В Ужгородському міському пологовому будинку – спалах інфекції: уже захворіло семеро новонароджених

В Ужгородському міському перинатальному центрі – спалах внутрішньолікарняної інфекції. Уже захворіло семеро новонароджених. Про це сьогодні, 25 травня, повідомив акушер-гінеколог Анатолій Куцина. За його словами, наразі між новонародженими поширюються одразу три інфекції – діарея (пронос), омфаліт (запалення пупкової рани) та везикулопустульоз (висипка на шкірі новонародженого).

В Ужгородському міському пологовому будинку – спалах інфекції: уже захворіло семеро новонароджених

Анатолій Куцина твердить, що факт спалаху інфекції намагаються приховати. Адже визначення "спалаху" починається з 3 випадків, і це засвідчують офіційні документи. "Зокрема, наказ МОЗ України від 10.05.2007 "Про організацію профілактики внутрішньо лікарняних інфекцій в акушерських стаціонарах", каже, що "внутрішньолікарняна інфекція (далі – ВЛІ) – це будь-яке клінічно виражене інфекційне захворювання, яке виникло у пацієнта протягом перебування в акушерському стаціонарі або протягом 7 діб після виписки з нього…". І ще таке: "груповим захворюванням або спалахом ВЛІ вважається виникнення 3 і більше випадків внутрішньолікарняних захворювань", – уточнив акушер-гінеколог.

За його словами, про те, що є спалах внутрішньолікарняної інфекції свідчать записи в історіях розвитку новонароджених. Зокрема, як діагнози інфекції зафіксовані в діток таких породіль: Луцьо, І пологове відділення, ІІІ поверх, палата № 6, в дитини – везикулопустульоз; Дуркот, І род. від., ІІІ пов., палата № 1, д-з – діарея; Телепанич, І род. від., ІІІ пов., палата № 8, д-з – омфаліт; Митро, І род. від., IV пов., палата № 5, д-з – омфаліт; Братасюк, ІІ род. від., палата № 5, д-з – омфаліт; Фрінгош, І род. від., д-з – діарея; Бескид, І род. від., ІІІ пов., палата № 6, д-з омфаліт та везикулопустульоз.

Три жінки наразі ще в лікарні, решту виписали, причому у терміновому порядку. "І це попри те, що всі ці інфекції є дуже небезпечними для малесенького організму, і їх повинні лікувати у відповідних умовах до повного одужання, а після виписки ще певний час спостерігати. Це регламентується наказом МОЗ: інфікованих малюків, згідно з "Порядком проведення розслідування при виникненні спалаху ВЛІ", одразу необхідно перевести до спеціалізованих неонатологічних відділень. А вже здорових породіль та малюків виписують з акушерського стаціонару і одразу встановлюють за ними щоденний лікарський або сестринський патронаж за місцем проживання на строк максимального інкубаційного періоду того захворювання, що виникло, але не менше, ніж на 10 днів, Оскільки ж діток виписували як "здорових", то, відповідно, ні батьків, ні патронажних лікарів та сестер про наявність інфекції чи необхідність особливого нагляду за новонародженими в домашніх умовах просто не попереджали, тому яка небезпека нависла над малюками – тільки Богу відомо", – прокоментував Анатолій Куцина.

Акушер-гінеколог також стверджує, що дітей виписують терміново тому, аби приховати факт спалаху від обласної комісії управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА, яка саме здійснює перевірку діяльності УМПЦ та головного лікаря Володимира Симулика.

Лікарі УМПЦ також назвали причину виникнення спалаху внутрішньолікарняної інфекції – це недостатня забезпеченість мийними, дезінфекційними та засобами стерилізації або їх використання з порушенням інструкції.

Анатолій Куцина також повідомив про те, що, згідно з нормативними документами, треба було б негайно повідомити про виникнення спалаху органи охорони здоров’я та територіальну санітарно-епідеміологічну службу, відтак – "наказом територіального органу охорони здоров’я відділення, де виник спалах ВЛІ, за епідемічними показаннями негайно закрити". Крім того, слід одразу створити протиепідемічну комісію, яка б склала план заходів з проведення розслідування та ліквідації спалаху ВЛІ. Нічого подібного, стверджує акушер-гінеколог, так і не зроблено, попри те, що перші випадки виникнення інфекцій зафіксували ще з 18 травня.

Довідка.

