Відповідаючи на запитання з цього приводу, він пояснив, що зустріч пов’язана не з критикою міністра МВС та Президента України у закритості прокуратури, а з тим… що не було про що говорити. Та й зараз, за словами Юрія Юрійовича, хвалитися нема чим. Насамперед тому, що багато зусиль прокуратури нівелюють суди. Обласний прокурор зізнався, що нині авторитет відомства у державі надзвичайно низький, «впав нижче плінтуса», тож ситуацію вони виправлятимуть.
У нас, пояснив Ю.Бенца, легше сісти бідному лісорубу, у якого четверо дітей, за «кимак», потягнений з ліса, ніж за вкрадені мільйони. Умовний термін покарання після скарги у касаційну інстанцію отримав попередньо засуджений до 7 років реального ув’язнення колишній начальник відділу капітального будівництва Ужгородської міськради Олександр Лелекач. Прокурор області навів і «свіжий» факт про колишнього керівника Свалявського лісокомбінату, якому інкримінують нанесення збитків державі на 6 млн. грн. і щодо якого очікується судове рішення про обрання міри запобіжного заходу. Судовим рішення закрита і друга спроба порушити кримінальну справу по зловживаннях керівництва Брустурянського лісомисливського господарства, а йдеться про 260 тис. грн. Не підлягає оскарженню і судова постанова, за якою уникнув відповідальності злочинець, нещодавно екстрадований з Угорщини. Проте, запевнив прокурор області, його відомство не відступить від своєї громадянської позиції і не стане заручником політичних сил або чиїхось надмірних амбіцій.
З останніх резонансних справ журналістів повідомили про передачу з Генпрокуратури в область справи щодо розкрадання 9 млн. грн. посадовими особами облавтодору. Справу розстежує податкова міліція і до кінця року є шанс передати її до суду.
Щодо перспектив справи Івана Різака, то, за словами прокурора області, поки про це говорити рано, хоча те, що проходять судові слухання у справі посадової особи такого рівня – заслуга саме прокуратури. Ведеться слідство і щодо помічника І.Різака Володимира Дідика, зокрема у рамках справи по фронду «Відродження Закарпаття». Щодо ще одного фігуранта цієї справи, колишнього начальника управління освіти облдержадміністрації Івана Росохи слідство закінчено більше року тому, але оскільки тепер законодавство не визначає термінів для можливості ознайомлення з матеріалами справи, то пан Росоха її вичає. Нібито 61 том вже прочитав, залишився ще один і незабаром очікується передача справи до суду.
Щодо завдання заступника Генпрокурора Тетяни Корнякової вивчити використання протипаводкових коштів, Юрій Бенца повідомив, що є три такі кримінальні справи. Пов’язані вони з тим, що протипаводкові роботи було зроблено у 2000-2001 роках, а оплату за них зробили з коштів, які надійшли у 2006 році і тепер йдуть перевірки чи правомірним було таке рішення посадових осіб.
До області буквально днями повернулася і справа по «преміксу», тепер її має розстежувати управління СБУ. Яких результатів досягла за більш ніж півтора року Генпрокуратура, Ю.Бенца пояснити не зміг. Зате повідомив, що слідчі прокуратури, які ініціювали порушення цієї справи і отримали шкоду здоров’ю бо руками насипали премікс у мішки, отримали догану Генпрокуратури.
Журналістам також повідомили про статистичні результати роботи відомства цьогоріч, відповіли на всі запитання і пообіцяли надалі максимальне сприяння в отриманні інформації. Насамкінець зазначимо, що 1 грудня прокуратура України відзначатиме свою 15 річницю. З цим наша редакція усіх працівників цього органу і вітає.
Лариса ПОДОЛЯК, «Старий Замок «Паланок»
22 листопада 2006р.
Теги: