03:28
/ 5
Депутат-"слуга" Берегівської райради виїхав у відрядження за кордон через митний пост, очолюваний батьком, і не повернувся Фото новина
02:44
/ 3
Вперше на Закарпатті з робочим візитом перебуває Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Фото новина
17:46
/ 6
Голова Хустської райради Н.Павлій "за власним бажанням" подав у відставку і "пішов далі"
15:05
/ 10
Дружина керівника БЕБ у Закарпатській області купила новий будинок з землею
01:31
/ 21
На третій рік війни мер Ужгорода Андріїв увійшов до четвірки мерів України з найбільшими зарплатами (ІНФОГРАФІКА)
14:52
/ 5
Голова земельної комісії Ужгорода, "слуга" Мильо задекларував $340 тис., 1,7 млн грн і влаштувався "завгоспом" у лікарню
03:53
/ 7
Після публікації ЦПК в Міноборони звільнили ексголову Закарпатської ОДА Олексія Петрова з посади керівника скандального "Спецтехноекспорту"
01:11
/ 6
На Закарпатті за розпалювання релігійної ворожнечі священника УПЦ МП оштрафували на 3400 грн
18:43
/ 17
Ужгородського депутата від ОПЗЖ Маєрчика суд визнав корупціонером, його мають внести до Реєстру корупціонерів (ДОКУМЕНТ)
13:38
Директор угорської опери посперечався з послом Шандором через виступ пропутінської Нетребко
» Всі новини