6 травня 2009 в Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція лікарів Ужгородського міського перинатального центру, під час якої спеціалісти розповіли про критичну ситуацію, яка склалася в пологовому будинку. Зокрема, Руслан Федько заявив, що призначений 3 місяці тому головний лікар перинатального центру Володимир Симулик вимагає від акушерів-гінекологів платити йому особисто гроші за кожні прийняті лікарями пологи. Загалом щомісяця акушери-гінекологи повинні були б "здавти" новому головному лікареві 20 тисяч доларів США.

Під час цієї ж прес-конференції прозвучало, що в пологовому будинку бракує дезінфекційних засобів, УМПЦ забезпечений ними всього на З дні. Того ж дня на прес-конференції у відповідь головний лікар центру Володимир Симулик підтвердив проблему з деззасобами, пояснивши все браком бюджетного фінансування.

ЗІК
25 травня 2009р.

Теги: перинатальгий, пологовий, Ужгород, інфекція, новонароджений

Коментарі

Батько 2009-05-26 / 23:11:00
Так званий лікар Куцина (бо справжні лікарі лікують, а не займаються .....) мабудь не знає про відповідальність за надання неправдивих даних. Але нехай хоча б прочитає витяги із Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" ( це щодо надання ним прізвищ матерів, у яких начебто були виписані з лікарні хворі діти )Стаття 39. Обов'язок надання медичної інформаціїПацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт


звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості,

одержані при його медичному обстеженні.Стаття 40. Лікарська таємницяМедичні працівники та інші особи, яким у зв'язку з виконанням

професійних або службових обов'язків стало відомо про

хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і


сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці

відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.

При використанні інформації, що становить лікарську

таємницю, в навчальному процесі, науково-дослідній роботі, в тому

числі у випадках її публікації у спеціальній літературі, повинна

бути забезпечена анонімність пацієнта.До зустрічі у суді, псевдолікар Куцина.

шокований 2009-05-25 / 20:42:00
це ті лікарі-придурки навмисно дітей позараджували - симулика підставити хочуть.

іншого пояснення немає. він їх не влаштовує, а у них ніяк не виходило його зняти. останній спосіб - довести, що він погано справляється з обов’язками. молодці лікарі - файно придумали.

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

10:14
У гірських районах Закарпаття внаслідок негоди підтоплювало дворогосподарства і падали дерева
10:09
Житлові будинки та надвірні споруди горіли впродовж вихідних на Закарпатті
10:04
/ 1
Під час проходження туристичного маршруту на Рахівщині сильно отруїлася мешканка Полтави
17:10
/ 2
В Ужгороді "замінували" маршрутки
10:09
Хлопця з Тернопільщини знайшли у зашморгу на Закарпатті
22:09
У дівчинки, яка випала з 6 поверху в Ужгороді, численні переломи і забої, але стан покращився
21:53
В Ужгороді із 6-го поверху випала 11-річна дівчинка
09:58
У Берегові – чергове повідомлення про замінування, евакуйовано всі супермаркети
07:25
/ 1
В Іршаві автомобіль на повороті врізався в огорожу
16:00
У Берегові та Мукачеві теж перевіряють інформацію про замінування дитсадків
15:31
/ 1
Услід за медзакладами в Ужгороді "замінували" всі дитсадки
13:04
На КПП "Загонь-Чоп" на угорсько-українському кордоні під час служби застрелився угорський поліцейський
12:49
/ 4
В Ужгороді перевіряють повідомлення про замінування всіх медзакладів міста
09:37
На Перечинщині горів цех із виготовлення паливних брикетів
09:35
Під час пожежі на балконі квартири у будинку в Мукачеві власник отримав легке отруєння чадним газом
18:07
/ 4
У Хусті легковик, обганяючи інше авто, врізався у стовп
10:07
В Ужгороді та Мукачеві горіли квартири
09:23
На Виноградівщині вночі гасили пожежу у господарських спорудах
13:25
У Мукачеві знову за повідомленням аноніма шукають вибухівку, тепер – у райлікарні та прокуратурі
11:15
ФОТОФАКТ. У Мукачеві автівка збила жінку
10:10
В Ужгороді під час пожежі на складі згорів одяг
12:45
/ 3
На Берегівщині від буревію постраждало кілька сіл і зокрема об’єкти бюджетної сфери
07:31
У Підвиноградові мотоцикл вилетів у кювет, двоє байкерів у лікарні
11:07
/ 1
В Ужгороді горіло в кафе на набережній Незалежності
17:40
У Мукачеві вчергове електронною поштою "замінували" тепер уже дитсадки, вокзали та лікарні
» Всі новини