Незважаючи на кризу на Закарпатті влада опікується навчальними закладами

Під час прийому громадян, який провів голова Закарпатської ОДА Олег Гаваші на Іршавщині, чи не половина звернень стосувалася роботи навчальних закладів району – більшість з них потребує ремонту чи добудови.

Ільницька школа-інтернат I-III ступенів
Ільницька школа-інтернат I-III ступенів

Про це "Закарпаття online" повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА.
 
Зокрема – Ільницька загальноосвітня школа-інтернат. Тут навчаються 123 дитини різного соціального статусу – сироти, напівсироти, діти, позбавлені батьківської опіки, та діти з багатодітних сімей.
 
Минулого року для створення нормальних умов навчання і проживання дітей з районного бюджету було виділено 250 тисяч гривень, за які вдалося відремонтувати житловий корпус: замінено водопровід, каналізацію, санвузли. За словами директора закладу Бориса Конограя, інтернат потребує спортзалу, також необхідно перевести заклад на автономне опалення.

– Після реорганізації школи-інтернату у 2007 році на його базі було створено два заклади – власне інтернат та спортивний ліцей з футбольним профілем, – розповідає Борис Конограй. – Інтернат залишився без спортзалу, а його ми потребуємо, адже діти перебувають у нас цілодобово. Щодо опалення, то наразі одна котельня забезпечує теплом два заклади, але через значну протяжність теплотраси – майже кілометр – втрата тепла становить майже тридцять відсотків, тому доцільніше збудувати автономну котельню для інтернату.

Осійська ЗОШ I-III ступенів

Осійська ЗОШ I-III ступенів

Ще в одному освітньому закладі Ільниці – загальноосвітній школі I-III ступенів – минулого року розпочато ремонт покрівлі. На сьогодні змінено дах на шатровий на одному з корпусів школи. Для  продовження ремонту даху над актовим залом потрібно 300 тисяч гривень. Ще 80 тисяч необхідно виділити на ремонт опалювальної системи в школі.
 
Значних капіталовкладень потребує й Ільницька школа мистецтв. Вона розміщена в колишній сільській амбулаторії. Відтак сім кабінетів для проведення уроків з десятка предметів замало для півтори сотень учнів. Директор школи Юрій Ломага розповів, що наразі кілька класів вони орендують у сільській школі, але для повноцінної роботи закладу необхідно додаткові приміщення.

За словами начальника відділу освіти Іршавської райдержадміністрації Віктора Симканинця у найбільшому після районного центру населеному пункті  – Ільниці – працюють чотири загальноосвітні школи, школа мистецтв та чотири дитсадки. У 2008 році для цих закладів було виділено більше півмільйона гривень.

– Минулого року лише з районного бюджету на капітальні ремонти закладів освіти було виділено 4,3 мільйона гривень. На жаль, цього року уряд не виділив жодної копійки на капітальні видатки, тому нам потрібно буде виходити з можливостей місцевих бюджетів. Кошти будуть спрямовуватися в першу чергу на завершення ремонтних робіт, розпочатих минулими роками, – констатував Віктор Симканинець.

В селі Осій робоча група відвідала загальноосвітню школу. Тут за останні два роки в ремонт покрівлі вкладено понад мільйон гривень. Також проведено ремонт актового залу та їдальні. В планах – ремонт класних приміщень.

27 травня 2009р.

Теги: навчальний заклад, Іршавщина, школа, діти, навчатися

НОВИНИ: Соціо

18:27
На Закарпатті відкрили другу локацію акватерапії для ветеранів війни Фото новина
17:38
/ 1
У Мукачеві інструктор автошколи вимагав хабар за складання іспиту з водіння Фото новина
16:33
Троє закарпатських бійців, що повернулися з полону, отримали «Срібний едельвейс» Фото новина
15:31
/ 1
Закарпатських поліцейських нагородили відзнаками «Честь і доблесть Закарпаття» Фото новина
13:09
На Закарпатті медики врятували жінку після зупинки серця
11:26
На Рахівщині затримали киянина і полтавчанина, які організували втечу чоловіків до Румунії Фото новина
10:13
Рятувальники у Карпатах допомогли туристу з епілептичним нападом Фото новина
09:13
Ужгородку відзначили як «Героя-рятівника року» Фото новина
18:14
/ 1
ДТП на Львівщині забрала життя закарпатського військового Фото новина
17:21
На Закарпатті засудили чоловіка за зґвалтування 12-річної падчерки
16:08
До Мукачева прибув евакуаційний потяг із Дніпропетровщини Фото новина
15:04
У ДТП на Львівщині загинув 44-річний водій із Закарпаття Фото новина
14:15
В Ужгороді народилася перша дитина завдяки програмі безоплатного лікування безпліддя
12:59
На Хустщині затримали наркоторговця під час збуту психотропів Фото новина
11:11
На Берегівщині вночі палав житловий будинок Фото новина
09:54
/ 1
«Кримінальний авторитет» із Сваляви координував незаконне переправлення чоловіків через кордон Фото новина
08:46
У Мукачеві пацієнтам із катарактою безкоштовно встановлюватимуть штучні кришталики
18:15
На Закарпатті судитимуть чоловіка за контрабанду електронних сигарет Фото новина
17:00
На Закарпатті сім’я військового постраждала від шахраїв Фото новина
15:18
/ 3
У селі Липча біля храму залишили новонародженого хлопчика Фото новина
14:17
/ 3
В Ужгороді поліція розслідує пожежу в міській лікарні, де загинув пацієнт Фото новина
13:07
На Закарпатті за тиждень понад 3 тисячі хворих на грип та ГРВІ
11:11
На Мукачівщині взяли під варту підозрюваного у вбивстві знайомого Фото новина
08:55
На Мукачівщині запровадили безкоштовне “соціальне таксі” Фото новина
18:10
/ 1
Ортопеди з усієї України пройшли спеціалізований курс у Мукачеві Фото новина
» Всі новини