На Закарпатті є сільська школа, про яку знає Європа

Найяскравішою родзинкою села Великі Береги Берегівського району, безперечно, є місцева школа. Саме сюди привозять з району різні делегації, саме тут проводять важливі семінарські дискусії, саме тут проводяться районні й міжрайонні спортивні турніри.

Герб Берегівського району
Герб Берегівського району

Що було не під силу місцевому колгоспові (коли він ще існував) — підтримала й розвинула школа, чого не могла собі дозволити сільська рада, те взяла на себе знову-таки школа. Безперечно, одним з найбільших досягнень освітнього закладу в селі став розвиток спорту.

Років 10 тому п'ятикласники з села Великі Береги вперше осідлали велосипеди для фігурного катання. Ці двоколісні "коники" дещо відрізняються від звичайних і завдяки своїм особливостям на них можна демонструвати захоплюючі трюки. Першими фігуристами були тоді ще зовсім юні школярі Степан Гейці, Роланд Кочі, Крістіна Гейці, які разом з наставниками започаткували у районі цей незвичний вид спорту - фігурне катання на велосипедах. Двічі на рік у Береги приїжджають професійні тренери з Німеччини, які проводять з дітьми серйозну підготовку.

Результати інтенсивних тренувань виявилися результативними. Сьогодні юнаки та дівчата входять у збірну України і є одними з найсильніших фігуристів Європи й світу. За ці роки підросло нове покоління спортсменів. Недавно у місті Воршліс (Німеччина) школярі з Берегівщини змагалися за кубок Німеччини. Анна-Марія Балега та Гергель Горват повернулися звідти абсолютними переможцями.

Але, виявляється, це лише частина вражаючих досягнень звичайного сільського закладу. З тих же Берегів виросла прекрасна команда футболістів, які зайняли четверте місце на всеукраїнських змаганнях "Шкіряний м'яч". Власне успіх сільської команди закономірний. Школа забезпечила юних спортсменів усім спортивним спорядженням (вистачило б на три команди), у неї є своє міні-поле зі штучним покриттям, окремий повноцінний стадіон. Раніше він був на балансі сільської ради, але, за словами директора, утримувати його не було коштів, і тоді стадіон під свою опіку взяла школа. Зараз тут проводяться районні й обласні змагання.

І це ще не все. Є у навчальному закладі справжня ткацька фабрика, на якій виготовляють домоткані полотна, рушники, торбинки, серветки, доріжки... Колись у селі цю фабрику заснував місцевий колгосп. Але після того, як він розпався, ткацькі верстати виявилися нікому не потрібними. Нікому — крім школи... Зараз на верстатах залюбки працюють учениці — виготовляють привабливі і взагалі дорогі речі для школи й для себе. Народний майстер прикладного мистецтва Мар'яна Профус упродовж шкільних років вчить їх поєднувати мистецтво з непростою технічною роботою. Найважче у цій справі, зізнається одинадцятикласниця Емеше Боднар, підбирати кількість ниток для кожного орнаменту. За основу беруться традиційні народні візерунки. Сама їх назва засвідчує, що вони означають: "Жолудь", "Плід гранатового дерева", "Тюльпан"... Є навіть "Вовчий слід". На білому полотні цей червоний узор і справді нагадує слід пораненого вовка на снігу.

Зрозуміло, що школа забезпечена і комп'ютерним обладнанням, і виходом в інтернет-простір, і транспортом для доставки учнів із сусідніх сіл, і затишною їдальнею... Все це, за словами директора Степана Гейці, само з неба не падає. В кожному випадку потрібно працювати, шукати спонсорів, випрошувати бюджетні кошти. Лише тоді можливий результат.

Василь Горват, с.Великі Береги Берегівського району
21 травня 2009р.

Теги: Берегівський район, школа, Європа, спорт

НОВИНИ: Соціо

18:07
В Ужгороді тракторист допоміг загасити палаюче авто Фото новина
17:24
Осіння подорож Боржавою: як діти природу пізнавали Фото новина
17:10
На Закарпатті стягнули понад 10 млн грн з «Лісів України» за незаконну вирубку
16:02
У Виноградові охоронець врятував ринок від масштабної пожежі Фото новина
15:07
На Мукачівщині під час руху загорівся легковик Фото новина
14:04
Двоє мукачівців представлять Україну на чемпіонаті світу зі спортивної боротьби U23 Фото новина
13:12
На Берегівщині 42-річний чоловік вбив подружжя пенсіонерів Фото новина
12:15
Родини полеглих закарпатських Героїв пройшли черговий сеанс іпотерапії Фото новина
11:02
На Закарпатті засудили 20-річного боксера, який систематично бив свою дружину
10:02
/ 1
Посадовця Ужгородської міськради та підрядника обвинувачують у заволодінні 1,7 млн грн бюджетних коштів
09:02
Гірські штурмовики 128-ї бригади піднялися на Говерлу Фото новина
18:29
/ 3
У Мукачеві зустріли родини переселенців із Дніпропетровщини Фото новина
17:10
/ 1
У Мукачеві попрощалися із захисником Максимом Власенком Фото новина
16:02
/ 2
Підрядник з Ужгородщини підозрюється у розкраданні понад 1,6 млн грн на ремонті дороги Фото новина
15:09
/ 1
У селі Мала Уголька попрощалися з військовослужбовцем Іваном Лиськом Фото новина
14:14
/ 1
На Тячівщині позашляховик наїхав на 10-річного велосипедиста Фото новина
13:16
/ 1
У Карпатах рятувальники допомогли туристу, який заблукав біля гори Ряпецька Фото новина
12:09
У Мукачеві зупинили водія без прав і з ознаками наркотичного сп’яніння Фото новина
11:05
/ 1
Суд розглядає апеляцію у справі про сексуальне насильство над неповнолітньою в селі Верхні Ворота
10:05
/ 1
На Закарпатті не дали незаконно перетнути кордон чотирьом особам Фото новина
09:00
Перший туристичний пішохідний маршрут з’явився у Сваляві Фото новина
18:24
У Мукачеві змагаються спортсмени з порушеннями опорно-рухового апарата Фото новина
17:39
Тимчасова торгівля ритуальною продукцією стартує в Ужгороді з 15 жовтня
16:36
У Рахові п’яний мотоцикліст з неповнолітнім пасажиром потрапив у лобову ДТП Фото новина
15:32
/ 3
На війні з рф загинув Герой із Рахова — снайпер Юрій Локотош Фото новина
» Всі новини