Тарифи на послуги ЖКГ завищені на 30-60 відсотків

Голова Міжнародного економічного комітету Ігор Шаров заявляє, що ЖЕКи систематично порушують Закон України "Про надання комунальних послуг".

Тарифи на послуги ЖКГ завищені на 30-60 відсотків"Як споживачі комунальних послуг ми всі є свідками систематичних порушень Закону "Про надання комунальних послуг" із боку ЖЕКів, оскільки нам не розшифровують тариф у вигляді документально підтверджених витрат на утримання саме наших квартир", – заявив сьогодні журналістам голова МЕК.

Проте, як зазначив голова МЕК, "закладення додаткових витрат у тарифи неминучий, оскільки цьому сприяє стан ЖКГ". І.Шаров нагадав, що втрати теплової енергії й питної води в зовнішніх мережах становлять від 30% до 60%, а безпосередньо в житловому фонді – понад 30%. 32% теплових мереж перебувають в аварійному стані, в багатьох регіонах взагалі не проводиться діагностика й огляд устаткування та комунікацій з метою мінімізації експлуатаційних витрат і втрат.

«Втрати ведуть до зростання собівартості послуг, що відображається в тарифах, встановлюваних органами місцевого самоврядування, – підкреслив І.Шаров. – І це при тому, що в Цивільному кодексі й законі про приватизацію чітко записано, що мешканці повинні платити тільки за надані послуги, оплачувати свою частку у витратах ЖЕКу на утримання конкретного будинку. Показово, що собівартість 1 Гкал тепла при опаленні становить на перше півріччя 2006 року близько 101-107 гривень у Києві, на ЗАКАРПАТТІ й у Криму, тоді як у Дніпропетровській, Тернопільській, Запорізькій, Черкаській та Хмельницькій областях вона коливається в межах від 57 до 69 гривень».

І.Шаров вважає, що встановлення справедливих комунальних тарифів неможливе без проведення реформи ЖКГ.

«У будь-якому секторі економічної діяльності формування тарифів має виходити виключно з ціни ресурсів, заробітної плати й необхідних матеріалів, – сказав І.Шаров. – Збитки підприємств або ж їх прогнозовані витрати в майбутньому в тариф закладатися не повинні».

При цьому він підкреслив, що вітає контроль із боку Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства в усіх регіонах країни того, щоб у тарифи не закладалися додаткові витрати, для чого відомство розробило нову методику формування тарифів.
УНІАН
21 листопада 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

18:49
На Закарпатті прикордонники викрили двох хабародавців Фото новина
17:10
На Рахівщині рятувальники розшукали туриста, який кілька днів блукав у горах Фото новина
14:18
/ 1
Останній дзвоник пролунав сьогодні для школярів Ужгорода Фото новина
13:06
На Тячівщині 10-річна дитина потрапила до реанімації після наїзду електросамоката Фото новина
10:19
В Ужгороді попрощалися з 32-річним солдатом Мироном Стегурою, який два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
09:00
/ 2
На Закарпатті створили віртуальну подорож національним парком Фото новина
18:15
На Закарпатті запроваджують обмеження руху великовагового транспорту у спеку Фото новина
16:25
У Мукачеві поховали 31-річного воїна Євгенія Гуранича, який поліг на війні з росією Фото новина
15:26
/ 2
На кордоні з Угорщиною затримали чоловіка з фальшивими документами Фото новина
13:23
/ 2
На Закарпатті помер провідник ОУН та колишній політв’язень Василь Бряник Фото новина
10:19
/ 1
Медикині із Закарпаття пройшли інтенсивне навчання у Варшаві Фото новина
21:00
У четвер у Мукачеві попрощаються з Євгенієм Гураничем, що загинув ще в січні 2025 року Фото новина
18:37
На Закарпатті вручили посмертну нагороду матері прикордонника Фото новина
17:28
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Мироном Стегурою Фото новина
16:37
/ 1
В Ужгороді спіймали нетверезу водійку таксі Фото новина
14:40
Серед картоплі на Закарпатті виявили боєприпас Фото новина
10:05
Мукачівець під наркотиками спричинив ДТП і намагався втекти Фото новина
21:12
/ 5
Свидовець і полонину Красну порізали на лоти для продажу з аукціонів. Усього 800 ділянок на площі понад 8 тисяч гектарів
18:33
/ 14
Мер власних інтересів
14:36
/ 1
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олександром Янчієм Фото новина
13:34
На Закарпатті викрали багі з майстерні Фото новина
11:31
В Ужгороді патрульні виявили водія у стані алкогольного сп’яніння Фото новина
11:00
/ 1
На Закарпатті за добу вигоріло понад 1,3 гектара сухої трави та сміття
18:05
/ 1
На Закарпатті митники вилучили люксові бренди на пів мільйона гривень Фото новина
16:47
В Ужгороді шість квартир передадуть пораненим військовим
» Всі новини