Закарпаття: Міносвіти перевірила відокремлені підрозділи українських вишів у краї

У п’ятницю, 22 травня, відбулося засідання регіональної громадської експертної комісії Державної акредитаційної комісії в Закарпатській області. Йшлося про підсумки роботи комісії Міністерства освіти і науки України, яка перевіряла відокремлені підрозділи вищих навчальних закладів, розташованих у Закарпатській області, на предмет дотримання ліцензійних умов.

За тиждень роботи представниками комісії було перевірено 9 відокремлених підрозділів вищих навчальних закладів – Закарпатський інститут ім. Августина Волошина Міжрегіональної академії управління персоналом, Берегівський факультет Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка, навчально-консультаційний центр Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка у м. Хуст, Хустський навчально-консультаційний центр Інституту дистанційного навчання національного університету "Львівська політехніка", Свалявський заочний факультет Національного університету харчових технологій, Свалявський навчально-консультаційний центр Тернопільського національного економічного університету, Рахівський навчально-консультаційний центр Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, Закарпатський навчально-консультаційний центр Рівненського національного університету водного господарства і природокористування у м. Виноградів, Міжгірський консультаційний центр Європейського університету.

Представники комісії, підбиваючи підсумки роботи на Закарпатті, озвучили найбільш характерні порушення, що були зафіксовані у відокремлених підрозділах вищих навчальних закладів. Це в першу чергу порушення, які стосуються кадрового забезпечення, якості надання освітніх послуг та матеріально-технічної бази. Найбільше порушень виявлено у Закарпатському інституті ім. А. Волошина Міжрегіональної академії управління персоналом. За всіма спеціальностями, за якими в закладі здійснюється підготовка фахівців, рівень кадрового забезпечення викладачами з вченими ступенями становить від 2 до 35 відсотків норм. Є в інституті і проблеми із забезпеченням студентів підручниками та комп’ютерами.

– В цьому закладі зафіксовані випадки, коли один викладач читав лекції з тринадцяти дисциплін, – повідомила провідний спеціаліст Державної інспекції навчальних закладів Міносвіти Тетяна Ємець. – Після проведених контрольних зрізів студенти закладу показали майже "нульову" успішність.
Комісією було прийнято рішення пропонувати Державній акредитаційній комісії позбавити заклад права на проведення освітньої діяльності. При цьому, як повідомив заступник голови експертної комісії, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Михайло Мотильчак, студенти матимуть можливість після відповідної атестації якості їхніх знань продовжити навчання у вищих навчальних закладах регіону, що мають відповідну ліцензію.

У Берегівському факультеті Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка представники комісії зафіксували невідповідність правовому статусу. Наразі заклад діє лише як навчально-консультаційний центр без відповідних прав, які має факультет.  На усунення недоліків дано 3 місяці.

Як повідомив голова комісії Василь Брензович, ще один заклад, в якому планувалося провести перевірку, – Міжгірський консультаційний центр Європейського університету – днями буде закрито. Рішення про це прийнято керівництвом закладу.

В інших відокремлених підрозділах вищих навчальних закладів було виявлено незначні порушення, на їх усунення комісія дала відповідний час.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
22 травня 2009р.

Теги: Міносвіти, перевірка, вузи, підрозділи, Ужгород, Берегово

НОВИНИ: Соціо

18:07
ФОТОФАКТ. У Сваляві відкрили пам’ятник борцям за волю України
17:31
У Перечині до 230-річчя легендарного листоноші Федора Фекети погасили марку з його зображенням
17:22
На Берегівщині 2 га земель повернуто у державну власність
16:54
Керівниця Міносвіти Новосад зустрілася з освітянами Закарпаття
16:23
/ 1
"Туалетну" проблему у школах Закарпаття планується вирішити впродовж 3-ох років
16:19
На Хустщині повернуто громаді земельну ділянку, яку посадовці РДА протиправно передали у приватну власність
16:17
Майже 875 млн грн боргують закарпатці за спожитий газ
15:26
/ 1
В Ужгороді врочисто відзначили 28-у річницю Збройних сил України
13:21
Гуцульська овеча бриндзя отримала свідоцтво про реєстрацію географічного зазначення
12:39
З нагоди Дня волонтера у головній книгозбірні області працювала "жива бібліотека"
12:34
/ 5
На Закарпатті виявили 6 нелегальних АЗС
12:10
/ 1
На Закарпатті констатували потребу в активізації роботи місцевих відділів та відділень поліції у боротьбі з наркоторгівлею
10:46
Понад 4 млрд грн ЄСВ спрямували на соціальні потреби мешканці Закарпаття
10:22
70 світловідбивних жилетів отримали учні третьої школи в Ужгороді
10:16
Понад 2,5 тисячі пенсійних документів перевели в електронну форму на Закарпатті
10:13
Понад 240 тис грн щорічно надходитиме до сільських рад Закарпаття завдяки "листопадовим" земельним торгам
10:10
У Мукачеві для ще однієї дитини-сироти зможуть придбати житло
09:47
У Мукачеві шляхом інтернет-голосування визначатимуть, хто запалюватиме вогні центральної ялинки міста
22:24
В Ужгород і Мукачево приїдуть "Мужики за викликом"
18:23
Продовжується формування списку присяжних Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області
17:43
Бондаренко затвердив висновок щодо відповідності створення Берегівської ОТГ (ДОКУМЕНТ)
17:14
На Закарпатті пройшов відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу WorldSkills Ukraine-2019
17:07
/ 1
Дорожній експеримент на Мукачівщині буде продовжений за сприятливих погодних умов
16:31
ФОТОФАКТ. Ведмеді в НПП "Синевир" на Закарпатті все ще не впали у зимову сплячку
15:55
Наступного року на Закарпатті реалізовуватимуться інфраструктурні проєкти на суму понад 286 млн грн
» Всі новини