Так от щодо амброзії полинолистої.
Перші осередки цієї рослини в Україні було ідентифіковано в 1925 році. З моменту виявлення бур'ян пройшов усі етапи від первинного проникнення до розширення свого ареалу. Нині в Україні цей бур'ян став справжнім лихом, площі засміченості ним щороку збільшуються на 50-60 тис.га, що зумовлено значним зниженням культури землеробства, а також низкою біологічних особливостей і високою насіннєвою продуктивністю.
Рослина має потужну кореневу систему, бур'ян здатний тривалий час (до двох тижнів) витримувати підтоплення, утворюючи при цьому додаткове коріння, рослині властива висока регенераційна властивість, вид має високу пластичність щодо температури повітря та вологості ґрунту. Сходи з'являються в квітні — травні, цвіте з другої половини липня до жовтня. Засмічує посіви просапних культур, озимі та ярі зернові, трави, технічні культури, сади, виноградники а також подвір'я, присадибні ділянки, парки, пустирі, узбіччя доріг, залізничні насипи, береги річок і ставків, полезахисні смуги. Бур'ян надзвичайно шкодочин-ний, за сильного засмічення витісняє інші бур'яни та відчутно знижує врожай сільгоспкультур.
Для обмеження подальшого поширення амброзії полинолистої необхідне проведення таких заходів. У містах і населених пунктах:
• знищення рослин за допомогою перекопування або переорювання ґрунту з подальшим висіванням на цих ділянках газонних трав;
* викопування рослин із коренями і знищення їх спалюванням або захоронениям у санітарних ямах;
• періодичне скошування рослин до початку цвітіння.
А ось на узбіччях доріг і залізничних насипах, неугіддях бажано застосувати гербіциди суцільної дії (раундап, аргумент, гліацинт і ін.), а також періодично викошувати рослини до початку цвітіння.
На полях сівозмін потрібне чітке дотримання технології обробітку ґрунту; агротехнічних заходів догляду за посівами; застосовувати гербіциди і своєчасно обкошувати краї полів, меліоративних каналів тощо.
Щодо борщівника Сосновського. Це багаторічна рослина, з 2-5-річним циклом розвитку. З центральної її бруньки на 3-5-й рідше на 2-3-й рік життя утворюється квітковий пагін. Після плодоношення рослина повністю відмирає. Розмножується головним чином насінням. Квітка — складний зонтик, білий або зелено-жовтий. Борщівник Сосновського сягає 3 м висоти, має великі перисті листки та порожнисте стебло. Росте переваж-но на добре зволожених ґрунтах (береги річок, каналів та біля автошляхів).
Про заходи боротьби з ним. У містах і населених пунктах навесні на початку відростання рослин треба зрізувати основні корені на глибині 8-12 см та багаторазово скошувати відростаюче листя до початку цвітіння. А на узбіччях доріг, берегах річок та інших неугіддях на початку відростання рослин необхідне обприскування гербіцидами суцільної дії (раундап, аргумент, гліацинт та ін).
Зважаючи на те, що бур'ян викликає опіки шкіри при контакті з людиною, всі роботи по його знищенню треба проводити в захисному одязі.